Jump to content
Dogomania

Owczarek Belgijski Groenendael - 4 letni pies. Wielki strach przed wszystkim!


puma08

Recommended Posts

[COLOR=#000000]Witam. Moi teście załatwili sobie psa do pilnowania posesji. Miał być groźny i szczekający. Niestety nie wyszło po ich myśli. Jak widać psina była bita i trzymana na łańcuchu. Wiele nie mogę stwierdzić, ale opiszę; boi się każdego ruchu człowieka, nie podchodzi prawie do nikogo, a jeśli już to w formie wygłupiania (zabawy) i szybkiego odsuwania się. Mimo to merda ogonem. Nienawidzi innych psów, pogryzł małego Chihuahua'e. W nocy nie wychodzi z budy. Za nic! Wystarczy, że robi się szaro. Niestety Teściom się znudził i chcą innego. Tym razem Owczarka Niemieckiego. Nie wtrącam się i serdecznie mam ich dość. Nie będę nawet tego komentować.. Dodatkowo chcą się go pozbyć. Zaproponowałam, że wezmę go do siebie i zajmę się nim. Mam duże podwórko, 2 h pól i mały lasek. Uważam, że można by go jako tako z socjalizować. Mimo wieku.. chciałabym się temu podjąć, ale trochę się boję. Nie wiem jak zacząć.. co robić - jak oswajać. Proszę o pomoc, pozdrawiam![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć! Minęło już trochę od założenia wątku.. Psina jest u mnie i z dnia na dzień się zmienia. Wybrał sobie ocieplany garaż i budę na dworku.. w domku bywa kiedy zechce, ale jak widać woli inne warunki, jest mu po prostu za ciepło. Wspaniały pies stróżujący i rodzinny! Szczeka cały czas na wszystko, nie ucieka, chodzi koło człowieka, nie wpuści nikogo obcego. Dziś mieliśmy niechcianego gościa, którego bardzo znienawidził i cały czas mimo trzymania za obróżkę warczał. Dodatkowo - już nie boi się ciemności i człowieka. Coraz ufniej podchodzi do nas, ale nie jest zmuszany do niczego. Jeśli on stwierdzi, że można nam zaufać na pewno nie pożałuję. Biega wieczorami i pilnuje całego terenu, po prostu inny pies. Teraz zastanawia mnie dlaczego oni chcieli go ''zmienić" ?! Dlaczego oddali? Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...