Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
jfn

Chipowanie w Warszawie

Recommended Posts

Czytałam jakiś czas temu wywiad, na stronie (chyba) miesięcznika Mój Pies, z Panem Andrzejem Beuth, naczelnikiem wydziału ds zwierząt. Mówił on właśnie o tym, że od drugiego kwartału planowane jest darmowe czipowanie i sterylizowanie psów (chodzi o walke z bezdomnymi zwierzakami). Dość mnie to zainteresowało bo chciałam właśnie czipowac Ferdka. Napisałam więc do niego w tej sprawie maila i jak na razie nie doczekałam się odpowiedzi...
Cóż, nie wiem czy warto czekać czy nie ma na co i lepiej samemu zaczipować...

Na razie chyba nigdzie. Coś się ta akacja chyba przesuneła... czytałam w czymś ostatnio (chyba za dużo czytam), że ma być raczej w drugiej połowie roku. Najpierw będą mieli fundusze na ileś tysięcy psów. Za darmo będą psy ze schronisk czy przygarnięte czipowane i sterylizowane suki. Nie pamiętam czy psy też - to bym się załapała jako kastrat... Bo Frod teoretycznie i ze schronu i przygarnięty ale jak ja mam to udowodnić?

[quote name='Ilka21']Słuchajcie ja jestem zpod Warszawy więc na darmowy chip się nie załatwię ale może wiecie ile kosztuje chip bez paszportu w Warszawie?[/quote]
chipa dpstawalo sie w gratisie podczas szczepienia na wscieklizne pod wawa wlasnie, w Kobylce.

Urząd miasta w Warszawie w ktorym pracuje przeznaczyl na akcję bezplatne chipowanie psow mnostwo kasy. Akcja trwa do 14 grudnia w 9 warszwskich lecznicach, ktorych adresy wymienię ponizej. Wszystkich serdecznie zapraszam!!! Roześlijcie ta wiadomość po swoich znajomych, myslę ze warto !!!

Adresy:
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]1. Białołęka- lecznica przy ul.Ostródzkiej 55, tel. 490-36-72[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]2. Bemowo ul.Szwankowskiego 8 tel. 665-11-66[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]3. Bielany ul.Podleśna 57, tel. 832-27-28[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]4. Mokotów ul.Różana 71, tel. 845-01-96[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]5. Śródmieście ul.Smulikowskiego 7a/26, tel. 826-31-99[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]6. Ochota ul.Siemińskiego 21, tel. 823-35-63[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]7. Ursynów ul.Strzeleckiego 10 e, tel. 644-95-31[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]8. Wawer ul.Potockich 111, tel. 812-71-11[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]9. Żoliborz ul.Schroegera 72 a, tel. 834-54-53[/SIZE][/FONT][/B]

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/statusicon/user_online.gif[/IMG] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/report.php?p=7765041"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/report.gif[/IMG][/URL] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/misc/progress.gif[/IMG]

[quote name='gamoń']Zgłaszam swoje 5 psiaków.
Prosze o namiary telefoniczne jak to załatwic.[/quote]
To info z naszej stronki:

Na elektroniczne czipy dla psów Ratusz wyda w tym roku 525 tys. zł. Dzięki urządzeniom możliwe będzie znalezienie właściciela zagubionego zwierzęcia. Kwota pozwoli na oznakowanie 15 tysięcy psów. Każdy, kto jest zameldowany w Warszawie, może do 14 grudnia przyprowadzić swojego czworonoga na bezpłatne znakowanie. Nie jest to jednak obowiązkowe.

Wszczepianie czipa nie jest bolesne. Umieszcza się go w szyi lub między łopatkami zwierzęcia. Urządzenie jest wielkości ziarnka ryżu.
Patrole straży miejskiej dostaną czytniki do czipów, które umożliwią identyfikację właściciela psa. Z czworonogiem można się zgłaszać do wybranych lecznic weterynaryjnych w mieście z dowodem tożsamości oraz dokumentami potwierdzającymi prawa do zwierzęcia (metryka i rodowód lub książeczka szczepień).

[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]1. Białołęka- lecznica przy ul.Ostródzkiej 55, tel. 490-36-72[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]2. Bemowo ul.Szwankowskiego 8 tel. 665-11-66[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]3. Bielany ul.Podleśna 57, tel. 832-27-28[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]4. Mokotów ul.Różana 71, tel. 845-01-96[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]5. Śródmieście ul.Smulikowskiego 7a/26, tel. 826-31-99[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]6. Ochota ul.Siemińskiego 21, tel. 823-35-63[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]7. Ursynów ul.Strzeleckiego 10 e, tel. 644-95-31[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]8. Wawer ul.Potockich 111, tel. 812-71-11[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]9. Żoliborz ul.Schroegera 72 a, tel. 834-54-53[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][/FONT][/B]

Strażnicy Miejscy muszą podejść do psa i przystawić czytnik. Jak to zrobią w przypadku psa agresywnego ? uciekającego. Jak działa w Polsce baza danych,bo ponoć szwankujke ? Czy nasze psy ,ktore wyjeżdżają za granicę też bedzie można zidentyfikowac ? Czy Straż Miejska przechodzi odpowiednie przeszkolenie ? Bardzo mnie to interesuje ?

[quote name='basia0607']Strażnicy Miejscy muszą podejść do psa i przystawić czytnik. Jak to zrobią w przypadku psa agresywnego ? uciekającego. Jak działa w Polsce baza danych,bo ponoć szwankujke ? Czy nasze psy ,ktore wyjeżdżają za granicę też bedzie można zidentyfikowac ? Czy Straż Miejska przechodzi odpowiednie przeszkolenie ? Bardzo mnie to interesuje ?[/quote]
Nie znam odpowiedzi na te pytania, ja niestety jestem z innego wydzialu, tylko slyszalam taką informacje i postanowilam sie z wszystkimi podzielic... Jakies szczegolowe pytania mozna kierowac do Wydzialu Ochrony Srodowiska m.st. Warszawy.

Taki czip jako dodatek do paszportu zwierzaka kosztował w naszym mieście 70-80 zl jak to się robiło prywatnie kilka lat temu. Teraz miasto funduje, z tym , że u nas to jest obowiązek a nie chęć właściciela - no różnie z tym obowiązkiem bywa.
Zaczipowane psy mają niebieskie plastikowe paski, które zazwyczaj właściciele przyczepiają do obroży lub smyczy. Czipów tak jak tatuaży czy numerków czy czego tam jeszcze nie sprawdza się w biegu tylko na trzymanym psie czy to na ulicy czy w lecznicy czy gdzie tam się chce. Czytnikiem przeciąga się nad karkiem psa i już - to takie skomplikowane jak w kasie gdy sprawdzają kod paskowy więc nie wiem do czego szkolenie.
U nas w mieście i w schronisku kilka razy znaleziono właścicieli zaczipowanych błąkających się psów - poprzez bazę - które były z Polski , a jeden gdzieś zza południowej granicy (nie mieli go tam ale po zapisie numeru wskazali gdzie dalej szukać)
Oczywiście czip nie ma gps i jak się psa wyrzuci albo zgubi tam gdzie nie czipują jego szanse są mniejsze, że do nas wróci ale to zawsze jedno ubezpieczenie więcej - myślę,że szczególnie w dużym mieście.
Moja Lena jest zaczipowana.

Nie dość że już wątek o darmowych chipach dla psów Warszawskich istnieje to jeszcze go co chwile Beata25 podbijasz.. Akurat dział chipowanie nie należy do tych gdzie w godzinę wątek spada na 10 stronę. Proszę Cię o nie zasypywanie tematu "hopaniem", bo to bez sensu.

[quote name='Viris']Nie dość że już wątek o darmowych chipach dla psów Warszawskich istnieje to jeszcze go co chwile Beata25 podbijasz.. Akurat dział chipowanie nie należy do tych gdzie w godzinę wątek spada na 10 stronę. Proszę Cię o nie zasypywanie tematu "hopaniem", bo to bez sensu.[/quote]
Moze i bez sensu,ale zalezy mi zeby jak najwiecej osob sie o tym dowiedzialo, jesli to pomoze choc jednej bidzie odnalezc swoj dom to ja bede podbijac ten wątek :eviltong: A Tobie jak się nie podoba to tu nie zaglądaj.

Oprócz meldunku w Warszawie, ksiązeczki szczepień z aktualnym zaszczepieniem p/wściekliźnie ważne było uregulowanie wszystkich formalnosci w Urzedzie Miasta tzn. zapłacony podatek za psa.

Wszczepiłyśmy chipa w ubiegłą sobotę, już tylko mamy się zgłosić po odbiór potwierdzenia.

Bardzo slabo jest rozleklamowana akcja czipowania psow w Warszawie

W kazdym psim sklepiku powinna wisiec taka informacja
czy jest mozliwosc Beatko bys przygotowala liste lecznic / sa jeszcze czipy na Strzeleckiego na Ursynowie, na Dobrej na Powislu/ i gdyby zorganizowac akcje rozlozenia ulotek lub powieszenie jednej czytelnej w sklepach z karma dla zwierzat,Gdyby tak kazdy z dogomaniakaow w sasiadujacych im sklepikach zaniosl taka inof to zawsze wiecej info trafi niz tutaj przez watek

Ja kazdego psiarza po prostu zaczepiam na ulicy i informuje, ze jest akcja bezplatnego czipowania i namawiam

o ulotkach informujacych myslalam, tylko ze zawalona praca i problemami ostatnio nie moglam sie zorganizowac
moze uda sie to zrobic

warszawa duza, ale dogomaniakow tez bardzo duzo - moze taka akcje moglabys zorganizowac beatko . Pozdrawiam przy okazji...