Jump to content
Dogomania

Pies w Czechch


cava

Recommended Posts

Witajcie

Chcialabym sie dowiedziec z pierwszej reki/rak,jak sa traktowane psy w Czechach (chodzi glownie o Prage).Czy da sie wynajac mieszkanie,gdy posiada sie psa?
Czy ludzie sa raczej do nich przyjacielsko nastawieni czy niekoniecznie,jakie sa przepisy porzadkowe (np czy pies musi miec kaganiec czy wystarczy smycz).Gdzie z psem mozna/nie mozna wchodzic itp.Pies duzy-owczarek niemiecki.
Zalezy mi na wszelkich praktycznych wskazowkach.
Niestety google nie jest tak przydatne w tym przypadku,jakbym chciala.

Pozdrawiam

Edited by cava
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ubieglego lata z moim chlopakiem i naszymi dwoma psami (owczarek niemiecki i jack russell terier) pojechalismy w czeskie gory. Zdecydowalismy sie na Czechy, bo mamy bzika na punkcie gor, a w Polsce z psami nie mozna. W internecie tez znalazlam (faktycznie nieliczne) informacje, ze Czesi urlopowiczow chetnie goszcza rowniez z psami.
Ogolnie rzecz ujmujac jestem zachwycona! Po gorach chodzilismy z psami tam, gdzie i ile tylko zdolaly wejsc (wtedy mialy dopiero okolo 9-10 miesiecy). Na szlakach widok turystow z psiakami tez byl czesty.
W restauracjach powszechne bylo, ze kelner przynosil miske z woda dla psow.
Czy wedlug prawa nalezy tam zakladac kagnce, smycze - nie wiem. Nasze sa posluszne i socjalnie ulozone, wiec chodzily bez kaganca i na ogol bez smyczy.
A sami Czesi lubia psy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...