Jump to content
Dogomania

Prosze o cenne wskazowki dla nowego posiadacza SHEH TZU


Silky

Recommended Posts

[SIZE=4]Witam serdecznie.
Zakupilam szczeniaka - czarno biala suczka. Dotychczas mialam duze rasy psow jak owczarki niemieckie itp. Pierwszy raz mam Shih Tzu. jeszcze jej nie odebralam z hodowli (12 stycznia 2013 do odbioru ) w zwiazku z tym prosze o cenne rady co powinnam zakupic oraz wszystko co musze wiedziec odnosnie pielegnacji wlosa od szczeniaczka rodzaje szmponow ,odstepy w kapielach itp. Jesli mozna to taki poradnik dla nowego nabywcy.
Dziekuje z gory wszystkim chetnym za odpowiedzi.
pozdrawiam
Anetta[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od tego jak chcesz prowadzić psa - czy będzie miał długi włos czy będziesz go obcinać.
Jeżeli chcesz długi włos to musisz mieć dobry grzebień (metalowy z dwoma rozstawami igieł, nie obrotowy), szczotkę i mały grzebyczek do pyszczka - tu idealnie sprawdzają się grzebyki dla małych zwierząt np. świnek morskich.
Uważaj na pachy i miejsca za uszami - tam najszybciej robią się kołtuny.

Co jeszcze chcesz wiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasikz']Wszystko zależy od tego jak chcesz prowadzić psa - czy będzie miał długi włos czy będziesz go obcinać.
Jeżeli chcesz długi włos to musisz mieć dobry grzebień (metalowy z dwoma rozstawami igieł, nie obrotowy), szczotkę i mały grzebyczek do pyszczka - tu idealnie sprawdzają się grzebyki dla małych zwierząt np. świnek morskich.
Uważaj na pachy i miejsca za uszami - tam najszybciej robią się kołtuny.

Co jeszcze chcesz wiedzieć?[/QUOTE]

Dziekuje za odpowiedz. Juz myslalam , ze niekt nie zechcce mi napisac.
Mysle w przyszlosci o wystawach dla niej, ale jeszcze nie rozeznalam sie jak to zrobic. Mieszkam w Anglii i mala jest pochodzenia angielskiego z papierami.
Tak wiec sadze ze bede sklaniala sie do dlugiego wlosa, ale zeby go osiagnac trzeba juz zaczynac go hodowac.
Co sadzisz o karmach najlepszych dla tej rasy?
napisz mi prosze wszystko co musze i chce wiedziec aby nie popelniac bledow.
Np. Typ obrozy nie uszkadzajacej wlosa ubranka i caly ten obrzadek z sheh tzu.
Moze jak bys miala czas to i na skypie moze latwiej by bylo.
Dziekuje i pozdrawiam.
Anetta

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o karmy to może ktoś inny Ci odpisze, bo moje shih nie chcą w ogóle jeść suchej karmy - kupujemy im puszki i gotujemy jedzenie.

Mam dla nich szelki - różne, bo szukałam bezuciskowych, choć Totora wszystkie uciskają na krtań - dlatego nie polecam obróżek, bo są jeszcze gorsze.

Długi włos trzeba czesać wg mnie co drugi dzień, tak jak napisałam wcześniej - uważaj pod pachami i za uszami, bo tam kołtuny robią się błyskawicznie. Do czesania najlepszy jest metalowy nieobrotowy grzebień, mniejszy grzebień do morduli. Wąsy też wyczesuj i myj, bo możesz wyhodować grzybka. Kucyki... u mnie muszą być poprawiane właściwie kilka razy dziennie :)

Oczy - trzeba na nie szczególnie uważać, bo u shihtzaków włosy wchodzą do środka, rano zawsze trzeba wyciągać śpiochy a w ciągu dnia to co do oczu weszło, na wieczór dobrze jest zakropić oczy kroplami ze świetlikiem lub optexem.

Ubranka mam różne i nie zauważyłam różnicy żeby któreś bardziej plątały włos a inne mniej. Moje chłopaki są do ubranek przyzwyczajone i w zimie wychodzą tylko w kombinezonach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...