Jump to content
Dogomania

Chipowanie w Warszawie


jfn

Recommended Posts

[quote name='jo_ann']Forest byl zaczpiwonay w zeszlym roku -jest bazie w AnimalUM, ale dane tam sa dosc nieaktualne-i adres, i ze niby ostatnio byl szczepiony w 2007 :pjak to zmienic? ktos probowal?[/quote]
To zmienia się podobno w lecznicy w której go chipowałaś, najlepiej tam zadzwonić i zapytać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja wczoraj w nocy zaczipowałem Mafię (MIX Sznaucera mini)
Podobno był to ostatni darmowy dzień.
Dostała czipa na żywca, bez znieczulenia w kark, ale nawet nie pisnęła.
Nie było też krwawienia.
Fachowa robota ;)
Przy implantacji drgnęła , ale jak się obejrzała to było już po wszystkim...

BTW - W innym wątku jest ciekawy post. Do końca grudnia jest świąteczna promocja i można zarejestrować zwierzaka darmo - właśnie tam zgłosiłem swoje futra :evil_lol:
Cytuję:

[quote name='tnt16']To ja dopisze jeszcze jedną bazę: [URL="http://www.petbase.pl/"]petbase.pl[/URL]
Do końca roku rejestracja bezpłatna, później płatna 10 zł, ale można łatwo uzyskać kod aktywacyjny za darmo - więcej info na podstronie "partnerzy".

[URL="http://www.petbase.pl/identyfikacja.html"]Link do bezpłatnej rejestracji[/URL]


Wyszukiwarki czipów z petbase pojawiają się na wielu stronach www W tej chwili około 40, (nie ma również problemu, by pojawiła się na dogomanii).

Dodatkowo wszystkie strony projektu schronisko.net posiadają po 2 komplety wyszukiwarek - jedna dla wszystkich, druga w panelu administracyjnym automatycznie sprawdzająca numer czipa podczas wpisywania zwierzaka do adopcji.

Oprócz tego dostęp WAP i możliwość sprawdzenia numery czipa smsem.

[B]Zanim padnie pytanie: po co jeszcze jedna baza?[/B]

Ponieważ zajmujemy się małym kawałkiem internetu zajmującym się zwierzętami a jest to ponad 30 stron dla schronisk dla zwierząt, adopcje.org, lostdog.pl i kilka innych generujących dobrych kilka milionów wyświetleń miesięcznie - już dawno zorientowaliśmy się, że większość naszych stron jest doskonałym miejscem do wprowadzenia wyszukiwarek czipów przede wszystkim tam gdzie się dodaje zwierzaki do adopcji - bo nie każdy wie, gdzie i jak znaleźć te inne bazy, a jak wie to rzadko o wszystkich.

Zaproponowaliśmy więc w maju 2008 istniejącym bazom danych czip[I]ów [/I]zainstalowanie na naszych stronach ich wyszukiwarek, na zasadzie ktoś wpisuje numer, który jest sprawdzany gdzie się tylko da i jesli zostanie znaleziony wyświetli się numer telefonu i link do bazy danych w której znajduje się oznakowany zwierzak.

Rzecz łatwa do wykonania technicznie i przynosząca zysk zarówno zwierzętom i właścicielom zwierząt w postaci znacznie większego zasięgu wyszukiwania i dla samych baz, do których z wielu stron prowadziły by linki.

Niestety po prostu nas zignorowano, pomimo telefonów i kolejnych maili.

Dla nas jest to rzecz niezrozumiała, ale jako osoby zaangażowane w pomoc zwierzętom patrzymy na to być może z innego punktu widzenia.

Ponieważ jednak marnowało się sporo dobrych okazji do możliwości sprawdzania czipów postanowiliśmy utworzyć nową bazę, chętnie współpracującą z innymi stronami www, oferującą wyszukiwanie również dla tych, którzy nie są podłączeni do internetu (sms) oraz tych, którzy są poza zasięgiem komputera (wap).

Ponieważ podstawą powstania bazy nie były, nie są i nie będą motywy ekonomiczne ani ambicje, by zostać największą, jedyną i niepowtarzalną bazą - chętnie będziemy również współpracować z innymi bazami danych przekazując numery czipów innym zainteresowanym podmiotom (oczywiście bez danych osobowych właścicieli zwierząt - a tylko z linkiem do danych właściciela) na zasadzie współpracy, czyli wymiany numerów.

Nie musimy prowadzić tej bazy - jeśli padnie pomysł połączenia polskich baz danych chipów będziemy czekali pierwsi w kolejce do przekazania naszych danych do takiej bazy. Tymczasem jednak wnieśliśmy kilka nowych pomysłów i rozwiązań, które najprawdopodobniej zostaną wykorzystane i rozwinięte przez inne Polskie bazy danych z korzyścią dla właścicieli zwierząt.

Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności z european pet network, by przekazywać nasze numery do europejskiej bazy danych.

[B]Zasady działania:[/B]

Petbase to w zasadzie 3 połączone bazy danych: baza czipów petbase.pl, baza czipów zwierząt rejestrowanych przez 30 stron dla schronisk oraz baza zwierząt zaginionych lostdog.pl

[B]opcja1: pies trafia do schroniska[/B]

Operator strony wpisuje nowe zwierzę do adopcji i wpisuje numer chipa do okienka. Numer ten automatycznie jest sprawdzany w bazie petbase.pl w poszukiwaniu właściciela oraz w bazie zwierząt zaginionych lostdog.pl

jeśli zostanie gdziekolwiek znaleziony - wyświetla się na ten temat wielka informacja jeszcze przed dodaniem ogłoszenia adopcyjnego.

[B]opcja2: pies znaleziony przez wolontariusza i dodawany do adopcji na stronie [URL="http://www.adopcje.org/"]adopcje.org[/URL][/B]

Identyczna zasada jak w opcji pierwszej

[B]opcja3: zaginął mi pies i dodaję ogłoszenie na [URL="http://www.lostdog.pl/"]lostdog.pl[/URL][/B]

Wpisany numer czipa jest sprawdzany w bazie zwierząt dodanych do adopcji przez schroniska
[B]
opcja4: zaginął mi pies i szukam go[/B]

Wpisuję numer czipa na jakiejkolwiek stronie internetowej która zamieściła wyszukiwarkę petbase.pl. Numer jest sprawdzany w bazie zwierząt dodanych do adopcji przez schroniska

Opcji i pomysłów mamy znacznie więcej - część z nich będzie musiała poczekać na realizację z powodu braku środków na realizację, część z nich realizujemy już dzisiaj.

Pozdrawiam i zapraszam do skorzystania[/quote]


UPDATE:

Zgłębiając temat i oglądając różne portale (w tym np. lostdog.pl) mam takie spostrzeżenie i poradę - Kto nie ma, ten niech zrobi przynajmniej jedno DOBRE zdjęcie swojemu psu, na którym będzie widać dokładnie tego psa... bo to co ludzie wklejają jako "zdjęcie poszukiwanego psa" to woła o pomstę do nieba!
Po części tych zdjęć można tylko powiedzieć, że prawdopodobnie przedstawiają psa, czasem nawet można rozpoznać z grubsza rasę :eviltong:
Są oczywiście i dobre zdjęcia, nie z komórki, nie poruszone, ale np. na takim zdjęciu, to własnego psa bym nie poznał :evil_lol:

[URL]http://www.lostdog.pl/images/cats/image/126.jpg[/URL]

(dałem tylko link, żeby niepotrzebnie nie obciążać łącza tamtego serwera, za każdym razem gdy ktoś przegląda tę stronę forum, a widział już to zdjęcie)

Jak ktoś nie ma aparatu cyfrowego, to niech weźmie jedno zwykle doobre zdjęcie do fotolabu i zdigitalizuje "na wszelki wypadek" żeby "w razie co" mieć pod ręką i nie latać w popłochu, gdy liczy sie czas... __________________

Link to comment
Share on other sites

wiem ,że temat darmowego chipowania psów jest nieaktualny, ale chciałabym powiedzieć o jednej rzeczy.
Otóż weterynarze mają limity chipów . Byłam świadkiem jak przyszli państwo do gabinetu i chcieli skorzystać z akcji , ale darmowe juz się u tego weta skończyły. Nie pamiętam aby gdziekolwiek była informacja o ograniczonej liczbie chipów. A nie mam podstaw nie wierzyć mojemu wetowi , bo jest to życzliwy człowiek i wielokrotnie przekonałam się o jego dobrej woli , i na pewno nie można powiedzieć,ze jest pazerny i chce zarobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figa33']wiem ,że temat darmowego chipowania psów jest nieaktualny, ale chciałabym powiedzieć o jednej rzeczy.
Otóż weterynarze mają limity chipów . Byłam świadkiem jak przyszli państwo do gabinetu i chcieli skorzystać z akcji , ale darmowe juz się u tego weta skończyły. Nie pamiętam aby gdziekolwiek była informacja o ograniczonej liczbie chipów. A nie mam podstaw nie wierzyć mojemu wetowi , bo jest to życzliwy człowiek i wielokrotnie przekonałam się o jego dobrej woli , i na pewno nie można powiedzieć,ze jest pazerny i chce zarobić.[/quote]
Każda lecznica dostaje ok. 80szt. chipów. Jak dzwoniłam do weta dostałam info w której lecznicy jeszcze mają.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='$modliszka$']Mam pytanie czy ktos wie gdzie mozna bezplatnie zaczipowac psa?czy jest jeszcze takie miejsce w wawie?:p[/quote]
Raczej nie. Akcja skończyła się w połowie grudnia, a lecznice miały ograniczoną ilość chipów, które dostały od miasta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam

Jestem jak najbardziej za chipowaniem, powinno być obowiązkowe dla wszystkich psów. Moje doświadczenia z chipowaniem są złe. Moim psom chipy wszczepiłem kilka lat temu. W Ursusie był prowadzony program pilotażowy. Jeden z moich psów zginął, szukałem go 10 miesięcy. Po 14 m-cach postanowiłem po raz n-ty odwiedzić schroniska. Jakież było moje zdziwienie i radość kiedy w schronisku na Paluchu znalazłem swojego pupila. Spędził tam 4 m-ce. Wydawał mi go lekarz który mu wszczepił chip, nikt nie sprawdził czy go posiada. Stwierdził, że znaleziono go na terenie gdzie psów nie chipowano. Mam nadzieję, że teraz, kiedy stosowanie chipów jest powszechniejsze taka sytuacja nikomu się nie przydarzy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...