Jump to content
Dogomania

Agresywny pies i duży siniak...


masdamerka

Recommended Posts

Proszę o pomoc, gdy mój tata wychodził z Luną z windy wyszła sąsiadka ze swoim psem (chyba w typie mastifa), pies ten zawsze chodzi bez kagańca. Najpierw psiaki obwąchiwały się, ale ten postanowił zaatakować Małą :angryy: Mój tata w porę odciągnął Lunę i sam został ugryziony w nogę, a kiedy wkur*iony wykrzyczał tej babie że go jej pies ugryzł, ona nawet się nie spojrzała i poszła dalej :angryy: Ani przepraszam, ani pocałuj mnie w du*ę :mad: Spodnie zostały tylko przetarte, a na nodze został porządny siniak z odciskami dwóch zębów, ale bez krwi... Tatę strasznie piecze:mad: Co mam zrobić w tej sytuacji? To nie pierwszy raz jak ten pies rzuca się na inne psy i ludzi, czy pytać o szczepienia albo coś? Czy po prostu przy najbliższej sytuacji ją opieprzyć? Czy tacie coś grozi ( w sensie choroby)? :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']No właśnie nie wiem czy to jest zaliczane do pogryzienia, krwi nie było, ale za to porządny siniak i odciski zębów, ale bez przebicia przez skórę :shake:
Wiem tylko na którym piętrze mieszka, nie znam nazwiska, ani mieszkania :angryy:[/QUOTE]

to nie ma znaczenia ślady są wynikiem ataku i nie rozumiem dla czego Twój tata od razu nie udał się na izbę przyjęć,
zaświadczenie wystawione przez szpital, jest dowodem na policji, nie musisz znać dokładnego adresu bo jak policja zrobi rozpytanie to szybciutko dowie się od innych sąsiadów gdzie kobieta mieszka

Link to comment
Share on other sites

od razu szpital, obdukcja i policja. nie wiem, na co jeszcze czekacie? aż się rana zagoi? to nie ma znaczenia, że nie ma krwi. nawet jakby tylko spodnie poszarpał to masz prawo to zgłosić. na policji powiedzcie, z którego ona jest piętra, a oni już ją znajdą.
no chyba, ze chcecie czekać aż wam psa zagryzie albo poważną krzywdę zrobi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CthulhuLove']Koniecznie musisz coś z tym zrobić, nie można pozwolić, by ta kobieta i jej pies stanowili zagrożenie dla otoczenia. Jeśli jest na tyle niemądra, by agresywnego psa prowadzić bez kagańca, musi ponieść tego konsekwencje... :angryy:[/QUOTE]


zgadzam się z przedmówcami, my mieliśmy podobna sytuację, sąsiedzi mają sunie kundelka i ona im sie oszczeniła, zostawili po niej szczeniaka, wyrosło to to takie do łydki, piesio na łańcuchu i czasem spuszczany po wsi w kagańcu, raz zerwał się i rzucił na moją siostrę na ulicy, spodnie porwane a na nodze krwiak i siniak, pierwsze co poleciałam do sąsiadów powiedzieć o sytuacji i poprosić by mi zaświadczenie pokazali, sąsiedzi bardzo się przejęli, przepraszali, pies był sczepiony, w momencie gdy rozmawiałam z sąsiadką pies ponownie wyślizgnął łeb z obroży i zaczął na mnie biec, sąsiadka dała rade jakoś pomiędzy moimi skokami i kopniakami złapać małą bestie, okazało się że psiak już ma taki łeb, że jakby obroży nie zapieli to nauczył się łeb wyjmować, miał wtedy z 7-8 miesięcy a byl agresywny strasznie,

ja porozmawiałam z sąsiadami na spokojnie i było warto, był to wypadek, wcześniej pies im nie uciekał, tego dnia znalazł sposób, a że psiak młody szybko się nauczył, a ludzie odpowiedzialni mimo, że psa musieli upinać, miał dłuuuuugą linkę był wyprowadzany a na mrozy do domu zabierany.
ale my nie zgłaszaliśmy z tego względu, że sąsiedzi zabrali psa do domu od razu po tej sytuacji, na drugi dzień kupili mu szelki i byl jakieś z 3 tygodnie na szelkach i obroży przy budzie, a w tym czasie wybudowali mu piękny, duży kojec. kundelek mały a spokojnie mógłby tam bernardyn mieszkać.

choć w tym wypadku spróbowałabym porozmawiać z kobietą na spokojnie a jak nie to zgłaszałabym gdzie trzeba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...