Jump to content
Dogomania

Fundacja Pomarszczone Szczeście - Pomagamy Shar pei: szuka DT , hoteli do współpracy.


zuzka1601

Recommended Posts

Jutro jest umówiona wizyta u weta więc wszystko sie wyjaśni, psiaki bardzo ładnie jedzą , Max a teraz Nikifor jest bardzo pojętnym i kontaktowym psiakiem - a jak sugerują moje źródła zdobył serce Natalii już w drugim dniu pobytu u niej;)
Mini natomiast jest jeszcze troche wycofana ale myślę że to kwestia czasu ....


[quote name='AniaB']trafiłam z bazarku..
Tak sobie mysle, czy Mini nie ma kłopotów z tzw trzecia powieka? To typowe dla molosków niestety.. Oczko wyglada tak, ajkby był stan zapalny, moze po prostu powieka sie zawija i drazni oko..:) To jest bardzobolesne, ale do systematycznego wyleczenia kroplami - Naclof i Tobrex.. Oczywiscie jesli wet to potwierdzi.. Lulka, która była u mnie na DT miała dokładnie podobny stan oczu, bielmo, ropa.. Myslałyśmy, ze ona jets slepa ze starosci, ale Lula okazała sie młodą sunia, a oczy ładnie sie wyleczyły kroplami..:) Mam nadzieje, ze to ten sam przypadek..
Jeśli one były rok bez porzadnej opieki to czy nie maja anemii i niedowagi? Biedulki.. Szczególnie suni mi zal, bo chłopak wygląda, ze jest w lepszej kondycji..Aha

, a czy moze nie lepiej przeniesc wątek do ogólnego Psy w potrzebie? Tam zdecydowanie wiecej osób zaglada niz na poszczególne rasy...:)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wybaczcie, że dopiero teraz, ale miałam bardzo trudny okres ostatnio.

No więc juz po wizycie. Mini wzroku nie odzyska. Ale to nie najgorsza wiadomość. Stan jej skóry jest tragiczny. Zebralismy zeskrobiny, czekamy na wyniki. Pani, która ja bierze będzie miała kilka miesięcy bardzo drogich kąpieli i smarowania odżywkami, plus witaminy i minerały.


Mini ma tez zaniki mięśniowe, które sa spowodowane skrajnym zagłodzeniem kilkumiesięcznym.




Nie da się tego w stu procentach odbudować, mozna tylko lekko ja podtuczyc, ale nigdy nie będzie normalnym, zdrowym psem.




Mini juz zawsze będzie chora i niedomagająca.





A Nikifor na pierwszy rzut oka to okaz zdrowia. Pobralismy mu krew do badań, zrobimy kompleksowe badanie, będziemy wiedziec więcej w poniedziałek po południu. Oczy trzeba NATYCHMIAST operować, bo grozi mu to samo co Mini




ta zawinieta powłoka ociera o rogówkę powodując często ból i dyskomfort.





koszt wizyty - 100 zł, faktura idzie do fundacji

Mini jutro odjeżdża od nas o 5 rano. Jutro tez jedziemy z Nikiforem i rezydentem Dhoro na pierwszy trening obrony:) Zdamy relacje później:)

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy po treningu z obrony. Było świetnie. Nikifor bardzo dobrze reagował na pozoranta, z zacięciem, ale jednocześnie opanowaniem.

Ten pies MUSI trafic do kogoś świadomego i sportowca. Musi trenowac posłuszeństwo, czasem pogryźć pozoranta. On musi pracować. Teraz wraz z Dhoro spią jak zabite, psów nie ma:)

Dzielnie zniósł calutki dzień na zimnym i wietrznym placu szkoleniowym. Odpoczywał w samochodzie.

Nieco martwi mnie jego stosunek do psów. Jest lekliwy i nie lubi psów bardzo pobudzonych. Uważa, że musi je uspokoić. Ale gdy trzeba było oszczekiwac pozoranta, to psy nie miały znaczenia:)
Było super, zaczynamy ostre szkolenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florcia90']Witam serdecznie, nie miałam pojęcia o istnieniu tak fantastycznej fundacji!! Obecnie mam 13letniego Shar peia, to mój drugi psiak tej rasy. Czy zbieracie 1% na shar peiki bo w opisie znalazłam Wasz numer KRS.[/QUOTE]

Witam dziękujemy za zainteresowanie;) Niestety w tej chwili nie ma możliwości przekazania 1% podatku na rzecz fundacji - dopiero za około 3 lata możemy o to wnioskować;) Jednakże w przypadku jeśli chciałabyś nas wspomóc podaję dane:

Fundacja Pomarszczone Szczęście - Pomagamy Shar - pei
10-822 Olsztyn, ul. Żytnia 55
KRS 0000443372
Regon 281457115
NIP 7393857705
mail : [email][email protected][/email]
użytkownik allegro: fundacjashar_pei

profil fb [URL]http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Fundacja-Pomarszczone-Szcz%C4%99%C5%9Bcie/299869340115478?id=299869340115478&sk=info[/URL]

strona www [URL]http://www.fundacja-sharpei.pl/[/URL]

konto bankowe ING Bank Śląski 77 1050 1764 1000 0090 3015 3044

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zapisuję sobie wątek. Na chwilę obecną nie mogę pomóc oferta DT, ponieważ jestem zakociona i zapsiona ale w nast. roku przeprowadzamy się na większy metraż i na pewno będę starała się pomóc. Sharpki to taka moja miłość, schowana w sercu ;)
Mieszkam w okolicach Świdnicy, Dzierżoniowa - i tutaj mogę pomoc, np. transport, zdjęcia, sprawdzenie domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Zapisuję sobie wątek. Na chwilę obecną nie mogę pomóc oferta DT, ponieważ jestem zakociona i zapsiona ale w nast. roku przeprowadzamy się na większy metraż i na pewno będę starała się pomóc. Sharpki to taka moja miłość, schowana w sercu ;)
Mieszkam w okolicach Świdnicy, Dzierżoniowa - i tutaj mogę pomoc, np. transport, zdjęcia, sprawdzenie domu.[/QUOTE]

super dziękujemy za wiadomość ;) Mam nadzieję cioteczko że na tym większym metrażu przypomnisz sobie o miłości fałdziochowej i jakieś fałdy będą u ciebie wylegiwały się na miękkim kocyku;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Układ jest taki, Tz bierze wymarzonego Maine Coon'a - ja w takim razie fałdka ;)[/QUOTE]

Grunt to dobry układ;) To się chwali:) W takim razie cioteczko bardzo nas to cieszy że kolejny dołączy do nas kolejny fałdziochowy domek;)

Link to comment
Share on other sites

Post 773: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/204284-Kaj-sam-sobie-wybra%C5%82em-domek-Dzi%C4%99kuj%C4%99-wszystkim-za-pomoc-%29/page31[/url]
Zabrana od Pana, którego motorem życiowym jest alkohol ;)
Takie małe fisiuuu, z silnym poczuciem terytorialnym. Mamy z nią śmiechu, bo każdego człowieka chce mieć na własność i dzielnie odgania wszystkie, pozostale zwierzaki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...