Jump to content
Dogomania

Zepsułam aport, ratujcie!


sugarr

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kori']s
zakla, dzieki Tobie uwierzyłam, że można....

Daleka droga przed nami....[/quote]

Hej Kori, co u Was ?

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images21.fotosik.pl/181/0d7fe640a64a58f4.jpg[/IMG][/URL]
To na dowód, że północnik może.Zdjecie (młody malamut Herki ) jest zrobione w zeszłym tygodniu. O ilości szkolenia nie będę pisać, bo i tak nikt nie uwierzy, że tak szybko załapał i robi :evil_lol: . Ale byłam przy tym, widziałam i ...zazdroszcze. Teraz chłopaki zaczynają urlop od biegania, więc żeby z nudów nie psocili zaczynamy takie zabawy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Ten malamut bardzo przypomnial mi Rima Joli... Czy jest jakies pokrewienstwo, czy moze w tych samych rekach?

Zofia[/quote]
:lol: i pokrewieństwo i ręce.
Herki jest chyba wnukiem Rimo I (a na pewno synem Rimo II). Jola nauczyła go tego mimochodem, w czasie przeglądania i chowania sprzętu po sezonie. Byłam w szoku. Okazuje się, że nasze też pojętne tylko trzeba do nich dotrzeć.( Tylko to takie łatwe i przyjemne jak robi to Jola, a kiedy przyjdzie samemu odrobić lekcje ,to tylko płacz i zgrzytanie zębów :placz: , ale jest coraz lepiej :multi: )

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

No to nic dziwnego, że u króla żonka piękna:evil_lol:
Jola szkoli psy od ponad cwierc wieku na pewno, Rimo byl psem o wyjatkowej psychice, charakter jest dziedziczny tak samo jak wyglad, a Jola umie doskonale zachecic psa do pracy - nie tracac na to zbyt wiele czasu.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']No to nic dziwnego, że u króla żonka piękna:evil_lol:
Jola szkoli psy od ponad cwierc wieku na pewno, Rimo byl psem o wyjatkowej psychice, charakter jest dziedziczny tak samo jak wyglad, a Jola umie doskonale zachecic psa do pracy - nie tracac na to zbyt wiele czasu.

Zofia[/quote]
Wilczak, i grenlandy, i nasze malamuty i każdy inny robi to z zapałem u Joli ,czyli nie można "zwalić "wszystkiego na geny. Ba, wszystko to dorosłe obce samce a pracują w grupie.;)
Kori zezłościła się, że ma durną sukę, a wielu szkoleniowców kiedy przyprowadzi się malamuta na szkolenie z góry zakłada, że nic z tego nie będzie i lepiej żeby sobie pójść i nie zawracać głowy. A te psy są niesamowicie pracowite i [B]dają się szkolić[/B] (tylko może trochę inaczej ;) )( To tak, żeby dziewczyny się nie zniechęcały tylko cierpliwie i konsekwentnie pracowały :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='lupak']Wilczak, i grenlandy, i nasze malamuty i każdy inny robi to z zapałem u Joli ,czyli nie można "zwalić "wszystkiego na geny. [/quote]

Predyspozycje charakteru sa dziedziczne tak samo jak wyglad - oczywiscie podstawowy elementarz szkolenia jest dostepny niemal dla kazdego psa, tyle ze innej pracy wymaga kazda rasa.
W niczym nie zmienia to faktu, ze predyspozycje charakteru sa dziedziczne. W przeciwnym razie malamut nie roznilby sie w swoich popedach od wyzla, charta czy border collie. A rozni sie.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że się da ;)
To zdjęcie mojego kluska z maja zeszłego roku:
[img]http://img223.imageshack.us/img223/6882/aportky0.jpg[/img]
[url=http://www.zakla.republika.pl/obedience.htm]Tutaj[/url] jest kilka naszych zdjęć z zawodów zerówkowych obediencowych z maja '06. W tym roku też mamy zamiar gdzieś się w końcu oficjalnie pokazać, a nie tylko na agility ciągle i ciągle ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Predyspozycje charakteru sa dziedziczne tak samo jak wyglad - oczywiscie podstawowy elementarz szkolenia jest dostepny niemal dla kazdego psa, tyle ze innej pracy wymaga kazda rasa.
W niczym nie zmienia to faktu, ze predyspozycje charakteru sa dziedziczne. W przeciwnym razie malamut nie roznilby sie w swoich popedach od wyzla, charta czy border collie. A rozni sie.

Zofia[/quote]
Tak, tak,
Nie brdzo zrozumiałyśmy się chyba. Chodziło mi o to, że Rimo nie był wyjątkiem potwierdzającym regułę,( choć był wyjątkowym psem) a przez geny jego potomstwo , dającym się wyszkolić. A reszta to beton i pół albo i ćwierćgłówki, które tylko ptrafią biegać i nic więcej. Ze predyspozycje, charakter są dziedziczne i właściwe dla rasy nie ulega wątpliwości.. Prawie każdy miłośnik rasy mówi, że są [B]psy [/B]i .... tu wstawia rasę (malamuty - oczywiście :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam bardzo ważne pytanie: Czy na obedience aport musi być kanciasty, taki jak ten:
[URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=2755&action=prod[/URL]
czy może nie mieć żadnych kantów, ani ścianek?
Zamówiłam aport z Karuska, ten do którego wstsawiłam link, a przysłali mi właśnie coś takiego, co wygląda bardziej jak drewniana chohla do ziemniaków niż jak aport. I teraz nie wiem czy mam to reklamować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...