Jump to content
Dogomania

Czy do gotowanego dodawać dodatkowe witaminy?


odpmi

Recommended Posts

Czy powinnam dodać witaminy do jedzenia mojego psa, jesli jest dobrze zbilnasowane? Jak wy robicie?

Mój je:
1. Mięsa: korpus z kurczaka / pierś z kurczaka / serca kurczaka / wieprzowina
2. Wypełniacz: ryż / kasza / makaron
3. Warzywa: marchewka / pietruszka / burak / brokuły / ziemniak
Oprócz tego czasem jajko, masło, nabiał

Codziennie odstaje coś innego.. Dodatkowe podawanie witamin wydaje mi sie bez sensu, a moze nie?

Link to comment
Share on other sites

Powinnaś przede wszystkim suplementować wapń, bo brak tu jego źródeł (nabiał od czasu do czasu to może być za mało) - no chyba że dajesz korpusy w całości, ale piszesz "gotowane", a kości gotowanych się nie daje, więc rozumiem, że tylko obierasz z nich resztki mięsa i chrząstki.
Poza tym moim zdaniem warto byłoby rozszerzyć listę mięs o indyka, rybę, wołowinę w miarę możliwości finansowych (czasem można kupić tanie okrawki - to nie musi być chude mięso) a jeśli masz dostęp do bardziej wyszukanych typu konina, baranina, kaczka, królik, gęś to też jak najbardziej.
Podobnie rozszerzyłabym listę warzyw i owoców.
Ziemniaków nie traktuj jak warzywo - przerzuć je do punktu 2 jako zamiennik dla ryżu, kaszy, makaronu.

Ten wapń jest ważny. Inne suplementy to już zależy od kondycji psa. Ja dodaję oleje (z łososia, z pestek winogron, oliwę z oliwek - zamiennie), algi morskie na przemian z pokrzywą, siekaną zieloną pietruszkę, regularnie żółtko - czyli takie naturalne źródła witamin.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...