Jump to content
Dogomania

Pies na polu ze zlamaną noga w snopku siana w potrzebie!miejsce!Świderki


karmik

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jakbyscie się decydowały na akcję z klatką to musicie wiedzieć co psu najbardziej smakuje, dlatego teraz eksperymentujcie i patrzcie co najszybciej znika,
i zanim założycie klatke to najpierw zróbcie kilka prób w domu żeby tak ułożyć zapadkę żeby z jednej strony nie uruchomiła sie jak pies dotknie klatkę z zewnątrz a z 2 strony musi być na tyle czyła żeby się uruchomiła przy lekkim dotyku
z dwojga złego lepiej żeby uruchamiała się trudniej niż łatwiej bo jak nic się nie stanie to pies sie naje i wyjdzie i z większym zaufaniem wejdzie następnym razem
ale jak klatka walnie zanim pies wejdzie to się przestraszy i już drugi raz do niej nie podejdzie

a przynetę musicie ukladać w malutkich kawałeczkach co 1-2 cm od wejścia coraz dalej i dalej aż do samego końca i ostatni kawałek wcisnąc między druciki żeby zbyt latwo nie wyszedł, musi byc taka ścieżka że jak zjada jeden kawałek to nosem już czuje następny i nie ma czasu na zastanowienie i wchodzi dalej
nie wiem jak dokladnie wygląda tam układ przestrzenny ale klatke najlepiej ustawcie za stogiem i tyłem do drogi tak żeby psiaka nic nie denerwowało podczas wchodzenia

z moim ostatnim udało sie dopiero 2 dnia za 5 podejsciem, stopniowo wchodził coraz dalej i dalej czuł się bezpiecznie, aż się złapał, najbardzej smakowala mu surowa wołowina

Cierpliwości i powodzenia!!!

Link to comment
Share on other sites

Trochę mnie wystraszył Pan se schroniska z Nowodworu do którego dzwoniłam kiedy jeszcze myśleliśmy ,ze to ich gmina,powiedział ,ze psa trzeba szybko złapać bo na polach jest pełno wnyków..i z ta jego lapka to przez wnyki moze?,jeszcze tak blisko do ulicy..oby tam był jak przyjedziemy w weekend..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karmik']Rozumiem ok.Motylegg daj znać ,czy sobota Ci pasuję na łapanie psiaka.thor66-szkoda ze Cie z nami nie będzie ,widzę ,ze znasz się na rzeczy:-)[/QUOTE]
mam OGROMNE doświadczenie! złapalem aż 1 psiaka na klatkę:)) ale było to na autostradzie do tego pies był tak najedzony że nie interesowało go żadne jedzenie i musiałem kombinować

ale nawet jakbym złapal 100 psów to i tak nie ma znaczenia bo każdy pies to inny przypadek i sami musicie do tego dojsc jak go zlapac:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karmik']Trochę mnie wystraszył Pan se schroniska z Nowodworu do którego dzwoniłam kiedy jeszcze myśleliśmy ,ze to ich gmina,powiedział ,ze psa trzeba szybko złapać bo na polach jest pełno wnyków..i z ta jego lapka to przez wnyki moze?,jeszcze tak blisko do ulicy..oby tam był jak przyjedziemy w weekend..[/QUOTE]

a wiesz że to moze byc najprostsza metoda żeby go złapać? wnyki! trzeba poczytać trochę na ten temat jak to działa ale z tego co kojarze to trzeba wbić w ziemię kołek i przywiązać do niego linkę, zrobić petelkę i ułożyć ją dookola wejścia do norki jak pies będzie wchodził to wlozy tam łeb i petla się zaciągnie i mamy psa na łańcuchu!
tylko trzebaby byc cały czas w okolicy żeby od razu podbiec jak się złapie
i linka musiałaby byc gruba żeby nie wcinała sie w ciało

a ta noga to raczej nie przez wniki, gdyby wpadł to musiałby sobie odgryźc żeby się wydostać=/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]']...trzeba wbić w ziemię kołek i przywiązać do niego linkę, zrobić petelkę i ułożyć ją dookola wejścia do norki jak pies będzie wchodził to wlozy tam łeb i petla się zaciągnie i mamy psa na łańcuchu!...[/QUOTE]

Sory, ale to chyba najgłupszy pomysł na łapanie psa.
O tej porze roku najbezpieczniej będzie złapać go do klatki. Można byłoby zamaskować klatkę w ten sposób, że włożycie, choćby tylko częściowo do trej jego norki w słomie.
Czy macie dostęp do takie klatki-łapki ?

Link to comment
Share on other sites

sory ale co jest tak głupiego w tym pomysle?? codzienie w schroniskach i u wetow łapie się tak dziesiatki psów tylko tyle że pętle są na chwytaku, a tu mamy norke do której pies na pewno włoży głowę.
za to schowanie do norki wielkości piłki kilkumetrowej klatki to szczyt geniuszu, bo psy są tak głupie że nie zauważą różnicy jak się zamaskuje słomą:)

Link to comment
Share on other sites

Pętla na chwytaku, od tej bez, różni się tym, że jedną można zwalniać, a drugiej nie. Pies w panice może ucieknąć razem z pętlą, bo jak ją w stogu siana zamocować tak, żeby pies jej nie wyrwał ? Nie trudno sobie wyobrazić co może się stać, gdy uciekając zaczepi o coś i pętla się nieodwracalnie zaciśnie.
Klatki można wcale nie maskować.

Link to comment
Share on other sites

Dodatkowo ciężki mi sobie wyobrazić podejście do takiego psa. Nawet jakby kołek wytrzymał (a pies się przy okazji nie udusił) to taki broniący się pies może być niebezpieczny. Już nie mówiąc o tym, że pies ucieknie zanim coś takiego się założy. Takie zwierzęta są jednak bardzo czujne.

Link to comment
Share on other sites

ja też uważam że klatka to najlepsze rozwiązanie ale wymagające sporo czasu oraz logistycznie trudne bo trzeba pozyczyc,przewozic, cały czas jej pilnować i moze zając kilka dni zanim pies tam wejdzie, ale jeżeli macie możliwości to jak najbardziej bierzcie klatkę!

a żeby pies nie uciekał to napisałem że potrzeba kołek wbić w ziemię skoro kolek potrafi utrzymać krowę lub dzika to psiaka też by się udalo

jedyne o co się obawiam to przyduszenie się psa ale w końcu tysiące psów są wiązane sznurkami do budy i jakos żyją, ten miałby wytrzymać kilka minut zanim zdążycie podbiec

złapanie takiego uwiazanego faktycznie byłoby trudne ale podobnie będzie w klatce my musieliśmy z klatki wyciagać pętlą,

ale jak ktos sie nie czuje na silach to do niczego nie zmuszam tylko rzucam pomysł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...