Jump to content
Dogomania

czy to normalne?


amstafcio10

Recommended Posts

[quote name='amstafcio10']witam, mam taki maly problem , bo moj 3 miesieczny pies (amstaf) caly czas grzeje sie przy kominku, tylko ze to nie jest tylko 5 minut tylko potrafi spac przy kominie, ale tam nie ma ciepla, tam jest tak goraco ze pazy po 3-4 minutach siedzenia a jemy nic, czy to normalne?[/QUOTE]

jak mu jest dobrze ,to dlaczego nie moze sobie dupci grzac.
pomysl teraz ,ze sa obrzydliwi ludzie tzw.pseudopiekunowie zwierzat nazywajacy sie opiekunami ,ze te wlasnie psy wsadzaja do zimnych bud,a one przeciez kochaja cepelko domowe.
mojej mamy owczarek niemiecki musi miec specjlne zaproszenie ,zeby z cieplego domu ,wyjsc do ogrodu .na spacer do chetnie wyjdzie z cieplych pomieszczen, ale tylko na spacer

Link to comment
Share on other sites

Jedna moja suka, terier niemiecki, na wakacjach spała dosłownie w ognisku, aż jej kłaki na zadzie skwierczały. Potrafiła też leżeć latem na balkonie w pełnym słońcu, mnie się niedobrze od patrzenia robiło, a jej to odpowiadało i ani myślała szukać cienia.

Link to comment
Share on other sites

Może jednak warto uważać, czy tam obejrzeć skórę po takim posiedzeniu, czy nie jest zanadto czerwona, bo podobno:
[I]
Ludzie i psy różnią się odczuwaniem temperatury, ludzie mają osobne receptory reagujące na ciepło i zimno. Psy natomiast mają tylko receptory reagujące na zimno (wyjątkiem są receptory wokół nozdrzy szczeniąt). Czy to oznacza, że pies nie reaguje na ciepło?[/I]

[I]Nie, z przeprowadzonych badań wynika, że np. psy szukają ciepłych miejsc, by zniwelować uczucie zimna. Jednak przyciśnięcie do skóry gorących przedmiotów, nie powoduje żadnej reakcji (lub minimalne) do momentu uszkodzenia skóry - wtedy pies reaguje ponieważ ból jest rejestrowany przez receptory bólowe.

[/I][url]http://www.psy24.pl/953-Reakcja-psa-na-cieplo-i-zimno.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Może jednak warto uważać, czy tam obejrzeć skórę po takim posiedzeniu, czy nie jest zanadto czerwona, bo podobno:
[I]
Ludzie i psy różnią się odczuwaniem temperatury, ludzie mają osobne receptory reagujące na ciepło i zimno. Psy natomiast mają tylko receptory reagujące na zimno (wyjątkiem są receptory wokół nozdrzy szczeniąt). Czy to oznacza, że pies nie reaguje na ciepło?[/I]

[I]Nie, z przeprowadzonych badań wynika, że np. psy szukają ciepłych miejsc, by zniwelować uczucie zimna. Jednak przyciśnięcie do skóry gorących przedmiotów, nie powoduje żadnej reakcji (lub minimalne) do momentu uszkodzenia skóry - wtedy pies reaguje ponieważ ból jest rejestrowany przez receptory bólowe.

[/I][URL]http://www.psy24.pl/953-Reakcja-psa-na-cieplo-i-zimno.html[/URL][/QUOTE]

coś w tym jest.. kiedyś nie zauważyłam jak maszynka się bardzo nagrzała, dotknęłam jej i aż syknęłam, a pies w żaden sposób nie pokazywał, żeby coś mu się w strzyżeniu nie podobało.

Ale z drugiej strony.. dlaczego w takim razie psy w lato ciągle zieją?? Nawet jak mają stały dostęp do wody. I dlaczego im cieplej tym bardziej ciągną do wody, lub kładą się na chłodnych kafelkach??


W lato zawsze wyciągam psa co jakiś czas z nasłonecznionej wycieraczki własnie ze względów zdrowotnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']
Ale z drugiej strony.. dlaczego w takim razie psy w lato ciągle zieją?? Nawet jak mają stały dostęp do wody. I dlaczego im cieplej tym bardziej ciągną do wody, lub kładą się na chłodnych kafelkach??[/QUOTE]
Myślę - tak mi się wydaje - że przegrzanie organizmu a reakcja na dotyk/bliskość czegoś gorącego to mogą być dwie różne sprawy. Odczuwanie wysokiej temperatury na skórze a ogólne przegrzanie ciała to chyba coś innego - można przecież doznać udaru cieplnego nie będąc poparzonym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...