Jump to content
Dogomania

francuzy w przednich lapkach :(


wix

Recommended Posts

chcialam Was spytac, czy znacie jakies cudowne sposoby ( ;) ) na zlikwidowanie francuzikow w przednich lapkach 6 (no prawie 7) miesiecznej suni (border collie)? to nasza zmora :( juz jest duzo lepiej niz bylo, ale mimo wszystko jest.. martwi mnie to bardzo bo na wystawach sobie z takimi krzywusami nie powalczymy :(

wyglada to teraz tak:
[URL]http://i67.photobucket.com/albums/h312/wixen/P4012391.jpg[/URL]

[img]http://i67.photobucket.com/albums/h312/wixen/P4012392.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

mam doswiadczenie w molosach gdzie luzne nadgarstki sie zdazaja czesciej i trudniej sobie poradzic... galarety z kurzych lapek i raciczek cielecych,preparaty gotowe weterynaryjne to Artroflex ,Caniviton ,homopeatyczne to Traumel w zastrzykach-oczywiscie nie wszystko na raz
z cwiczen fizycznych to intensywne spacery po piaszczystym podlozu,najlepiej po plazy ,na smyczy prowokujac do silnego ciagniecia i oczywiscie plywanie
masz lekkiego i mlodego psa powinna byc poprawa-chyba ,ze to wada genetyczna...

Link to comment
Share on other sites

wielkie dzieki!!! :)
genetyczna wada raczej nie bo jej rodzenstwo tez to mialo, a juz im sie wyprostowalo. natomiast widze taka zaleznosc, ze Rasta urosla najszybciej z siostr (tzn ma siostry cztery, ja znam osobiscie jedna i jedna 'wirtualnie' i telefonicznie i z fotek ;) ), ma 49 cm w klebie, jej siostry maja ok 45. moze jest tak, ze Rasta urosla na wysokosc juz, a teraz pojdzie jej w kosci, a siostrom najpierw poszlo w kosci a teraz beda rosly na wysokosc?? mam nadzieje.. ;)

kupuje Caniviton. nad Arthroflexem sie zastanawialam (tak jak nad Synoquin'em) ale one maja w skladzie glukozaminę, która jest, jak sie dowiedzialam od [b]goranik[/b] bardzo niewskazana dla mlodego psa ktory ma byc psem sportowym.

spacery po piasku? :crazyeye:
do tej pory slyszalam ze na francuzy BRON BOZE..

Link to comment
Share on other sites

mi tak tlumaczyli chirurdzy,pracuje wtedy stopa i miesnie w nadgarstku,ale moze nie mieli racji,moj szarpej stawil nie tak jedna lapke i na wystawach znalazlam na to sposob,zauwazylam na spacerach ,ze jak zobaczy kota to stoi w pozycji wystawowej i lape stawia prawidlowo-kiedy trzeba bylo sie ustawic szeptalam mu kotek ,kotek i sie ustawial zjawiskowo,sztuczne ustawianie lapy tylko poglebialo problem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...