Jump to content
Dogomania

Perła- już w nowym domu


Cudak

Recommended Posts

Ja też nie rozumiem.
Już od zeszłego tygodnia wiadomo było, ze jest potencjalny dom, a dopiero dziś dowiadujemy się, że Hałabajówka musi zawieźć psa osobiście (choć już transport dopięty na ostatni guzik i wiele zachodu to [B]elinkę[/B] kosztowało, by na ten czas znaleźć opiekę dla swoich zwierzaków i żeby załatwić urlop dla męża i w ogóle go namówić na ten transport), że umowa nie może być na mnie (mimo, że przez kilka miesięcy organizowałam pieniążki na płatny DT, żebrając na dogo, fb i robiąc bazarki kosztem swojego dziecka i zwierzaków, nie była zadłużona). Dlaczego dopiero DZIŚ, a nie tydzień temu? Nie kilka miesięcy temu, kiedy Perła była już ogłaszana lub kiedy do PDT trafiła?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Proszę o informację o tym, co postanowisz, bo należy się to nam wszystkim, którzy finansowo Perlę wspierali wpłatami i bazarkami oraz pomagali w jej ogłaszaniu.[/QUOTE]

Przepraszam bardzo ja nic nie utrudniam... książeczkę znajdę do poniedziałku tylko pytałam czy miała bo nie pamiętam, nie wszystkie psy przychodzą z książeczką, napisałam przecież że rezygnuję z robienia zamieszania co do transportu rano to nie wiem o co chodzi, po prostu nie wiem czy Ci ludzie są do końca świadomi tego jaka ona jest a to kawał drogi więc jak po nią nie przyjadą to i jej nie odwiozą...a nie chcę żeby się tułała po przypadkowych osobach potem się okaże że trzeba ją zabierać i co trafi do mnie znowu tfu tfu odpukać i znowu będę musiała ją prostować więc się upewniam tylko, nie rozmawiałam z ludźmi z DS, bo nie dałaś mi szansy przed decyzją że Perła idzie do adopcji.
Co do umowy to wyjaśniłam o co chodzi... podpisz sobie z nimi umowę mnie to rybka...ale jak chciałaś żeby zbierać na konto fundacji to takie są wymagania potem przy zdejmowaniu psa ze stanu. Muszę mieć papier ze taki był i gdzie teraz jest.

A co do zdjęć to wiesz jakie robię bo nie pierwszy pies od Ciebie jest u mnie więc jak Ci się moje nie podobały to mogłaś jej zrobić u siebie.
Niepotrzebnie w ogóle traciłam czas na robienie jej zdjęć w takim razie.

Ja niczego nie utrudniam tylko zwyczajnie zapytałam czy jest taka opcja nikt się nie wypowiedział Elinka chciała żebym się zdecydowała więc napisałam że odpuszczam robienie zamętu i czekam na nią w poniedziałek.
Nie zwalaj winy na mnie...zapytać każdy może.

A ja mam wrażenie że chcesz się jej na siłę pozbyć, najpierw inny DT.... zostawiam to bez dalszego komentarza.
Trzeba było jej nie zabierać i nie prosić o miejsce u mnie...wiesz że nie wydaję psów od tak...wystarczająco się w życiu nacierpiały żeby iść do nieodpowiedniego domu i trafić do schroniska a już i taki przypadek był.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz POWTARZAM ja jej zawozić nie muszę SPYTAŁAM tylko czy jest taka możliwość zmiany wiozącego bo bym chciała zobaczyć co to za dom i gdyby jednak Perła nie była taka jak się spodziewali zabrać ją razem. To nie jest szczeniak tylko suka po przejściach.

A co do umowy mówię jeszcze raz że możesz umowę podpisać na siebie...mi potrzebna jest albo umowa albo zaświadczenie o zdjęciu ze mnie odpowiedzialności za psa znaczy z fundacji. Prosząc o zbieranie wpłat na konto fundacji nie spytałaś jak to prawnie wygląda a to jest mega biurokracja która sama się muszę zająć.

Nie rozumiem o co chodzi... spytać się nie można już o nic nikogo bo afera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']Słuchajcie wiem że wszystko już dograne...ale czy mogłabym w niedzielę sama zawieźć Perłę do DS.

Chciałabym jednak zobaczyć ten dom i zobaczyć jak Perła się tam zachowa w nowym miejscu z nowymi ludźmi? Czy tym ludziom będzie pasowała niedziela?
Jadę w okolice Poznania i od mojego miejsca docelowego do Torunia jest 220km, ale koszt różnicy w km między trasą Elinki a moją sama pokryłabym.

A i co do umowy to muszą mi podpisać fundacyjną z racji tego że były na nią wpłaty i muszę się rozliczyć z tego że psa nie będzie.[/QUOTE]

Jeżeli uważasz że to co napisałam jest ŻĄDANIEM to nie moja wina...

Nie wiem czemu Ci Elinka odesłała pisałam z nią na PW wczoraj o tym i napisała że mam się dzisiaj zdecydować, nie było odpowiedzi od Was na wątku więc napisałam ze rezygnuję z wprowadzania zamętu i że czekam na Elinke żeby zabrała Perłę w poniedziałek.

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko chciałabym wiedzieć, co teraz? Stoję z boku, bo nic mi do Perełki. Ja tylko przekazałam pieniadze na transport, więc tylko o transport mi chodzi. Kto w końcu i kiedy zawiezie Perełkę do DS? I kiedy? Szkoda by było gdyby przez nieporozumienie psiak stracił swoją, być może jedyną, szansę na dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obiezyswiat75']Ja tylko chciałabym wiedzieć, co teraz? Stoję z boku, bo nic mi do Perełki. Ja tylko przekazałam pieniadze na transport, więc tylko o transport mi chodzi. Kto w końcu i kiedy zawiezie Perełkę do DS? I kiedy? Szkoda by było gdyby przez nieporozumienie psiak stracił swoją, być może jedyną, szansę na dom.[/QUOTE]

Wiem, i bardzo Ci dziękuję za pomoc w transporcie.
Cudak niech się w takim razie wypowie skoro uważa że Perła jest pod jej opieką... smutne to bo ja się zaangażowałam w pracę z nią w opiekę nad nią a nawet nikt nie spytał mnie o zdanie w sprawie jej adopcji.
Ja chciałam jej pomóc i chciałabym być przekonana o tym że to odpowiedni dom dla niej...bo kosztem swojego wolnego czasu, swoich zwierzaków i pracy uczyłam ją ufać ludziom, nie bać się ręki.... ale widać mój czas się nie liczy, liczy się za to czas wszystkich innych...

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pokomplikowało się z transportem to jak wcześniej proponowałaś może zawieziesz Perłę do DS i sprawa będzie załatwiona,przy okazji poznasz dom i warunki.Co za róznica najważniejsze aby Pera miała transport i trafiła do DS.

Link to comment
Share on other sites

Nie rób z nas debili.[B] Transportu już nie mamy[/B], Perła jest Twoja, namiary na potencjalny DS masz na PW.
Jeśli wieźć/oddawać jej tam nie zamieszasz, to daj znać, bo trzymać ludzi w niepewności nie ma sensu.

Szukałam innego DT i szukałam domu stałego, bo na pewno lepsze byłyby dla niej domowe warunki, kontakt z ludźmi, spacery na smyczy, niż kojec i wypuszczanie na zmianę z innymi psami. Raczej za dużo kontaktu z człowiekiem nie miała, bo przy takiej ilości zwierząt przeróżnych gatunków jest to niemożliwe, by każdemu poświeć odpowiednią ilość czasu (co widać i po zdjęciach - nawet zimowe kłaki nie zostały wyczesane do zdjęć, które miały być użyte do ogłoszeń), a zdjęcia zimowe (robione u mnie) w lato robią bardzo złe wrażenie (bardzo problemowego psa, który już tak długo domu nie może znaleźć... na pewno wiec coś z nim nie tak).
Miałam nadzieję, że Perła szybko znajdzie dom i długo w kojcu mieszkać nie będzie musiała, a lepsze było to, niż schronisko. W zasadzie było jedyną opcją, bo innego DT dla niej nie było.

"Trzeba było" - ano wróżką nie jestem, żeby przewidzieć, że będą takie problemy, że szukanie domu dla psa jest jego pozbywaniem się na siłę. Taki jest sens pomagania - szukanie nowych domów, a nie blokowanie zapsionych już DT. I taki też był cel umieszczenia jej w DT (domu [COLOR=#ff0000][B]tymczasowym[/B][/COLOR]).

Jeśli uważasz, że u Ciebie w kojcu jest jej lepiej, niż w mieszkaniu, gdzie byłaby jedynym czworonogiem i miałaby opiekę 24h/dobę, to wybór i konsekwencje jego należą do Ciebie. Najwyraźniej nie zależy Ci na dobru zwierząt, tylko na posiadaniu jak największej ich ilości.


Naprawdę odechciewa się POMAGAĆ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']

Naprawdę odechciewa się POMAGAĆ.[/QUOTE]

Rozumiem że ludzie z DS nie pracują i nigdzie bez niej nie będą wychodzić że zapewnią jej opiekę 24h/24h? SUPER trzeba było tak od razu mówić.

Dokładnie.

Skoro jest moja to czemu TY podpisujesz umowę i czemu TY decydujesz jednoosobowo o wydaniu jej do DS?

Może jakbyś ją odwiedziła to byś wiedziała że sypie się cały czas mimo czesania... skoro jej czasu nie poświęcam to jakim cudem jest teraz taka jaka jest? Na całą resztę Twoich wypocin nawet nie zamierzam odpisywać szkoda czasu... tylko nie kłam że na jej dobru Ci zależy... chyba tylko na tym żeby nie płacić za nią... bo ciągle tylko o kasie była tu mowa a TY sama zadeklarowałaś kwotę i jej utrzymanie. Dobra nie chce mi się z kimś tak nie umiejącym działać wspólnie rozmawiać.

Prawnie Perła nie jest moja. Skoro tak jesteś niezadowolona z mojej opieki nad nią to jutro Ci ją przywiozę i się nią zajmij.

Nie mam nic więcej do dodania, a to że ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem nie moja wina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']Skoro jest moja to czemu TY podpisujesz umowę i czemu TY decydujesz jednoosobowo o wydaniu jej do DS? [/QUOTE]
Od dziś jest Twoja, czyli odkąd posypał się transport i zablokowałaś jej adopcję. Mogę napisać i wysłać odpowiednie zrzeczenie, bo mi naprawdę wystarczają do szczęścia dwa psy i na więcej nie mam warunków.
Znalazłam dla niej dom, znalazłam transport, uzbierałam ponad 1700 zł na półroczny pobyt u Ciebie. Więcej nie mogę, więc jeśli gdzieś ją chcesz odwozić, to najlepiej do tego DS, który został sprawdzony przez doświadczoną Osobę i który na jej przyjazd czeka.

Link to comment
Share on other sites

Nie bądź bezczelna, a zrzeczenie to sobie na ścianie powieś. Ja nie podpisywałam niczego, sama o wszystkim zadecydowałaś więc teraz ponieś tego konsekwencje.
Ja tez mam wystarczająco swoich prywatnych zwierząt żeby jeszcze za Ciebie brać odpowiedzialność.

PISZĘ TO OSTATNI RAZ NICZEGO NIE ZABLOKOWAŁAM SPYTAŁAM TYLKO CZY JEST OPCJA ŻE SAMA JĄ ZAWIOZĘ....dziewczyno czytaj co piszę a nie wymyślasz jakieś cuda!!!

Link to comment
Share on other sites

Obie kochacie Perełkę, obu Wam leży na sercu jej dobro - to widać i dlatego emocje ponoszą.
Ja nie odebrałam propozycji Hałabajówki jako żądania, tylko jako taką luźną propozycję. Doszło do nieporozumienia, mleko się wylało, Elinka napisała że zwróciła pieniądze. Teraz to chyba najważniejsze jest, żeby znaleźć sposób na dowiezienie Perełki do NOWEGO DOMU.
Może się mylę ale chyba po to tu wszyscy jesteśmy?
Emocje możecie wyładować na mnie, nie ma problemu. Ale błagam, ustalmy coś z Perełką.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam w ogóle takiej opcji żebym wyładowywał emocje na Tobie!!!!

Nie lubię jak się wkład mi w usta coś czego nie powiedziałam i lekką ręką krytykuje półroczną pracę o którą się wcale nie prosiłam, a o którą mnie proszono.
Nie chcę wypominać Cudak niczego ale nigdy jej nie odmówiłam pomocy myślałam że dobrze nam się współpracuje bo to już nie pierwszy zwierzak... w sumie 7 od Cudak u mnie... a i inne rzeczy robiłam o które mnie prosiła, a teraz się dowiaduję że generalnie to jestem lepszym złem.
To ja dziękuję za taką współpracę.
Nie wiem dlaczego Elinka się wycofała z transportu, napisała że mam zdecydować i po 2 minutach jej odpisałam że rezygnuję ze swojej propozycji żeby nie rozbić zamieszania. Więcej się nie odezwała nie miałam pojęcia że oddała Ci pieniądze za transport.

Ja się już nie wtrącam w takim razie. Jadę na urlop odpocząć od ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Niestety tego, co piszesz na PW do [B]elinki[/B] przeczytać nie mogę (ani ze zrozumieniem, ani bez...), a jej rezygnacja nie była wynikiem Twojego dzisiejszego postu ("pytania"), tylko tego, co już w nocy na PW jej pisałaś... Nieważne już. [B]Elinka[/B] nie pojedzie.

Jeśli faktycznie zależy Ci na dobru Perły i jak zaoferowałaś, możesz ją zawieźć do DS, to daj jej tą szansę.
Jeśli się nie uda, stwierdzisz, że dom nie jest odpowiedni (może faktycznie na wizycie coś przeoczono) to wtedy będziemy się martwić co dalej. Może akurat po nieudanej adopcji prędzej znajdzie stałe deklaracje, bo teraz chyba jej historia zbyt mało dramatyczna...
Jeśli zaś zechcesz ją do mnie przywieźć zamiast do DS, to też nie ma problemu - oddam ją byłej właścicielce, powiem, że wróciła z adopcji, może akurat się za nią stęskniła i będzie ją już lepiej traktowała.
U mnie nie ma szans na żadnego psiego tymczasowicza w tej chwili, ani w najbliższym czasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Niestety tego, co piszesz na PW do [B]elinki[/B] przeczytać nie mogę (ani ze zrozumieniem, ani bez...), a jej rezygnacja nie była wynikiem Twojego dzisiejszego postu ("pytania"), tylko tego, co już w nocy na PW jej pisałaś... Nieważne już. [B]Elinka[/B] nie pojedzie.

Jeśli faktycznie zależy Ci na dobru Perły i jak zaoferowałaś, możesz ją zawieźć do DS, to daj jej tą szansę.
Jeśli się nie uda, stwierdzisz, że dom nie jest odpowiedni (może faktycznie na wizycie coś przeoczono) to wtedy będziemy się martwić co dalej. Może akurat po nieudanej adopcji prędzej znajdzie stałe deklaracje, bo teraz chyba jej historia zbyt mało dramatyczna...
Jeśli zaś zechcesz ją do mnie przywieźć zamiast do DS, to też nie ma problemu - oddam ją byłej właścicielce, powiem, że wróciła z adopcji, może akurat się za nią stęskniła i będzie ją już lepiej traktowała.
U mnie nie ma szans na żadnego psiego tymczasowicza w tej chwili, ani w najbliższym czasie.[/QUOTE]

Nie ma takiej opcji żebym ja do Ciebie odwiozła...sorki za to zdanie emocje wzięły górę a nie będę się odgrywać na psie, który nie jest niczemu winny.
Ja mogę wkleic to co napisałam Elince na PW wczoraj i zaraz to zrobię bo nie mam nic do ukrycia.

[quote name='obiezyswiat75']Ale w tej chwili to nie ma transportu już i jeżeli Ty jej nie zawieziesz to kto?[/QUOTE]

Ciotka jest opcja że wspomożesz transport jeszcze raz, to ja ją zawiozę w niedzielę. Bardzo byłabym wdzięczna bo nie mam kasy teraz wszystko poszło na szczepienia i kastracje kilku samców.

Link to comment
Share on other sites

Moje wszystkie posty w wczoraj
[COLOR=#000000]
"Czekam w takim razie, jakby co to daj znać. [/COLOR]

[COLOR=#000000]A wiesz co nie pomyślałam wcześniej... jadę w niedzielę do Poznania może tam będzie Wam bliżej ją odebrać co? Czy już nie modzimy."
[/COLOR]

[COLOR=#000000]"Między nami mam jakieś złe przeczucia po ostatniej adopcji i chciałabym zobaczyć na własne oczy jak ma Perła mieszkać, ale nie wiem czy dam radę, napewno specjalnie żeby ją zawieźć nie dam rady, ale może uda się połączyć mój wyjazd i adopcję."

[/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Tahoma][I][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]elinka[/B]
Hałabajówko, a jak będziesz jechać do Poznania to czy nie mogłabyś po drodze sama zahaczyć o Toruń i sama im zawieżć Perełkę?

[/I][/FONT]
[/COLOR]
[COLOR=#000000]no to tak o 200km trzeba by zahaczyć... muszę się skonsultować

[/COLOR][COLOR=#000000]Nie wiem, muszę się dodzwonić i dowiedzieć o której mam być w Poznaniu od tego wszystko będzie zależeć. Postaram się do 15 wszystko ustalić i dać znać.


[/COLOR][COLOR=#000000]Ja się nie wycofuję z adopcji Perły tylko jednak z całym szacunkiem dla tego co robisz chcę sama zobaczyć co to za dom. [/COLOR]

[COLOR=#000000]A Perła nie jest moja bo za nią Cudak odpowiada u mnie tylko mieszka więc i tak to nie moja decyzja komu ją wyda a i umowę mi muszą niestety podpisać fundacyjną bo były na nią wpłaty i muszę się rozliczyć z tego że psa już nie będzie.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Zaraz napiszę na wątku.


To są wszystkie moje posty z wczoraj i dzisiaj...pozwoliłam sobie jeden nie swój przytoczyć żeby nie było tak całkiem wyrwane z kontekstu. Ja się dopiero co dowiedziałam że muszę jechać do Poznania na chwilę i stąd ta propozycja teraz a nie tydzień temu. A nie wiem dlaczego Elinka się wycofała po mojej wczorajszej PW skoro dzisiaj na wątku pytała co dalej robimy...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

błagam dziewczyny nie kłóćcie się. Przecież wszystkie kochacie zwierzęta. Na spokojnie ustalcie szczegóły i dajcie szansę Perełce na dom. Bardzo Was proszę podajcie sobie wirtualnie ręce i działajcie razem. Do tej pory Wam to wychodziło, więc nie niszczcie tego.:modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mdk8']błagam dziewczyny nie kłóćcie się. Przecież wszystkie kochacie zwierzęta. Na spokojnie ustalcie szczegóły i dajcie szansę Perełce na dom. Bardzo Was proszę podajcie sobie wirtualnie ręce i działajcie razem. Do tej pory Wam to wychodziło, więc nie niszczcie tego.:modla:[/QUOTE]

Niestety mam tą wadę jako skorpion że jestem uparta i nie przechodzę do porządku dziennego po takim traktowaniu. Pomoc zwierzakom jest bardzo ważna ale nie kosztem nerwów i przepychanek.

Jutro zadzwonię to potencjalnego DS i ustalę szczegóły.

Spytam jeszcze (żeby ludzi nie pytać) czy są świadomi że Perła może być lękliwa i może dużo szczekać zwłaszcza jak zostanie sama albo jak usłyszy hałas gdzieś na dworze czy klatce (nie wiem czy to jest blok czy domek).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obiezyswiat75']Wesprę transport, oczywiście ale jaką kwotą? Taką samą? Na Fundację przelać? Bank ten sam to jutro jak zrobię przelew to bedą tego samego dnia. Inaczej to dojdą w poniedziałek dopiero.[/QUOTE]

Według googla z miejsca w Poznaniu do Torunia jest 365km w jedną dwie strony to mi wychodzi ok 190zł

Na prywatne jak możesz bo z fundacyjnego na paliwo nie mogę.

Jutro dopiero jak pogadam z tymi ludźmi czy im pasuje ok?
Dzięki wielkie :Rose:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']Niestety mam tą wadę jako skorpion że jestem uparta i nie przechodzę do porządku dziennego po takim traktowaniu. Pomoc zwierzakom jest bardzo ważna ale nie kosztem nerwów i przepychanek.

Jutro zadzwonię to potencjalnego DS i ustalę szczegóły.

Spytam jeszcze (żeby ludzi nie pytać) czy są świadomi że Perła może być lękliwa i może dużo szczekać zwłaszcza jak zostanie sama albo jak usłyszy hałas gdzieś na dworze czy klatce (nie wiem czy to jest blok czy domek).[/QUOTE]


no to mamy coś wspólnego. Ja też jestem zodiakalnym skorpionem i dokładnie wiem o czym piszesz;) ale teraz trzymam kciuki za Perełkę i mam nadzieję,że wszystko się ułoży.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...