Jump to content
Dogomania

Co to znaczy "słabe geny" u yorka?


AnnaBrazylianka

Recommended Posts

Kupiliśmy psa - normalnie z hodowli, legal pełen itd (york), ale po trzeciej jakoś wizycie zmieniliśmy weterynarza (poprzedni umarł), na bardzo dobrego - chwalony przez znajomych, i w rankingu [URL="http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/weterynarz"]weterynarze[/URL] za znanylekarz.pl też ma dużo opinii + no i...
usłyszałam:
"Pies ma niestety słabe geny"...
Co to u licha znaczy??? że był np parzony w ramach jednej rodziny psiej czy coś? i jakie mogą być konsekwencje?

Link to comment
Share on other sites

Raczej chodziło mu pewnie o to, że nie jest wybitnym przedstawicielem swojej rasy. Tzn. że nie będzie zdobywał niewiadomo jakich osiągnięć na wystawie, bo ma np. nie do konca zgodny z wzorcem eksterier.
Równie dobrze może miał na myśli, że wasz pies jest chorowity. Jest chorowity?

Link to comment
Share on other sites

Ja zamiast tu pytać to zapytałabym od razu tego weta. Bo na myśli mógł mieć milion rzeczy. Do tego wcale nie musi mieć racji. Weci za bardzo eksterierów nie znają. Ba! Nie potrafią często rasy rozpoznać. Nie zapomnę jak moja championka dostała szczepionkę na wścieklizne a na świstku wet jej wpisał : " mieszaniec" :diabloti:. Kiedy podstawiłam mu paszport psa nie skapnął sie dalej. A kiedy mu zwróciłam uwagę że zaswiadczenie jest nieważne bo nieprawdziwe dane psa bo to puli to powiedział mi ze ktoś mnie w maliny wpuscił bo takiej rasy nie ma :evil_lol: A akurat ten wet uchodzi za bardzo dobrego weta od leczenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...