Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Bogusia52

Uwaga! Przeczytaj zanim zdecydujesz się na kupno Czarnego Teriera Rosyjskiego.

Recommended Posts

Daszeńka to rodowodowy Czarny Terier Rosyjski , który cierpi przez brak odpowiedzialności i chciwość ludzi. W tej chwili już urodziły się i niebawem pojawią się na świecie kolejne pieski, które mogą przeżywać to samo co Daszeńka, chyba że przeczytasz ten tekst i poinformujesz o nim swoich znajomych. Tyle wystarczy, by powstrzymać chory proceder, który praktykują niektórzy nieuczciwi hodowcy Czarnuszków.

Wśród tej rasy w ostatnich latach pojawiło się wiele psów obciążonych chorobą genetyczną, która prowadzi do bardzo poważnego schorzenia HUU odpowiednika ludzkiej dny moczanowej. Jeżeli choć jeden z piesków jest nosicielem genu obarczonego tą chorobą – istnieje duże ryzyko, że jego miot będzie skazany na cierpienie do końca życia. Mimo tego hodowcy poprzez swoją ignorancję oraz chęć zysku nie robią badań lub nie uwzględniają ich w swoich działaniach. Sprzedają potencjalnie chore szczeniaki niczego nie podejrzewającym ludziom. Owszem, są osoby, które znają temat i są w stanie uniknąć tego jawnego oszustwa, jednak dla osób spoza grona hodowców ustrzeżenie się przed tym oszustwem jest praktycznie niemożliwe. Tak właśnie się stało w moim przypadku. Nieuczciwy hodowca sprzedał mi pieska, który pochodził od rodziców z wadą genetyczną. Zapewniając mnie o rodowodowym pochodzeniu suni, ani słowem nie wspomniał, że skazuje mnie na borykanie się z ciężką chorobą mojej Daszeńki. Nie będę rozpisywać się na czym polega ta choroba – powoduje jednak cierpienie i skazuje psa na dożywotnią opiekę medyczną, na specjalną dietę, która obecnie kosztuje mnie około 800,00 miesięcznie. Robię wszystko, by złagodzić objawy choroby. Kocham mojego psa, który w tym wszystkim cierpi najbardziej.

Piszę o tym wszystkim, żeby ostrzec Was i Waszych znajomych przed nieuczciwymi praktykami niektórych hodowców rasy Czarny Terier. To piękna rasa i nie ma powodów, aby nie rozwijała się w Polsce. Trzeba to jednak robić z głową i z sercem, przede wszystkim z sercem. Nie można pozwolić na to, by nosiciele choroby HUU byli rodzicami kolejnych, chorych pokoleń piesków. Istniej proste badanie genetyczne, które może jednoznacznie stwierdzić czy pies – rodzic jest nosicielem HUU. Jeżeli chcecie kupić psa tej rasy – ZAWSZE żądajcie wyników badań genetycznych. Jeżeli wymusimy na hodowcach robienie tych badań z czasem stanie się to normą i choroba nie będzie rozprzestrzeniać się po kolejnych pokoleniach. Unikniemy wtedy cierpienia wielu zwierząt.

Proszę, przekaż tę informację swoim znajomym. Nauczmy hodowców odpowiedzialności i szacunku do tych pięknych stworzeń.

A oto nasza historia:
[URL]http://psiediety.blogspot.com/2012/12/daszenka-zycie-z-chorobami.html[/URL]

Dodatkowe informacje - [url]https://www.facebook.com/events/397906520284488/[/url] Edited by Bogusia52
dodanie informacji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...