Jump to content
Dogomania

okropnie wychudzona suka, same kości, z chorobą skóry, może nie przetrwać zimy POMOCY


megi345

Recommended Posts

Weszłam przez przypadek. okropnie biedna psinka. Oby przeżyła te ostatnie mrozy. Dołączam się do głosów, aby spróbować sunię zabrać w ciepłe miejsce, bo w takim stanie długo nie pociągnie. Aby nie dołączać się gołosłownie, deklaruję 50 zł na pierwsze potrzeby suni (wet, karma lub PDT - do decyzji)
Mam nadzieję, że się zjawi w miejscu karmienia..
Megi, jesteś świetną dziewczyną!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jaaga']To nie zrozumiałyśmy się. myślałam, że o Megi Ci chodzi, a nie o potencjalny DS.
[/QUOTE]

:lol: To pewnie ja coś przeoczyłam ,bo nic nie wiem o domu stałym. Przeczytałam tylko ,że chodzi Ci o studenkę ,a Megi jeszcze nie studiuje.;) Dziewczyna poczuła sie obrażona ,a ja nic złego nie miałam na mysli. Jest wspaniała i takiej młodziezy nam potrzeba. Jeszcze bazarek zrobiła.......:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Banerki są przepisowe także nie mogą ich skasować.
Rozmawiałam z panią z Gdańska. To młoda osoba, studentka. Mieszka w Gd. w wynajętym mieszkaniu. Ma jutro zapytać właściciela czy zgadza się na psa - właściciel mieszka w Wa-wie. Pies mieszkałby z panią i jej współlokatorką, obie podjęły tą decyzję. Pies jeździłby też z panią do jej domu rodzinnego gdzie mieszkają dwie sunie.
Poprosiłam o przespanie się z myślami bo czasami działają takie dobre impulsy, z których potem wynikają nieprzyjemności:-).
Jeśli pani podtrzyma swoją decyzję, najlepszym czasem na dowóz psa byłby okres zaraz po Nowym Roku.[/QUOTE]
Aaaaaa, to o ta studenke chodziło ,jakoś mi umknęło.:oops:

Link to comment
Share on other sites

W okolicach ciężko o jakiś hotelik/pdt. Sama mam suczkę w Łodzi u Karilki i 2 u michelle pod Wrocławiem. Znaleźć gdzieś miejsce a do tego uzbierać jakieś stałe deklaracje nie jest łatwe.
Ze sterylizacją jeśli suczka miałaby coś pewnego pewnie nie byłoby problemu, bo na terenie działa Fundacja Tierschbund fundująca sterylizacje głównie wiejskim sukom, ale może dałoby radę to załatwić.
Gdyby był jakiś pomysł mogłabym zapytać pewną znajomą czy przetrzyma sunię przez kilka dni, zanim nie pojedzie do dt, ale najpierw musiałąbym wiedzieć jaka ona jest wielkościowo bo ma możliwość przetrzymania tylko nieduzego psa.
Megi podaj mi swój nr to się z Tobą skontaktuję, chciałabym zobaczyć tą suczkę. Może ma czipa bo u nas naprawdę wiele psów ze względu na program gminny było czipowanych. Warto byłoby gdyby szybko zobaczył ją wet.

Link to comment
Share on other sites

Zebrałam całość i to powinno być w pierwszym poście :

[B]wydarzenie FB [URL]http://www.facebook.com/events/401135443293989/[/URL]

oferty pomocy:
zachary- jeśli będzie pdt lub hotelik to zapłaci za 1-szy miesiąc pobytu
Ewa Gałązka - bazarek
ewu - fanty na bazarek
Agula99-grosik jeśli będzie dt
anetaks4 - grosik jeśli będzie dt
agat21 - 50 zł jednorazowo
Kasiunka88 - 20 zł co miesiąc[/B]

Poprosiłam panią z Gdańska o przemyślenie sprawy, bo przygarnięcie takiego psa to są i wydatki i duża niewiadoma. Dziś miała się odezwać, ale jeszcze nic nie napisała.

Czy ktoś próbuje znaleźć suni jakieś lokum - u mnie jest pusta buda tylko co - ja mam 10 psów, może znajdziecie kogoś normalniejszego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']Witam wszystkich z rana. Już 4 godziny lekcyjne za mną a suczki dziś nie było, jest już po 11 a jej nie mą, wątpie, żeby przyszła jeszcze dziś. Jedzenie zostawione i jest już na kilka kolejnych dni. Nie wiem dlaczego dziś nie przyszła. Ale zobaczymy, może jeszcze się pojawi. Zdam ostateczne relację koło godziny 15.
[/QUOTE]

a ja się jeszcze zastanawiam, czy ta suka nie ma domu...ona przychodzi pod szkołę od czasu do czasu i nikt jej nigdzie oprócz tego miejsca nie widzi...może ma dom, w którym o nią nie dbają, nie dają jeść, nie leczą - bo po co! przecież się wyliże!

Megi - dzwonilaś do p. Marcina?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']a Megi jeszcze nie studiuje.;) Dziewczyna poczuła sie obrażona ,a ja nic złego nie miałam na mysli. Jest wspaniała i takiej młodziezy nam potrzeba. Jeszcze bazarek zrobiła.......:-o[/QUOTE]

nie nie nie, nie poczułam się obrażona ;-) napisałam w pośpiechu (bo byłam na informatyce i zjadłam literki, chciałam napisać "a co do... tak jestem niepełnoletnia" a zabrzmiało jakbym napisała "a co z tego" ... nieuwaga moja :shake:
Bazarek zrobiłam, mam nadzieję, że na coś się przyda. Teraz pytam koleżanki w szkole czy nie mają czegoś "na zbyciu" żeby zrobic kolejny :lol:



[quote name='agat21']Weszłam przez przypadek. okropnie biedna psinka. Oby przeżyła te ostatnie mrozy. Dołączam się do głosów, aby spróbować sunię zabrać w ciepłe miejsce, bo w takim stanie długo nie pociągnie. Aby nie dołączać się gołosłownie, deklaruję 50 zł na pierwsze potrzeby suni (wet, karma lub PDT - do decyzji)
Mam nadzieję, że się zjawi w miejscu karmienia..
Megi, jesteś świetną dziewczyną![/QUOTE]
dziękuje serdecznie za ciepłe słowa, i za deklarację. suczka żyje, przeżyła ten weekend.

[quote name='Ania102']
Megi czy kontaktowałaś się z ŚTOZ?[/QUOTE]
Aniu próbowałam dzwonić ale wyskakiwał mi jakiś błąd nie wiem czy to numer zły czy jak bo zaczynają mi gadać "po innemu" :-? napiszę do Pani która mi dawała nr. żeby sprecyzować go drugi raz i jak coś to dzwonię


teraz opowiem od początku. Suczka nie pojawiła się na pierwszych 4 godzinach ale potem siedziałam na korytarzu i ją zauważyliśmy więc nakarmiliśmy ją, znowu ten jej okropnie wierny wzrok chodził wszędzie za nami:placz: Ale pobyła jakieś 15minut i potem na drugiej przerwie już jej nie było.


a teraz zdjęcia, niestety tylko takie bo oczywiście ja jak to ja, niezmiernie inteligentna zabrałam się do robienia zdjęć zabierając z domu aparat z 1% baterii:oops:, ale udało się uwiecznić jak suczka wygląda teraz (tamte zdjęcia są z... września?)


[IMG]http://files.tinypic.pl/i/00219/9oqgsek8rxm2.jpg[/IMG]


[IMG]http://pics.tinypic.pl/i/00219/q2z3xghcp938.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Do małych nie należy ale nie jest wysokości takiego "pełnowymiarowego" owczarka, jest troszkę mniejsza.

Czy dałaby się złapać? Hmm, ciężko powiedzieć, jest raczej nieufna, podchodzi z dystansem, myślę, że jakiś gwałtowniejszy ruch mógłby ją zaniepokoić. Przebadam to jeszcze jutro jak zareaguje na większe zbliżenie.


A gdzie przebywa jak jej nie ma pod szkołą to nie mam pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

Jutro dwie pierwsze godziny mam wfu tak więc luźniej i w razie czego będę mogła pobyć dłużej z suczką. Nakarmimy ją, myślę, że będzie, bo skoro dziś dostała dużą porcje jedzenia to instynktownie powinna jutro znow się pojawić. Oby :roll:



[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237180-wychudzona-sunia-bez-dachu-nad-łebkiem!-ciuchy-młodziezowe-i-różnosci-do-18-XII-g-21[/url]

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że suńka żyje i że przetrwała weekend!

Proszę mnie dopisać do "grosika na DT"- jednorazowe wspomożenie zwłaszcza na transport potrzebne gdyby trafiła do Gdańska czy gdzieś dalej a może na weta (kwotę podam na dany dzień bo teraz nie wiem ile się uda skołować bo Święta za pasem ;) )

Czy nadamy jej jakieś imię? Bo taka bezimienna bidula...a możę Gwiazdka? Bo może to imię szcześliwe będzie bo i Święta za pasem...

Link to comment
Share on other sites

Ma przeraźliwie smutny wyraz pycholka i przyoblekła się już w zimową sierść, która sprawia,że wygląda troszkę lepiej niż na zdjęciu z 1 postu, robionego przez megi we wrześniu. Niewątpliwie jest straszliwie zaniedbaną sunieczką. Megi, może uda Ci się przeprowadzić małe śledztwo, czyli ustalić dokąd chodzi sunia?....

Link to comment
Share on other sites

Gwiazda nasza będzie piękna- jak się o nią zadba- jestem pewna, że imię (dzięki za akceptację! :)) które dałam na szczęście ( a które na ten moment brzmi nieco przewrotnie, bo żadna z suki gwiazda póki co :shake:) okaże się słuszne jak już suńka dojdzie do siebie i wypięknieje! A na razie- niech to imię będzie dla niej po prostu szczęśliwe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...