Jump to content
Dogomania

boxerek


kingaweronika19

Recommended Posts

[quote name='Beatrx']
no ale niektórzy widać muszą się przekonać na własnej skórze. i oby tylko na własnej, nie cudzej.[/QUOTE]
Niestety najczęściej na cudzej :roll: Mało który pies jest tak zwichrowany, żeby gryźć swojego człowieka. Za to jak nauczy się traktować resztę świata jak wroga, to trudno go będzie z tego wyrwać. I psu się nie wytłumaczy, że ten człowiek jest ok, a tamten nie. Schrzaniony socjal to problemy - z gośćmi, z listonoszem, w środkach komunikacyjnych itp. Potem przemykają się tacy z zakagańczonym psem na krótkiej smyczy, chyłkiem, rozglądając się na boki i uciekając na drugą stronę ulicy na widok innego psa albo dziecka albo faceta z brodą.

I powodzenia w uczeniu cudzych dzieci, że do psa nie leci się z łapami...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kingaweronika19']pies nie ugryzie przez kaganiec wiec spokojnie czas mam zeby szkolic psiaka zresto mam blisko a jak ktos dziecka nie wychowal ze sie do czyich psow rak nie pcha to jego problem moja corka wie ze nie mozna glaskac obcych psow[/QUOTE]
jak ktoś dziecka nie wychował to i tak Ty za to poniesiesz odpowiedzialność, jak Twój pies w kagańcu dziecko przewróci i ubrudzi (bo o rozbitej głowie nie wspomnę). przechodząc koło dorosłego pies też może się czegoś przestraszyć, może zostać niechcący uderzony torbą, ktoś zza rogu może na was wpaść i co wtedy? pies wprowadzany do ludzi nie ma prawa być "ostry", bo to nie Ty będziesz później ponosiła konsekwencje zdrowotne za psi atak tylko obce, przypadkowe osoby.

Link to comment
Share on other sites

no tak heh widzeu mnie ludzi ktorzy nie pozwalaja glaskac psa i nie widze zeby pies byl jakos nastawiony wrogo pies nasmyczy i kaganiec to podstawa zreszto kazdy robi jak uwaza ja bede wlasnie tak jak to mi sie wydaje najlepiej i nic mnie nie przekona rozmawilam dzisiaj z facetem spotkananym na chodniku ze pies nie powinien byc glaskany przez obce osoby ... babcia tez tak uwaza a w zyciu miala nia jednego psa

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę, moim zdaniem, to właściciel psa powinien go nauczyć, żeby nie leciał witać się z każdym napotkanym człowiekiem - a głaskanie (lub nie-głaskanie) przez obcych nie ma tu znaczenia.

Moja duża suka była, jest i będzie głaskana przez wszystkich (bo jest nietypowa i ludzie z ciekawości chcą jej dotknąć). Specjalnie chodziłam z nią "w tłum", nawet zachęcałam ludzi do głaskania. I jakoś nie biegnie z merdającym ogonem do wszystkich wokół. Leci witać się na komendę - bez komendy nie podchodzi do obcych ludzi, mogą przechodzić tuż obok kobiety z siatami, biegać dzieciaki, ktoś o kulach, starsze osoby, panowie po spożyciu % - ona zachowuje się jakby ich nie było, nawet jak wołają, cmokają, szczekają lub miauczą (??? - też się zdarza...) do niej. Również na komendę daje się głaskać/dotykać - bez komendy odsuwa się od wyciągniętej ręki.

Szkolenie - tak jak dziewczyny piszą - jest dla właściciela, a nie dla psa. Bo na szkoleniu instruktor powie co i jak, ale wyćwiczenie tego jest zależne od właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Kingaweronika, zastanów się, o co właściwie Ci chodzi. Bo raz piszesz, że po prostu nie chcesz, aby psa głaskano i że będzie chodził na smyczy i w kagańcu (co zasadniczo Ci się chwali), a innym razem piszesz, że chcesz ostrego psa - i wynika z Twoich postów, że zamierzasz to osiągnąć ograniczając psu socjal z innymi ludźmi. I to już chwalebne nie jest ani trochę tylko ryzykowne, szczególnie gdy ma się dzieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingaweronika19']i zreszto uwazam ze kazdy pies powinien nosic kaganiec ale tego wlascicielom nie da sie juz wytlumaczyc[/QUOTE]

[quote name='kingaweronika19']oczywiscie nie mowie o malych ale o rasach groznych itp moj znajomy ma dobrze ulozonego owczarka niemieckiego ale zawsze jak wychodzi zaklada mu kaganiec pies sie nauczyl i mu to nie przeszkadza[/QUOTE]

To wszystkie, czy małe nie? Bo coś się plączesz w zeznaniach.

Po co w ogóle tutaj piszesz, skoro i tak "wiesz lepiej"? A każdą mądrą radę skreślasz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...