Jump to content
Dogomania

Akita Inu-nowy typ - jakie polecacie hodowle?


szoszako

Recommended Posts

Witam.
Zdecydowałam się na zakup Akity Inu w nowym japońskim typie.
Jakie polecacie hodowle? Zależy mi przede wszystkim na trzech cechach: łagodnym charakterze, puchatej sierści i uszach do boku :smile:
Interesuje mnie biała suczka, do max. 4 tys. zł.
Za wszelkie rady i opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']o uszach do boku?

Możesz pokazać na jakimś zdjęciu o co chodzi?[/QUOTE]

hahaaa:lol:-też o to zapytałam tylko gdzie indziej:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237697-Akita-Inu-nowy-typ-jakie-polecacie-hodowle?p=20175550#post20175550[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nowy Typ :) ... Czy ktos moze mi powiedziec ktore hodowle sprzedaja Akity Nowego Typu? i rowniez od jakiego czasu istnieja na rynku oraz czy cena nowego typu rozni sie od starego... Prosil bym rowniez o informacje jak dokladnie rozroznic stary typ od nowego ... bo na bazie tych 3 rzeczy to wg mnie ciezko .... Pozdrawiam i czekam na wiesci od was :)

Edited by fotolaf
Link to comment
Share on other sites

Nowy Typ :) ... Czy ktos moze mi powiedziec ktore hodowle sprzedaja Akity Nowego Typu? i rowniez od jakiego czasu istnieja na rynku oraz czy cena nowego typu rozni sie od starego... Prosil bym rowniez o informacje jak dokladnie rozroznic stary typ od nowego ... bo na bazie tych 3 rzeczy to wg mnie ciezko .... Pozdrawiam i czekam na wiesci od was :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szoszako']Witam.
Zdecydowałam się na zakup Akity Inu w nowym japońskim typie.
Jakie polecacie hodowle? Zależy mi przede wszystkim na trzech cechach: łagodnym charakterze, puchatej sierści i uszach do boku :smile:
Interesuje mnie biała suczka, do max. 4 tys. zł.
Za wszelkie rady i opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie.[/QUOTE]

Chyba chodzi o japonczyka w nowym typie bo wg mojej skromnej wiedzy Akita Inu to japonczyk a tak jak szoszako napisala Nowy Japonski Typ :)

Link to comment
Share on other sites

znam dwa reproduktory z takimi uszami z hodowli duma samuraja, Nikobayashi Roal i Hisago Akogareno
Teraz w sumie znalazłam na stronie hodowli fuen no oka mają jeszcze dwie dostępne białe suczki po rodzicach [url]http://fuennooka.pl/RYOKO_-_KAKU.html[/url] Natsumi Go ma takie pochyłe uszy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Bartosz Gałka']Z tego co wiem nie zmieniano wzorca rasy od paru lat.
Jaki nowy TYP? wstawcie zdjęcia bez naciągania ringówką.
Aczkolwiek te akitki są przecudowne.
Apropo RYOKO to na stronie gdzie zlinkowalno z Fuen No Oka uszy ma normalne a nie przesadnie zkontowane;-)

popatrz na te 4 akitki poniżej..;-)[/QUOTE]

Bartuś.....:mad:wszystkie Twoje uszy są naciągnięte ringówką,a fotoshop to fajna zabawka:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Pakao, Natsumi już się wylegiwała na moim łóżku gdy o niej wspomniałeś :)
Wspaniała suczka. Jesteśmy zachwyceni szczególnie jej charakterem.

Jeśli chodzi o nowy i stary typ, Pan z hodowli Namitori stwierdził, że ma jedną suczkę pół na pół w nowym i starym typie Nami-Go Mataginu PL.
A reszta to nowy typ w którym Pan się zakochał. Możliwe, że ten nowy typ wszedł już dobrych parę lat temu i już nie jest taki nowy, ale nadal niektórzy hodowcy tak go nazywają.
W każdym razie dziękuję, że w końcu (choć co prawda jak już wzięłam psiaka) ktoś zaczął polecać konkretne suczki i reproduktorów :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jako, by nie zakladac nowego tematu... Mam pytanie :) moja znajoma planuje zakup Akity Japonskiej... (Nie wczesniej niz we wrzesniu) Prawdopodobnie suki. W domu jest juz 3 letni maltanczyk (chlopak) oraz 10-letnia kotka. Piesek mialby do dyspozycji dom z ogrodem. Akita raczej nie na wystawy, ale nie jest to wykluczone, poza tym na pewno bedzie szkolenie z posluszenstwa. No i moje pytanie sie nasuwa, jaką hodowle polecacie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...