Jump to content
Dogomania

Ropomacicze - jest źle, proszę o rady :(


Tumulus

Recommended Posts

[quote name='gryf80']to super.ale czemu surowe mieso po zabiegu?[/QUOTE]

tak się stosuje;)
surowe jest lekkostrawne ,dobrze wiąże kwasy żołądkowe i nie " rozpycha" jelit
jako "starter" zaraz po zabiegu jak najbardziej
wypełniacz i jarzyny to wiecej substancji resztkowych a chodzi także o to żeby uniknąć gazów i zalegania kału w jelitach .
Perystaltyka po zabiegu jest przecież słabsza no i tłocznia brzuszna też nie taka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']co do surowego miesa-skąd moje zdziwienie-wiecie,leki do znieczulenie poniekad "przechodzą"przez nerki dodatkowo fosfor z miesa(troche go jest w miesie wołowym)obciaża nerki....stąd moje zdziwienie....[/QUOTE]

mówimy o niewielkiej ilości " na rozruch" w dobie po zabiegu a nie kilkudniowym nawet karmieniu "do syta" samym mięsem więc nie ma obaw - taka ilośc fosforu nie jest groźna. W miarę sprawne nerki sobie z tym spokojnie poradzą.
Bardziej istotne dla osłony nerek jest odpowiednie nawodnienie zwierzaka o czym warto pamietać

Link to comment
Share on other sites

No właśnie co do nawadniania... Rano miała kroplówkę, przez cały dzień jej zwilżamy usteczka wodą bo tak polecił wet. Ok 22 mamy podać jej pół szklanki wody z odrobiną cukru?
W razie czego mogę dodać trochę mączki ze skorupek jaj do tego mięska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...