Jump to content
Dogomania

http://www.sklep.miesodlapsow.pl/


mala89czarna

Recommended Posts

Sama nie karmię tymi paczkami ale czytałam o nich i mają dość dobrą opinię. Sama się nad nimi zastanawiam bo są w miarę tanie i są dostępne mięsa które w sklepach są niemal nieosiągalne. Myślę, że można je podzielić jak jest zamrożone np: rąbnąć tasakiem albo siekierką;) i rozmrozić tylko tyle ile jest potrzebne a że mają formę kwadratu to nie będzie większego problemu z odmierzeniem porcji. Poza tym zepsute mięso nie szkodzi psom (oczywiście jeśli są już jakiś czas na BARFie a mięso nie zepsuło się w siatce). Jak chcesz zacząć BARFować to zacznij od żwaczy. Więcej o barfie znajdziesz tu [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/6908-Barf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja zamawiam stamtad flaczki nieczyszczone i czasem jakies miesko. Ono podobno jest oddzielane mechanicznie i szybko sie psuje, nie wiem zawsze skarmiam od razu. Sprzedawczyni mowila ze da sie podzielic siekierka. To drugie ([url]www.barf.pl[/url]) jest pakowane luzno i mozna odsypac ile sie chce z zamrozonej paczki ale nie maja sprzedazy wysylkowej :-(

Link to comment
Share on other sites

hmm....no tak można odrąbać. A jak to wychodzi cenowo? Jakie są tygodniowe czy miesięczne koszty karmienia BARFem? pytam bo nie wiem na jakie koszty się nastawić;-) zanim mój kubol przejdzie na tą dietę to jeszcze sporo czasu minie za mało wiem a nie chcę zrobić mu krzywdy. A znacie jeszcze jakieś sklepy które prowadzą sprzedasz wysyłkową? u mnie w mieście niestety niema żadnego dystrybutora więc ciężko jest z różnego rodzaju mięsem ....a literatura na ten temat ? na [url]www.barf.pl[/url] jest w sprzedaży wykład na ten temat czy można go gdzieś dostać ?

Link to comment
Share on other sites

My wydajemy naprawdę mało, około 60-70zł miesięcznie na 36 kilowego psa, w tej sumie nie uwzględniłam droższych i rzadszych mięs (konina, cielęcina, królik) bo u nas są one słabo dostępne i rzadko goszczą w menu. Na początku jest drożej ale jak się znajdzie tańsze źródła i jest się stałym klientem to ceny spadają a jak się mieszka na wsi i sąsiedzi/znajomi/rodzina hoduje drób albo inne zwierzątka to jest jeszcze taniej;)

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy nie dają wieprzowiny ale ja uważam, że jest to dobre i pełnowartościowe mięso, wieprzowina zawiera najwięcej ze wszystkich mięs witaminy B1 i dzięki temu mogę czasem podać psu ryby które zawierają tiaminaze np: rekin, makrela, śledź, bo ryb które nie zawierają tiaminazy dziad nielubi:mad:. Wieprzowina jest kaloryczna więc nie podaje się jej psom z nadwagą albo predyspozycjami do nadwagi. Oczywiście podaje się tylko mięso i kości, podrobów się unika.

Link to comment
Share on other sites

uff...uspokoiłam się bo kubol czasem dostawał kości wieprzowe.a dzik? mięsko ok a podroby? u mnie w mieście ciężko z tym rzadkim mięsem więc jestem skłonna zaopatrywać się w tym sklepie internetowym.A mogłabym liczyć żeby ktoś opracował jadłospis dla mojego kuby z mięskiem dostępnym w tym sklepie? a co z kurczakiem ?słyszałam że ten ze sklepu nie jest odpowiedni bo faszerowany antybiotykami w grę wchodzi tylko taki eco?

Link to comment
Share on other sites

Dzik tak samo jak świnia może mieć Aujeszkyego więc podroby odpadają ale mięso i kości są ok tylko dzik też musi być badany. Kurczaka ze sklepu można dawać w rozsądnych ilościach i jeśli psa nie będzie uczulać. Na forum "Barfny świat" jest kalkulator barfowy na jego podstawie można ustawić jadłospis ale nie wiem czy będą tam ujęte kostki z neta. Może w styczniu też coś zamówię z tego sklepu i podzielę się wrażeniami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']ja zamawialam w 30`C upale i przyjechalo zmrozone na kamien :razz:[/QUOTE]

Ja też mogę gorąco ten sklep polecić. Dodatkowo mogę dodać, że jak właściciel nie dostanie od kuriera potwierdzenia dostarczenia przesyłki, to osobiście dzwoni czy już towar został dostarczony, jeśli nie to ponagla firmę kurierską.
Wszystkie paczki przyjechały zamrożone na kamień. Zawsze wszystko było ok. Co dla mnie było bardzo ważne, wszystkie produkty wysyłane były "świeże", to znaczy niecałe dwa tygodnie po dacie produkcji. Więc termin do spożycia był długi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...