Jump to content
Dogomania

Podwojne kly


diabelkowa

Recommended Posts

moj pies bedzie mial w czerwcu dwa lata. Mleczaki stracil jako szczenie oprocz.. klow ma je na gornej szczece podwojne . Najpierw te stale a zaraz za nimi mleczaki. Psu to jakos nie utrudnia jedzenia ani niczego ale wetka sie pluje zeby je wyrwac bo potem te mleczaki wypra te stale zeby(??) Ale ta wetka jest dziwna i chce tylko kase zbijac. Ostatnio powiedziala ze jak pies ma kamien na zebach to juz sie go nie pozbedzie... Taa kupilam psu na wystawie dupna kosc z wapniem je te kostki na zabki i juz prawie nie ma kamienia. Wiec do setna czy to usowanie tych mleczakow jest konieczne?? boje sie najbardziej usowania.. jak bym je usunela to pies by mial taka wielka przerwe miedzy zebami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']moj pies bedzie mial w czerwcu dwa lata. Mleczaki stracil jako szczenie oprocz.. klow ma je na gornej szczece podwojne . Najpierw te stale a zaraz za nimi mleczaki. [B]Ale ta wetka jest dziwna i chce tylko kase zbijac.[/B] Ostatnio powiedziala ze jak pies ma kamien na zebach to juz sie go nie pozbedzie... T jak bym je usunela to pies by mial taka wielka przerwe miedzy zebami...[/quote]
no to masz szczęście że ktoś o Twojego psa chce zadbać bo Ty jakoś nie bardzo... Dwa lata czekać "bo psu nie przeszkadza" a niby skąd ta pewność bo wiedzy wybacz masz zbyt mało to tekstów typu "dziwna wetka". Juz masz przechlapane bo pies z pewnością kły stałe ma nieprawidłowo wykształcone i kosteczkami tego nie załatwisz.
Radzę uszy po sobie i poproś dziwną wet. o ratowanie zębów Twojego ukochanego psa - może coś jeszcze uratuje.
A co do kamienia - jesli występuje u tak młodego psa to znaczy że ma takie skłonności i zgadzam sie że temat bedzie powracał
I to że pies NORMALNIE ma taką "wielką przerwę za kłami" warto wiedzieć jak się psem zajmuje i na dogo bywa chyba że się jest dziwną dogomanką

Link to comment
Share on other sites

no po usunieciu przerwa miedzy klami bedzie wynosic troche ponad 5 cm ? no to raczej nie jest normalne... Wole sie spytac wiecej osob bo ta wetka powiedziala ze trzeba, a inna na przegladach powiedziala ze jezeli psu nie przeszkadzaja w jedzeniu to nie trzeba wyrwac ogladala je dlugo i powiedziala zeby obserwowac czy normalnie je. a jak usune to troszke dziwnie mu sie bedzie jesc z taka przerwa czym bedzie gryzl, dziaslami ?? a co do kamienie to nie powiedziala ze bedzie wracal i nie da sie go na stale zlikwidowac tylko ze juz w ogole sie go nie da usnunac. Jakbym usuwala to na pewno nie u tej wetki bo juz kiedys jednego psa zabila usypiajac do zabiegu, tylko na klinice, ale najpierw wole sie popytac. Nie wiem czy to istotne do tych zebow ale pies ma tylozgryz i ta dolna szczeka jest wezsza troszke niz normalnie i moze dlatego mu nie przeszkadzaja...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='diabelkowa']no po usunieciu przerwa miedzy klami bedzie wynosic troche ponad 5 cm ? no to raczej nie jest normalne...

Nie rozumiem tego zdania:shake:

Lepiej jak usuniesz zęby mleczne. Teraz w niczym mu nie przeszkadzają ale tak nie musi być dożywotnio:roll:
Jeśli Twoja wet jest zbyt droga to zawsze można znaleść inną;)

Link to comment
Share on other sites

Mam identyczny problem u mojego Yorka - też ma dwie pary zębiszczów...tyle że ma dopiero 6 miesiecy. Co prawda poprzedniemu Yorkowi usuwalismy kły w tym samym wieku, ale Szogunowi stałe rosły okob mlecznych i było niebezpieczeństwo wykrzywienia zgryzu, a Lokiemu rosną jedne za drugimi, w rzędzie. Waham się więc co zrobić, bo :
Raz. pies jest młody, zęby mleczne mają chyba jeszcze czas żeby wypaść? Jeden z tych z tyłu już mu wypadł - na gryzieniu mojej dłoni :)..ale na tym jednym się skończyło, nie zauważyłam więcej wypadnietych...
Dwa. Stałe rosną za mleczakami - może więc je wypchną i mleczaki wypadną?
Trzy - pamiętam jak źle zniósł narkozę mój poprzedni York, więc nie bardzo chciałabym poddawać obecnego temu zabiegowi... Juz się bałam że będę musiała kastrować bo piec miechów było i nie było widać jajek, ale masowaliśmy podbrzusze i uff...jajka się pojawiły, może i ząbkom się uda...
No i jestem w kropce. Nie mam bladego pojęcia co robic.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak - trzeba intensywnie pomagać w "rozruszaniu" mleczaków. Kły mleczne siedzą dośc głęboko i mogą zaburzyć prawidłowy wzrost stałych ale jeśli się ruszają to jest szansa że wyjdą bez interwencji chirurga -tylko trzeba nad tym popracować.

Link to comment
Share on other sites

diabelkowa twój pies jest już dorosły - będzie miał 2 lata. [B]W wieku 6 miesięcy[/B] kończy się proces wymiany zębów i wtedy trzeba sprawdzić czy nie zostały mleczne kły. Jeżeli mocno siedzą to trzeba koniecznie usunąć je u weterynarza.

W twoim wypadku jest już bardzo późno i [B]powinnaś zgodzić się[/B] na ich usunięcie. To jest dla dobra twojego psa, przecież te mleczaki to źródło bakterii i w późniejszym czasie kłopotów z zębami.

[QUOTE]Ale ta wetka jest dziwna i chce tylko kase zbijac.[/QUOTE]
Jeżeli uważasz, że ta "wetka" jest za droga to poszukaj tańszej. Moim zdaniem dobrze ci radzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

[quote name='diabelkowa']moj pies bedzie mial w czerwcu dwa lata. Mleczaki stracil jako szczenie oprocz.. klow ma je na gornej szczece podwojne . [/quote]Usunąć i to jak najszybciej , swojej mini jamniczce też usuwałam mleczne kły(w znieczuleniu). Tylko u mnie wet robił to w 7 miesiącu życia. Kły stałe wtedy wskakują na swoje miejsce i jest ok. Co do kamienia to trzeba czyścic zęby bo rasy toy mają skłonność szczególną do chorób przyzębia.

Link to comment
Share on other sites

A mojemu ostatni przetrwały kieł wypadł niedawno - pies ma 13 miesięcy :)
Cieszę się ze wypadł, bo siedział tak mocno, że byłam pewna ze trzeba będzie go usuwać u weta, nawet sie delikatnie nie ruszał i tu nagle niespodzianka- przeciągamy się sznurkiem i trach, nie ma zęba :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...