Jump to content
Dogomania

Rico - puszysta kulka energii szuka nowego domu! Azyl w Żorach


Ss

Recommended Posts

Jakiś czas temu dowiedziałam się od znajomej o pewnym psie.

Rico - bo tak nazywa się nasz bohater, mieszkał w ładnym domku w Roju. Piesek miał swoją budę i kojec. Był wypuszczany do ogrodu i od czasu do czasu ktoś zabrał go na spacer. Niestety jak to młody niewykastrowany pies robił sobie wycieczki ale jednak zawsze wracał do domu. Pewnego dnia niestety nie wrócił. Przez przypadek ta właśnie znajoma powiedziała mi o całej sprawie, ponieważ zna właściciela tego psa. Od razu zajrzałyśmy na stronę schroniska i okazało się, że już tam był od paru tygodni.
Sprawa na dzień dzisiejszy wygląda tak, że Ci ludzie już go nie chcą i po pieska nie pojadą.

Nie będę tutaj pisać o tym co tak na prawdę myślę na ten temat, bo wiele osób które tutaj działają na Dogo wiedzą o czym mówię.

Mojej znajomej bardzo zależy aby piesek znalazł nowy wspaniały dom.
Wklejam to co napisała o Rico:
"Rico to 2 letni średniej wielkości kundelek. Jest skory do zabawy i uwielbia aportować. Uwielbia biegać. Jest bardzo przyjacielsko nastawiony do ludzi, nie widać w nim cienia agresji. Uwielbia towarzystwo ludzi i długie spacery."

[IMG]http://imageshack.us/a/img802/5057/p9110021.jpg[/IMG]
*
[IMG]http://imageshack.us/a/img607/9629/p9110086.jpg[/IMG]
*
[IMG]http://imageshack.us/a/img268/6366/p9110018l.jpg[/IMG]


Szukamy kogoś kto ma już jakieś doświadczenie w prowadzeniu takiej adopcji. Głównie chodzi o rozmowy z potencjalnymi domkami. My ze swojej strony oferujemy masę ogłoszeń i szukanie kogoś do wizyt przedadopcyjnych.

Tutaj Rico na stronie azylu: [URL]http://www.ztkzory.pl/menu,9,274,azyl.html[/URL]

Kontakt do mnie:
Sylwia
gg. 2660883
emial: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Edited by Ss
Link to comment
Share on other sites

Mam ogromną nadzieję że jeszcze nie trafił do Mysłowic:( Na stronie nadal widnieje jego zdjęcie. Poza tym są tam też psiaki z kwietnia tego roku, nie wiecie może to wygląda z tym wywożeniem? oni sobie wybierają jakieś psiaki? czy jak jest przesyt w azytlu to dopiero wywożą te co są najdłużej?

Ja jestem tą osobą która powiedziała Ss o tym psiaku.
To Jest naprawde bardzo wesoły ruchliwy pies, lubi aportować, ogólnie biegać, ogromnie się cieszy na spotkanie z człowiekiem, UWIELBIA głaskanie i drapanie po brzuszku!
Nie wiem czy to przydatna informacja ale raz dostał się do kurnika ale żadna kura nie ucierpiała, wręcz można powiedzieć kury chodziły sobie obok niego jakby nigdy nic;p czyli chyba raczej dogaduje się z ... kurami;p
Nie wiem co jeszcze mogłabym o nim powiedzieć...

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia jak to wygląda w żorskim azylu ale zbliża się koniec roku i jestem przekonana, że psy zostaną wywiezione do Mysłowic o ile już się to nie stało. Uważam, że aby pomóc tej psince trzeba go jak najszybciej zabrać z Azylu (o ile jeszcze tam jest) do domu tymczasowego i dopiero wtedy zacząć ogłaszać bo jaką mamy pewność robiąc ogłoszenia teraz, że pies będzie faktycznie do adopcji. Zadzwoni chętny domek a okaże się, że pies już dawno w Mysłowicach albo za TM. Może znacie kogoś kto mógłby go przyjąć na jakiś czas do siebie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

pisałam tam maila ale powiedzieli że dużo jest takich psów o podanym przeze mnie wyglądzie. nie wiem czy wysłać im te zdjęcia które mamy tutaj na forum, niestety ze strony schorniska nie ściągłam sobie tego zdjęcia ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ss']pisałam tam maila ale powiedzieli że dużo jest takich psów o podanym przeze mnie wyglądzie. nie wiem czy wysłać im te zdjęcia które mamy tutaj na forum, niestety ze strony schorniska nie ściągłam sobie tego zdjęcia ;/[/QUOTE]

zrób wszystko co się da, żeby wiedzieli, ze sięgo szuka. Bo ja się obawiam usypiania tych naszych wywożonych. chciałabym aby wreszcie w tym roku udało sięzorbić tam wolontariat w poszukiwaniu domów tym azylowych - wtedy ograniczylibyśmy przynajmniej wywózki

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...