Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie Dogi Adopcje


Alla Chrzanowska

Recommended Posts

Obiecałam informowac na bieżąco co sie dzieje z naszymi dogami, ale nie myślałam wtedy, ze to będą takie informacje

 

Wczoraj odszedł adopcyjny Hugo/Gugo, piekny, dumny o cudownym charakterze. Miał zalediwe 2,5 roku, w nowym domy był od 10 miesięcy. Odszedł nagle we śnie, prawdopodbnie to był zawał. Nie ma takich słów, które wyraziły by nasz smutrek i żal, wszyscy bardzo współczujemy. Gugo biegaj szczęsliwy za TM (*) gdzie już biegają inni Twoi koledzy, kiedyś wszyscy się spotkamy

 

12065838_889412384447812_797864297124157

Link to comment
Share on other sites

To motto z albumu powystawowego, ;pisząc je mysłałam o Tosiu, a teraz te słowa dedukuję Gugo

 

 

"Tym, które były z nami, są i będą, bo to dzięki nim - Dogom wszystko się zaczęło. One nauczyły mnie pokory i rozumnej miłości oraz czerpania radości z życia „tu i teraz”, radowania się ze zwykłych drobnostek i zapamiętywania szczęśliwych chwil. Życie jest zbyt krótkie by trwonić je na smutek, złość, gorycz. Lepiej wypełniać je dobrocią i miłością oraz otwartością na innych. Życie z dogami jest jak bańka mydlana, która jest piękna, tęczowa, ale pęka tak szybko, zostaje w pamięci jej obraz, tak jak pozostają wspomnienia wspólnych chwil razem."

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pod opieką SDA są w tej chwili   

 

Ares

 

Aresowi pozmieniało się w życiu jakiś miesiąc temu. Do nas trafił 23.10. 
Teraz już bezpiecznie może czekać na kolejną ostatnią już zmianę w swoim życiu. 
Ares bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami, pod warunkiem, ze nie jest na smyczy, bo ta powoduje, ze pozytywne nastawienie znika. 
Na ludzi reaguje trochę panicznie, szczeka ze strachem ale potem sie łasi i ostatecznie bardzo przywiązuje się do człowieka.
Ares przebywa w hoteliku w Zabrzu
Kontakt w sprawie adopcji: Iwona, tel. 609608840

 

arestrzeci2.jpg

 

arestrzeci1.jpg

 

arestrzeci.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jasio

 

 

JASIO

 

jasiek11.jpg          jasiek10.jpg

jasiek9.jpg  jasiek8.jpg

     

Jaś to pies w typie doga. Błąkał się w lesie zapewne wyrzucony przez "dobrych ludzi". Nie jest rasowym dogiem, gdyż jest mniejszy i drobniejszy niż dog, ale z doga ma to, co najlepsze - charakter - uwielbia się tulić do ludzi, siadać na kolanach i dawać całusy. To pies ogromnie spragniony miłości i kontaktu z człowiekiem. Może Ty szukasz przyjaciela, który nigdy Cię nie zawiedzie i za odrobinę ciepła odpłaci bezmiarem miłości?
Jaś ma około 3 lat, jest wykastrowany, może mieszkać z sunią.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny (Alla 602 440 171)

 

jasiek6.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Toluś 

 

Toluś to duży pies o fajnym charakterze. Jest bardzo przewidywalny, nie jest nadmiernie szczekliwy ale gdy uzna za stosowne to da głos. Nie jest absorbujacy - wystarczy mu pełna miska, ciepły kąt i obecność człowieka. W ciepłe dni uwielbia wygrzewać się na słoneczku. Nie wymaga aktywnego domu, zadowoli się spokojnymi spacerami bądź pobytem na podwórku. Może zamieszkać z dziećmi, które znają zasady współżycia z psem. Może zamieszkać z suczką, ze spokojnym samcem też się raczej dogada. Tolek jest wykastrowany. Czeka na dom w hoteliku pod opieką Stowarzyszenia Dogi-Adopcje.

 

Konatakt: Agata 609-616-736

 

Właściwie to zdecydowaliśmy, że Toluś ze względu na wiek i już długi ;pobyt w  miejscu, gdzie przebywa zostanie naszym rezydentem, ale gdyby się trafił jakiś cudny dom to.......wszystko jest możliwe

 

tolek1.jpg

 

tolek2.jpeg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

hektordrugi.jpg

 

02.11. trafił pod nasza opiekę Hektor. Serce się kroi :( Psiurek w czerwcu skończył rok. Jest fajny z charakteru.
Aż ciężko na sercu jak się patrzy na tego wielkiego psa tak pokrzywionego. 
Hektor kuleje na przednie łapy, tylne jak widać też nie są fajne. Te łapy krzywe to jakaś plaga ostatnio :(
Hektor przebywa w hoteliku w Zabrzu. Do domu z ogrodem, z minimalna ilością schodów.
Kontakt: Iwona tel. 609 608 840

Link to comment
Share on other sites

Poszukjemy też nadal Zenusia, o którym wcześniej pisałam

 

Z dobrych wieści to Klara ma dom

 

To ta pręgowana sunia wyciągnięta z przytuliska, przpomne Klarę, niestety nie mam zdjęć z domku jak tylko będą to pokażę, a narzie dla Przypomnienia Klara jeszcze jak była od nasza opieką

 

klara.jpg

Link to comment
Share on other sites

Obiecałam informowac na bieżąco co sie dzieje z naszymi dogami, ale nie myślałam wtedy, ze to będą takie informacje

 

Wczoraj odszedł adopcyjny Hugo/Gugo, piekny, dumny o cudownym charakterze. Miał zalediwe 2,5 roku, w nowym domy był od 10 miesięcy. Odszedł nagle we śnie, prawdopodbnie to był zawał. Nie ma takich słów, które wyraziły by nasz smutrek i żal, wszyscy bardzo współczujemy. Gugo biegaj szczęsliwy za TM (*) gdzie już biegają inni Twoi koledzy, kiedyś wszyscy się spotkamy

 

12065838_889412384447812_797864297124157

 

Hugo! Cudny, wspaniały dogu! Nigdy Cię nie zapomnę!

Link to comment
Share on other sites

Zawsze sie tego obawiałam, bo zbyt szybko sie przywiązuje, więc nie brałam psów jako dom tymczasowy, a wszystkie które trafiały od mój dach były na stałe. No i stało się, co prawda to nie dogi a 4 szczeniorki kundelki, które ktoś wyrzucił w lesie w pudełku i pewnie, żeby się nie przeziębiły przed śmiercią z głodu wyłożył pudełko steropianem. Znalazł je mój mąż w piątek i co innego mógł zrobić, przywiózł do domu. jesteśmy teraz rodzina zastępczą MAXI+ jak to wet określił. małe szczyllki maja ok. 6-7 tygodni, za jakiś czas będą do adocji. Wywrólciło to troche nasze domowe zycie bo mamy w tej chwili 8 psów i 4 koty. Jakoś się ogarnęłiśmy, koty obrażone nie chcą wchodzić do domu, a jak wchodzą to chodzą po szafkach nie po podłodze. Psy - Bugi olał, Gerlad troche burka nie ma ochoty na kontakt z rozbrykanymi pędrakami wielkości świnki morksiej, Cormiś ogólnie ok. ale na mnie się dąsa bo zjamuje się kimś innym poza nim, podchodzi wącha, ale bez poufałości. Leoś na poczatku niestey musiła mieć kaganiec żeby nie złapał i nie zrobił krzywdy, nawet nichcący, a dziś już barszkowłay obok niego na jego posłaniu i on demontrował podchodząc i pokazując głową zobacz jaki jestem grzeczny podzieliłem się posłaniem. Jutro albo pojutrze pokaże ich zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...