Jump to content
Dogomania

dobermanka Amelka z cukrzycą/ Zostaje u ttossy :) . Za TM [*]


esperanza

Recommended Posts

[COLOR=Magenta][SIZE=4]była u nas Dorota-jayo, no trafiła na słabszy dzien Amki, cos dzisiaj nie bardzo sie czuła - cukier skoczył i była lekko snięta i piła ,piła ,piła az brzuszek do ziemi sie prawie zrobił.Po wyjezdzie Doroty zrobiłam jej insulinę i zaraz dziwczyna odzyskała humor :razz:
Wskoczyła na kanapke i spi teraz , choc opity brzuszek widac ciazy jej - posapuje i bączkuje.Mam nadzieje, ze jutro znów bedzie dobry dzień.

Ja serdecznie zapraSZAM DZIEWCZYNY i umówmy sie na piątek
[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ttossa']Malibu - Ula

Ama je o 7 rano i o 8 dostaje 4 kreski= 8 jedn. insuliny
potem je ok.11 ,17,20 i o 20.00 ma insuline.

rano i wieczorem - badanie cukru.

Nie widzi prawiec całkowicie ale ze jest leczona dopiero o 14 dni więc zapewne jeszcze to nie czas na cokolwiek.Joyo-Dorota dostanie wyniki jutro i ma sie konsultować z psim okulistą i zobaczymy co dalej .Ama je bardzo dobrze i lezy własnie z duzym brzuszkiem - hm dla mnie to ona wyglada jakby była w ciązy - tyje jej tylko brzuch :evil_lol:

Pani dr. Ewa traktuje temat powaznie i jakoś postaramy sie aby było w miare dobrze :lol:

a to ranne pośniadankowe leżenie

[IMG]http://img470.imageshack.us/img470/1134/p1060002im2.jpg[/IMG][IMG]http://img357.imageshack.us/img357/3300/p1060007ju1.jpg[/IMG][/quote]

Pisałam już o tym , ale zapytam jeszcze raz.
[B]Dlaczego Amelka rano dostaje najpierw [I]jeść[/I], a dopiero później zastrzyk z insuliny?[/B]

Może jest osoba na forum która zetkneła sie z psem lub człowiekiem chorym na [B]cukrzyce? [/B]
Pytałm znajomego który choruje na [B]cukrzyce[/B] i przyznał mi racje, że [B]najpierw zastrzyk z insuliny[/B], a nastepnie za ok. 30 minut [B]jedzenie.[/B]

tossa dlaczego w przypadku Amelki dzieje sie to odwrotnie?
Być może dlatego u niej takia huśtawka z poziomem cukru, zwiekszonym pragnieniem i wieksza sennościa.

Moja "Demolka" ma prawie 10 lat i od półtora roku choruje na cukrzyce .
Także dostaje insuline i jest na ścisłej diecie dla cukrzyków , ale takich przypadłości jak dzisiaj opisywałas nigdy nie miała.
Czy dostaje lek osłonowy na watrobe 2 razy dziennie Esseliv lub Esentiale Forte?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

daje jej tak jak lekarz mówiła- ja nie jestem pewna czy Amelka czegos nie zjadła co nie dla niej- mnie nie było cały dzień- ale spróbuję to co ty mówisz - wiem jedno w nocy zrobiła total ku.... na pół kuchni i juz jest w normalnym stanie i zachowuje sie ok. Tak wiec mój domysł jest ze dopadła cos z karmy innych mioch psów i najadła sie do oporu- a nie moge dojsc co?- bo mam kapitalny remont i total bałagan i robotnicy chodzą i drzwi nie zamykają :crazyeye:

ale brzuszka juz nie ma ! czyli miałam rację !:mad:

Dzisiaj zrobię najpierw insuline- moja droga twoja sunia była u ciebie ,wiesz czym ja karmiłas ,była dobrze odzywiona,Amelka jest w tragicznym stanie :shake:

i nie wiadomo jak jej organizm działa i czym był zywiony I NIE DA SIę SUPER PROWADZIC PSA O KTóRYM NIC NIE WIESZ POZA TYM ,ZE JEST CIEZKO CHORY :crazyeye:

mARIKA - JA PROPONUJę OK . 17-18 W PIąTEK na pewno bede wtedy w domku.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[B]ttosa. [/B]Napisałam Ci to o czym wiem i o czym dużo czytałam, jest napisane [B]najpierw insulina , a potem jedzenie.[/B]
Wiem , że napewno chcesz dla Amelki dobrze i w to nie watpie.
Poprzedni post to w żadnym wypadku "napaść" na Ciebie , napisałam Ci to co wiem z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malibu'][B]ttosa. [/B]Napisałam Ci to o czym wiem i o czym dużo czytałam, jest napisane [B]najpierw insulina , a potem jedzenie.[/B]
Wiem , że napewno chcesz dla Amelki dobrze i w to nie watpie.
Poprzedni post to w żadnym wypadku "napaść" na Ciebie , napisałam Ci to co wiem z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam[/quote]
ja mysle tez ze dawka insuliny ktora maszteraz ustalona nie jest ostateczna , i pies tez troche musi sie przyzwyczaic , i czasem dla niego ta dawka moze byc za duza i stad jest senny - gdyby jednak sennosc byla niepokojaca, to wiesz o tym , ze trzeba psu podac bodaj glukoze , cukier cos slodkiego- szybko pod jezyk
Moja sunia tez dostaje najpierw insuline a ok godzine pozniej jedzenie , bo musi insulina zaczac po prostu dzialc zeby jedzenie nie zaszkodzilo ( i nie pojawila sie sennosc)
Dopytakj sie lekarza, co ijak , moze to tylko przejsciowo tak jest , bo tak jak pisalam powyzej , nie od razu ustali sie prawidlowa dawke insuliny , pozdrawiam

Trzymaj Sie Amelko!!!
I pani Amelki tez niech sie trzyma i nie zalamuje( u nas na poczatku tez bylo starsznie , ale i czlowiek i pies sie przyzwyczajaja)
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gemsi']Ja chciałem jeszcze dodac, ze wczoraj bylismy w lecznicy uregulowac rachunek. W rzeczywistości rachunek wynosił 670 złotych, lecznica zasponsorowała nam 25%, dlatego rachunek wynosił tylko 498 zlotych[/quote]
A na koncie Amelki dopiero jest 126 zł :placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4]Moi kochani- Amcia jest cała i ....prawie zdrowa.
Jestem juz na 100% pewna ze psina dorwała sie do worka z karmą dla pozostałych dorosłych- najadła sie po uszy a potem piła az doszaleństwa- wczoraj po nocnym sisianiu i wielkim kupkaniu pies jest spowrotem w dobrej formie.Dorota miała pecha - raczej aj miałam pecha- bo prawie razem zjechałysmy i zastałysmy Amelke w takim stanie.
Dzisiaj brzusio normalessss, kupka normalna - i cukier po nocy ++- czyli taki sam jak zawsze przed podaniem insuliny, a zaraz damy jeść.
[COLOR=Red]jestescie kochani- i serdeczne dzieki za wsparcie - naprawde jestem zadowolona ze stanu pacjentki :lol:

a teraz traca mnie nosem aby dać jesc- powiem jedno na rannym siusianiu Amelka zaczęla zaczepiac tosy i podskaiwac i obszczekiwac z merdaniem ogonka - byłam w szoku --- Amcia chciała poszlec trochę :multi:

[COLOR=Black]jest słodka - kochana - nie wywala juz śmieci :multi:
własnie wskakuje sobie na kanapkę i mruczy sobie ,łobuz jeden - i jak ja mam miec sumienie i ja zgonić?

ide dac jej jesc to zaraz bedzie obok ;)
30 kwietnia- jedziemy nad jezioro na 3 dni- bierzemy 2 tosy i Amelkę - zobaczymy jak bedzie - trzymajcie kciuki- a w połowie maja planuje wizyte u dr. Pekowskiej
[/COLOR][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jayo_juniorka']nie zabardzo się znam na tym,ale czy cukier ++- to dobry,przeciętny,czy nienajlepszy.......??

[FONT=Arial][SIZE=3]chciałabym móc się zaangarzować troszeczkę i jakby się dało zobaczyć malizne(a tak nawiasem ile ma Amelka)??[/SIZE][/FONT][/quote]

++ - znaczy średni- a wiec tuż przed podaniem insuliny to niezły wynik- a czego ile ma Amelka?
lat - ok 7
i juniorka - Amcia naprawde jest w dobrej kondycji a zdjecia pozostawie do zrobienia dziewczynom jak przyjada ja odwiedzic :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jayo']Jak tam dzis Amelka?

Caly czas apeluje o chociaz grosiki na leczenie tej slodkiej sunieczki, ja nie uciagne sama, a Tossa ma jeszcze cale stado psow...[/quote]

tak wiec Amelko skacz do gory na forum coby uslyszeli cie ludzie dobrego serca

Apeluje , leczenie psa z cukryca jest naprawde bardzo kosztowne
Pomozcie dogomaniacy!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...