Jump to content
Dogomania

Akita Inu-nowy typ - jakie polecacie hodowle?


szoszako

Recommended Posts

Witam.
Zdecydowałam się na zakup Akity Inu w nowym japońskim typie.
Jakie polecacie hodowle? Zależy mi przede wszystkim na trzech cechach: łagodnym charakterze, puchatej sierści i uszach do boku :)
Interesuje mnie biała suczka, do max. 4 tys. zł.
Za wszelkie rady i opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szoszako']Witam.
Zdecydowałam się na zakup Akity Inu w nowym japońskim typie.
Jakie polecacie hodowle? Zależy mi przede wszystkim na trzech cechach: łagodnym charakterze, puchatej sierści i uszach do boku :)
Interesuje mnie biała suczka, do max. 4 tys. zł.
Za wszelkie rady i opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie.[/QUOTE]

Co to są "uszy do boku"?:crazyeye:
I mam jeszcze drugie pytanie:
piszesz:"Zdecydowałam się na zakup Akity Inu w nowym japońskim typie"-a jaki to był stary typ?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szoszako'][IMG]http://www.akita.inus.pl/galeria/akita_62.jpg[/IMG]



To jest nowy typ (pies mniejszy, bardziej puszysty, kufa krótsza i szersza, oczy bardziej skośne, uszy na boki, łagodniejszy charakter - tyle wiem od hodowców).[/QUOTE]

Ojjjjjj....jeżeli tą wiedze nabyłaś od właściciela hodowli skąd pochodzi fotka....to...życzę wszystkiego najlepszego:p
Proponuję zasięgnać informacji gdzie indziej-będzie rzetelniejsza;)
A co do przedstawionego zdjecia,to zauważ,ze pies ma naciągniętą kryzę,aż mu wielkie uszy na boki sie rozeszły,a wokół głowy zrobiła sie opona....to pewnie ten nowy,japoński :diabloti: typ.....

Link to comment
Share on other sites

Wiedzę czerpię od dwóch najlepszych hodowców w Polsce gdzie szczeniaki kosztują koło 6-7 tys. zł.

Wklejam zdjęcie Akity białej jaka mi się marzy.

[IMG]http://www.namitori.pl/GaleriaIM/content/pictures1/MojeAkity05/DSC_0343.JPG[/IMG]




Szczerze mówiąc widzę znaczną różnicę między nowym i starym typem. Szczególnie, że porównywałam je na setkach zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szoszako']Wiedzę czerpię od dwóch najlepszych hodowców w Polsce gdzie szczeniaki kosztują koło 6-7 tys. zł.

Wklejam zdjęcie Akity białej jaka mi się marzy.






Szczerze mówiąc widzę znaczną różnicę między nowym i starym typem. Szczególnie, że porównywałam je na setkach zdjęć.[/QUOTE]

Skoro czerpiesz wiedzę od dwóch najlepszych hodowców w Polsce,to nie rozumiem dlaczego szukasz innej hodowli ,gdzie mozesz zakupić wymarzona akitę?Jak kupować,to najlepsze!!!:lol:
No,tylko nie wiem czy drugi taki jak Koto sie urodzi.....;)
Fakt,reprezentuje on pożądany typ akity,ale czy jest nowy?;) Na pewno jest lepszy niz uprzednio prezentowany przez Ciebie na zdjęciu Kukuryku.....:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Matagi, w innym temacie pisałaś, że posiadasz akity w starym typie jak i pół na pół, więc chyba jednak kojarzysz o co chodzi.

Nie czerpię wiedzy o hodowlach z cen, ale są one pewnym wyznacznikiem, bardziej jednak zwracam uwagę na rodowód, tytuły oraz charakter, a Akity od tych dwóch hodowców są niezwykle utytułowane i przyjazne.


7 tys. to dla mnie odrobinę zbyt wygórowana cena, ponieważ nie zamierzam jeździć z psem na wystawy. Poza tym niewykluczone, że wezmę akitę z którejś z nich, ponieważ w jednej są też tańsze szczeniaki. Chciałam jedynie zorientować się, czy takich dobrych hodowli jest więcej i co o nich sądzicie.

Edited by szoszako
Link to comment
Share on other sites

[quote name='szoszako']Matagi, w innym temacie pisałaś, że posiadasz akity w starym typie jak i pół na pół, więc chyba jednak kojarzysz o co chodzi.

Nie czerpię wiedzy o hodowlach z cen, ale są one pewnym wyznacznikiem, bardziej jednak zwracam uwagę na rodowód, tytuły oraz charakter, a Akity od tych dwóch hodowców są niezwykle utytułowane i przyjazne.


7 tys. to dla mnie odrobinę zbyt wygórowana cena, ponieważ nie zamierzam jeździć z psem na wystawy. Poza tym niewykluczone, że wezmę akitę z którejś z nich, ponieważ w jednej są też tańsze szczeniaki. Chciałam jedynie zorientować się, czy takich dobrych hodowli jest więcej i co o nich sądzicie.



Na koniec jeszcze jedno zdjęcie Akity powiedzmy...w moim typie ;)

[/QUOTE]

Nie odpowiedziałaś mi na moje pytanie-pytałam o psa na zdjęciu wstawionym przeze mnie.
Chcesz mieć psa z dobrym rodowodem,super charakterem,po utytułowanych rodzicach i uważasz,że cena 7 tys.to dużo?I tu nie ma nic do rzeczy czy będziesz psa wystawiac czy też nie-tyle kosztuje szczenię.Hodowca od ktorego kupisz takiego szczeniaka o wiele wiecej zapłacił importujac rodziców do hodowli,potem jeżdził,wystawiał i tez poniósł koszty.....
A typ akity japońskiej w Japonii sie nie zmienił od wielu lat-zmienia sie on w Polsce,dlatego,że mamy kilka nowych importów,które powoli eliminuja w hodowlach mixy z akita amerykańską.Popatrz sobie do kiedy AA i AJ były wrzucone u nas /jak i w FCI/ do jednego worka....Moje właśnie maja takie pochodzenie;)

Link to comment
Share on other sites

Może dla niektórych 7 tys. to mało, dla mnie to dużo. A za 4 już można dostać pięknego psa ze wspaniałym rodowodem. Dla was może to nie będzie ten "najlepszy i najpiękniejszy" ale dla mnie będzie wystarczający.
Pies ze zdjęcia które zamieściłaś w zasadzie trochę odbiega od Akity jakiej szukam docelowo, bardzo mi zależy na puchatej główce i skośnych oczach (szczególnie te skośne oczy mnie zauroczyły, załączam zdjęcie). Wspaniałe są też te małe misiowate uszy postawione bardziej do boku niż u starego typu akity.
[IMG]http://akitaken.pl/nasze_akity_files/shapeimage_23.png[/IMG]


Dodam, że to zdjęcie, z dotychczasowo przeze mnie dodanych, najbardziej odzwierciedla to czego szukam w akicie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szoszako']Wiedzę czerpię od dwóch najlepszych hodowców w Polsce gdzie szczeniaki kosztują koło 6-7 tys. zł.

Wklejam zdjęcie Akity białej jaka mi się marzy.

[IMG]http://www.namitori.pl/GaleriaIM/content/pictures1/MojeAkity05/DSC_0343.JPG[/IMG]




Szczerze mówiąc widzę znaczną różnicę między nowym i starym typem. Szczególnie, że porównywałam je na setkach zdjęć.[/QUOTE]

[quote name='szoszako']Może dla niektórych 7 tys. to mało, dla mnie to dużo. A za 4 już można dostać pięknego psa ze wspaniałym rodowodem. Dla was może to nie będzie ten "najlepszy i najpiękniejszy" ale dla mnie będzie wystarczający.
Pies ze zdjęcia które zamieściłaś w zasadzie trochę odbiega od Akity jakiej szukam docelowo, bardzo mi zależy na puchatej główce i skośnych oczach (szczególnie te skośne oczy mnie zauroczyły, załączam zdjęcie). Wspaniałe są też te małe misiowate uszy postawione bardziej do boku niż u starego typu akity.
[IMG]http://akitaken.pl/nasze_akity_files/shapeimage_23.png[/IMG]


Dodam, że to zdjęcie, z dotychczasowo przeze mnie dodanych, najbardziej odzwierciedla to czego szukam w akicie.[/QUOTE]

a orientujesz się w jakim wieku są te psy na zdjęciach, które zamieściłaś?
Bo jak dla mnie to są szczenięta.

Przy podciąganiu głowy na ringówce:
1. uszy lądują na bokach
2. oczy robią się mniejsze
3. głowa wydaje sie bardziej puchata, przez to kufa zdaje sie szersza i krótsza

Proponuje znajdź zdjęcie dorosłego psa po domowemu, który Ci się podoba, bo może takiego którego szukasz w ogóle nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szoszako'][IMG]http://akita-halne.pl/akita-z/INO-OCZY.jpg[/IMG]




Czy to Akita w warunkach domowych?[/QUOTE]

Tak tylko:
1. Inochi nie należy do puchatych akit, a wręcz przeciwnie, ma krótką sierść
2. nie ma również czystego japońskiego rodowodu


Ciężko cokolwiek doradzić/pomóc jeśli takie przedstawiłaś kryteria.

Link to comment
Share on other sites

Nowy Typ :) ... Czy ktos moze mi powiedziec ktore hodowle sprzedaja Akity Nowego Typu? i rowniez od jakiego czasu istnieja na rynku oraz czy cena nowego typu rozni sie od starego... Prosil bym rowniez o informacje jak dokladnie rozroznic stary typ od nowego ... bo na bazie tych 3 rzeczy to wg mnie ciezko ....

Pozdrawiam i czekam na wiesci od was :)

Link to comment
Share on other sites

dobra hodowla to pojęcie względne chyba dla każdego ;)
a tak poza tym to szukasz zabawki co bezie ładnie wygladać czy psa??? co jeśli z idealnego twoim zdaniem szczeniaka wyrosnie inny pies...nikt nie jest w stanie tego do końca przewidzieć...
a o charakterze coś wiesz w ogóle??

Link to comment
Share on other sites

Dobra hodowla to nie jest pojęcie względne.
Mam już jednego psa ze schroniska - za darmo.
Zawsze jednak marzył mi się wielki puchaty pies, mam zamiar na spełnienie tego marzenia wydać kilka tysięcy, gdybym znowu chciała psa wyglądającego "dowolnie", ponownie pojechałabym do schroniska - czy to nie oczywiste? Wiadomo, że jak wezmę psa i wyrośnie na brzydala to będę go całym sercem kochać i nic tego nie zmieni, ale moim zdaniem to jest zupełnie inna kwestia niż wybór z jakiej hodowli psa wezmę, płacąc duże pieniądze. A hodowle wybierałam również pod kątem charakterów psów- to pytanie padło jeszcze przed pytaniem o cenę ;).

Uważam, że jasno już zdążyłam wytłumaczyć jaki pies mi się podoba i wklejanie mi kolejnych zdjęć z pytaniami "a ten to co się podoba czy nie" żeby na koniec podsumować "ahahah, a widzisz, a to nie jest nowy typ akity"...
Zrozumcie jedno, nie obchodzi mnie czy jest nowy typ czy nie (przejęłam to nazewnictwo od hodowców). Obchodzi mnie konkretny wygląd akity czyli puchacz ze skośnymi oczami i krótszymi misiowatymi uszyskami. Sama wcześniej zdążyłam się zorientować, że w niektórych hodowlach wszystkie akity tak właśnie wyglądają a w innych akity wyglądają jak pomieszanie wilka z kundlem. Pytając o hodowle chciałam też dowiedzieć się o nich nieco, ponieważ np. być może w danej hodowli suki są za często dopuszczane? Albo przetrzymywane w złych warunkach? Niestety widzę, że tutaj na forum, najwięcej udziela się konkurencja najlepszych polskich hodowli, więc raczej nikt mi szczerze nie poleci (prędzej odradzi ;)), będzie jedynie przekonywał, że wszystkie akity wyglądają tak samo i najlepiej to się nie zastanawiać skąd wziąć - brać z bylekąd. W końcu co tam, że dana hodowla jest znana, że akity nie kosztują tam 500 zł tylko +4 tys. Co tam, że psy są utytułowane, ich charaktery dobre, a warunki super. Przecież dobra hodowla to pojęcie względne...
To człowiek chce psa z rodowodem, a nie z nielegalnej hodowli, za psie pieniądze, ale i tak źle bo wybrzydzam "liczy się pies a nie jego wygląd". Jasne, tylko gdyby tak było, nie mielibyście klientów. A pisząc tak o ludziach kupujących psy rasowe - obrażacie ich i tak naprawdę "strzelacie sobie w stopę".
Matagi, Twoje akity kompletnie mi się nie podobają, ta której zdjęcie wklejasz jest jednak zdecydowanie ładniejsza od reszty twoich psów. Mimo to widząc jednego z pozostałych twoich psów na ulicy, nie uwierzyłabym, że to jakaś rasa, bo wyglądają jak zwykłe kundelki. przestań mnie więc przekonywać, że wszystkie akity to jedno i to samo, że moje wymogi są nierealne, bo to nie prawda. Więcej się tu już nie wypowiem, hodowlę mam wybraną, psa zarezerwowanego i wasza wątpliwa pomoc jest mi już na szczęście zbędna. Żegnam

Edited by szoszako
Link to comment
Share on other sites

no włąsnie sama potwiwierdziłąś, ze jest to pojecie wzgledne...bo dla Ciebie ta konkretna hodowla może mieć idealne warunki i psy a dla mnie nie :) i akurat nie zgodze sie z Tobą pod pojeciem , ze ta hodowla jest najlepsza...bo dla mnie jest i co teraz? posłuchasz mnie czy siebie?
osobiście dokonałabym akurat zupełnie innego wyboru....tak tez zrobiłam przy kupnie drugiego psa, choć nie uważam, zeby wszystkie inne hodowle były be :)
Matagi akit juz dawno nie hoduje stad psy moga nie wygladać tak jak sobie zyczysz...zobacz ile mają lat :)...ja nie hodowałam nigdy. na drugiego psa tej rasy czekałam długo.
Skoro wiesz i tak lepiej pytania tu zadawane sa bez sensu. psa możesz kupic i za 2 tys bo rozumiem, ze to spory wydatek i może wygladac tak jak chcesz i mieć dobry charakter tak więc te wszystkie zarzuty są co najmniej dziwne. sami hodowcy rzadko tu sie "udzielają" w takich tematach

więcej spokoju radzę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szoszako']Dobra hodowla to nie jest pojęcie względne.
Mam już jednego psa ze schroniska - za darmo.
Zawsze jednak marzył mi się wielki puchaty pies, mam zamiar na spełnienie tego marzenia wydać kilka tysięcy, gdybym znowu chciała psa wyglądającego "dowolnie", ponownie pojechałabym do schroniska - czy to nie oczywiste? Wiadomo, że jak wezmę psa i wyrośnie na brzydala to będę go całym sercem kochać i nic tego nie zmieni, ale moim zdaniem to jest zupełnie inna kwestia niż wybór z jakiej hodowli psa wezmę, płacąc duże pieniądze. A hodowle wybierałam również pod kątem charakterów psów- to pytanie padło jeszcze przed pytaniem o cenę ;).

Uważam, że jasno już zdążyłam wytłumaczyć jaki pies mi się podoba i wklejanie mi kolejnych zdjęć z pytaniami "a ten to co się podoba czy nie" żeby na koniec podsumować "ahahah, a widzisz, a to nie jest nowy typ akity"...
Zrozumcie jedno, nie obchodzi mnie czy jest nowy typ czy nie (przejęłam to nazewnictwo od hodowców). Obchodzi mnie konkretny wygląd akity czyli puchacz ze skośnymi oczami i krótszymi misiowatymi uszyskami. Sama wcześniej zdążyłam się zorientować, że w niektórych hodowlach wszystkie akity tak właśnie wyglądają a w innych akity wyglądają jak pomieszanie wilka z kundlem. Pytając o hodowle chciałam też dowiedzieć się o nich nieco, ponieważ np. być może w danej hodowli suki są za często dopuszczane? Albo przetrzymywane w złych warunkach? Niestety widzę, że tutaj na forum, najwięcej udziela się konkurencja najlepszych polskich hodowli, więc raczej nikt mi szczerze nie poleci (prędzej odradzi ;)), będzie jedynie przekonywał, że wszystkie akity wyglądają tak samo i najlepiej to się nie zastanawiać skąd wziąć - brać z bylekąd. W końcu co tam, że dana hodowla jest znana, że akity nie kosztują tam 500 zł tylko +4 tys. Co tam, że psy są utytułowane, ich charaktery dobre, a warunki super. Przecież dobra hodowla to pojęcie względne...
To człowiek chce psa z rodowodem, a nie z nielegalnej hodowli, za psie pieniądze, ale i tak źle bo wybrzydzam "liczy się pies a nie jego wygląd". Jasne, tylko gdyby tak było, nie mielibyście klientów. A pisząc tak o ludziach kupujących psy rasowe - obrażacie ich i tak naprawdę "strzelacie sobie w stopę".
Matagi, Twoje akity kompletnie mi się nie podobają, ta której zdjęcie wklejasz jest jednak zdecydowanie ładniejsza od reszty twoich psów. Mimo to widząc jednego z pozostałych twoich psów na ulicy, nie uwierzyłabym, że to jakaś rasa, bo wyglądają jak zwykłe kundelki. przestań mnie więc przekonywać, że wszystkie akity to jedno i to samo, że moje wymogi są nierealne, bo to nie prawda. Więcej się tu już nie wypowiem, hodowlę mam wybraną, psa zarezerwowanego i wasza wątpliwa pomoc jest mi już na szczęście zbędna. Żegnam[/QUOTE]

hahahahaa....moje akity nie musza Ci sie podobać,kocham je,bo sa moje:loveu:,dawno wycofałam je z hodowli i nie oddałam ich nikomu/jak zużytych trampków/,ale twierdząc,że gdyby biegały po ulicy,nie odróżniłabyś ,że to jakaś rasa-przesadziłaś:evil_lol:Mają praktycznie tych samych przodków jak bazowa suka z HW:diabloti: Te z moim przydomkiem nie chorują,mam chorego psa i sukę z innych hodowli,ale nie wysłałam ich do schronu-leczę i dbam,dochowam .
Fajnie,że zamówiłaś wymarzonego psa,mam nadzieję,że będzie piekny,żył zdrowo i szczęśliwie,że ominą go problemy zdrowotne dotyczące tej pieknej rasy.Bo przecież "uszy do boku,puchata sierść i łagodny charakter" to najlepsza akita pod slońcem:p

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Chociaż temat już trochę stary to dodam coś od siebie.
Według mnie Akity Japońskie nie powinny być takie "pluszowe" co innego Akity Amerykańskie, które mają domieszkę molosów. Radzę przyjrzeć się wzorcowi rasy. Co do oczu to wg wzorca powinny być "[COLOR=#555555][FONT=Tahoma] stosunkowo małe, prawie trójkątnego kształtu. Zewnętrzny kąt oka ściągnięty lekko ku górze. Umiarkowanie szeroko rozstawione o ciemno brązowym kolorze im ciemniejsze, tym lepsze.[/FONT][/COLOR]" a nie takie jak u ludzi (japończków czy chińczyków) całkowicie skośne.Co do uszu to powinny być "[COLOR=#555555][FONT=Tahoma]Uszy: stosunkowo małe, dość grube, trójkątne z lekko zaokrąglonymi końcami. Osadzone niezbyt daleko od siebie, ustawione, lekko nachylone ku przodowi.[/FONT][/COLOR]" a nie całkowicie z przodu czy na boki. Akity japońskie to piękne psy i powinny wyglądać raczej tak [IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/98/Molly_akita.jpg/250px-Molly_akita.jpg[/IMG]
a nie tak
[IMG]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6yN8XS0chZHj86Ujrk_XibUZzrIrftKB47xNHKv1lt4NtXGAt[/IMG]



Jeżeli ktoś chce Akitę "puchatą" to lepiej wybrać długowłosą lub Akitę Amerykańską.

Ja uważam, że jeśli Akita Inu ma uszy bardzo wysunięte do przodu lub na boki nie trzymana na smyczy etc. to jest to raczej wada.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...