Jump to content
Dogomania

ile zwierzat w domu


ASLAN I ASHLY

Recommended Posts

To znaczy ile trzymacie w domu. Ja mam trzy psy i papuge ale mysle jeszcze nad kotem.Niestety znajomi ciągle mnie krytykują że przesadzam z tymi wszystkimi zwierzętami w domu ,że to jest nie normalne.A moje stado jest zadbane, najedzone i szczęśliwe:lol:. Więc może jest jeszcze ktoś co ma też spore zwierząt w domu i mu dobrze z tym.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

znajomymi sie nie przejmuj,tez mamy 3 psy(sunie),12-letnia astke,2-letnia bulwe fr Lule i 5-letnia bulwe fr Beke(Bekusie wykupilismy w styczniu br z pseudo);byla jeszcze perska kocica Niunia,ale pobiegla za TM....zajrzyj do nas jak chcesz na watek ....moje bulwy i nie tylko bulwy...pozdrawiamy:lol:

Link to comment
Share on other sites

Normalnosc to rzecz wzgledna. Ja uwazam, ze dopoki zwierzeta sa wybiegane, wybawione, posluszne, nakarmione i szczesliwe to mozna miec ich mnostwo.
Sama mieszkajac na stancji mam w jednym pokoju psa, cztery szczury i dwa gekony lamparcie. A juz przy samych gekonach mowili mi ze to chore ;)

Link to comment
Share on other sites

Też miałam ten problem. Pierwszy był kot. Później drugi, dla towarzystwa. Rodzina już zaczęła kręcić nosem. Obecnie adoptowałam psa. Według niektórych 3 zwierzęta w domu to smród, brud i patologia. Ale pomyślcie o tym w ten sposób: to Wasze życie i możecie z nim robić co chcecie. Dlaczego każdy ma żyć schematycznie? W przyszłości planuję adoptować drugiego psa. Zwierzęta powinny mieć do towarzystwa kogoś ze swojego gatunku, wtedy lepiej im się żyje i nie są samotne.

Link to comment
Share on other sites

To wszystko zależy od Twojej "pojemności psychicznej" - jeśli nie czujesz się przytłoczona ilością zwierząt, jeśli nie masz problemów z ogarnięciem drużyny, to wszystko jest ok. Ja np. jestem na etapie, że nie podołam więcej zwierząt, a mam 3 szczury tylko. Po prostu inne sprawy, tj. półroczne dziecko i wysyłanie go do żłobka, ogarnięcie nowego mieszkania, pilnowanie zobowiązań finansowych i praca w różnych dziwnych godzinach wykańczają mnie tak, że nie wzięła bym psa - za bardzo je kocham i szanuję, żeby pakować do naszej rodziny, bo teraz by się męczył z powodu braku odpowiedniej opieki. Także po prostu zdroworozsądkowe ocenienie TWOICH możliwości, a nie tego, co uważają znajomi jest kluczem do zdrowego stada ;)

Link to comment
Share on other sites

Dwa koty, pies i dwoje ludzi w małym dwupokojowym mieszkaniu w bloku - dajemy radę, ale przydałoby się więcej przestrzeni. Od dwóch miesięcy mieszka z nami dodatkowo pies mojej mamy, na szczęście jutro wraca do siebie. Z tym dodatkowym psem jest już naprawdę ciasno. Przy obecnych warunkach na pewno nie zdecydowałabym się na drugiego psa na stałe. Dodatkowy kot to nie problem - kiedyś w wakacje były u nas łącznie cztery, znajomi podrzucili nam swoje i pojechali na wakacje. Poza znikającą karmą i większym zużyciem żwirku było praktycznie bez różnicy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Podzielę się pewnym spostrzeżeniem. Można mieć psy i koty i rybki i papugi, co kto lubi w ilości jakiej lubi (ale umówmy się że 16 zwierząt w kawalerce to duzo ;) ) Jednego natomiast nie trawię: jak ktoś bierze chomika, po miesiącu mu się nudzi, oddaje i bierze szczura, a później dochodzi do wniosku, że szczur mało elegancki, bierze zatem szynszyla, później drugiego do pary, żółwia, świnkę morską, oddaje żółwia i bierze kota, oddaje kota bo poluje na szynszyle, bierze zatem psa i pozbywa się szynszyli. Znałam kiedyś taką "miłośniczkę zwierząt" :/
Jak już brać zwierzę to na dobre i złe.

Link to comment
Share on other sites

2 psy i 3 koty, plus co jakiś czas tymczasowy gość, bo moja druga połowa nie zgadza się na więcej zwierzaków na stałe (choć wynegocjowałam ostatnio 4 kota, ale ma być rudy i znaleziony przez nas :D ), a mnie z kolei czasem brak jeszcze jakiegoś miziaka ;).

Link to comment
Share on other sites

Średni psiak i kot. Mam cichą nadzieję, że za rok albo dwa lata nasze stado powiększy się o kolejnego psa :).
Na długo przed psem chciałam mieć 3 szczuraski... No cóż, może kiedyś :razz:

Dawno temu miałam dość pokaźne stado na niecałych 50mkw... Była papuga, żółw, cała ławica rybek, dwie myszy, trzy chomiki i moja ukochana sunia, z która się wychowywałam... Wszystkie zwierzaki niestety już za TM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W domu mamy jedną suczkę i jedną kotkę. Mieszkamy na wsi, więc mamy też dwa koty podwórkowe - przybłędy, które mają swoje ciepłe legowisko w chlewiku, w którym kiedyś były kozy oraz do niedawna mieliśmy jeszcze 3 przy podwórkowe (mamy bardzo duże podwórko) - teraz niestety zostały nam na podwórku dwa, bo staruszek odszedł za tęczowy most ;(. Latem, gdy siedzimy na kawie przed domem, to fajnie to wygląda, z każdej strony jakiś zwierzak, wszystkie są przygarnięte, wychodzimy z założenia, że jak mamy duże podwórko, dla każdego suchy i ciepły kąt, aż nadto miłości, czas do opieki (pracuję w domu, teść jest na emeryturze) i pieniążki na jedzenie, leczenie, zabawki itd. to dlaczego mielibyśmy nie dać kilku zwierzakom domu... Chociaż jak zaczęłam się spotykać z narzeczonym, a mamie powiedziałam, że On ma 4 psy i kota (ówczesny stan), to się za głowę złapała. Już nie pamiętała, że kiedyś mieliśmy w domu 7 świnek morskich ;P

Link to comment
Share on other sites

to ja mam najlepiej - 65 zwierząt:p
w tym 63 rybki akwariowe:evil_lol:
mogłabym mieć nawet kilka kotów, gdyby moje psy wyraziły na to zgodę, ale niestety nie wyrażają... zastanawiam się za to nad założeniem woliery dla ptaków - skoro już nie mam kotów, to mogłabym tam wpuścić kilka par zeberek:knuje:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...