Jump to content
Dogomania

Jaki szampon dla pieska


batic

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bym unikała kąpieli psa w szamponie przeznaczonym dla ludzi. Jest przecież wiele marek i rodzajów szamponów dla psów.
Zależy też jakiego masz psa, jaką ma sierść, jak często masz zamiar go kąpać. Jak chcesz kąpać psa tylko klika razy w roku, to możesz kupić zwykły tani szampon (chyba, że pies jest alergikiem, to wtedy szampon, który nie będzie go uczulał).
Ja kąpałam swoje psy w tym: [url]http://www.swiatkarm.pl/p,daphnia-kaja-szampon-ziolowy-z-wit-b-250ml,10442.html[/url]
i był wystarczający ;)

Link to comment
Share on other sites

Dla ludzi nie wolno, ponieważ takowe szampony mają inny skład, niż dla psów i mogą wywołać reakcje alergiczne, uczulić i podrażnić. Polecam Ci szampon De-Lux Pchełka. Piesek ma miękką, jedwabistą i dobrze rozczesującą się sierść + odżywkę z tego zestawu. ;) (do tego jest w przystępnej cenie, poza tym każdy pies ma inny włos, także sama musisz testować..).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

hmm pani w salonie fryzjerskim dla psów poleciła mi klasycznego johnson's baby żółtego dla dzieci do kąpania Biza (na zdjęciu), który ma włos taki yorkowaty, tylko bardziej matowy i nie linieje, ani nie pachnie psem, nawet po deszczu

i faktycznie, już kilka razy kąpałam go w tym szamponie (mimo, że jest dla niemowląt a nie psów) i za każdym razem ma mięciutką sierść, szampon dobrze myje, nie uczula, nie łuszczy mu się skóra, nie drapie się, nie ma krostek, a do tego łatwiej mi go rozczesać

weterynarz też powiedział, że jeśli po pierwszym użyciu nie widać żadnych negatywnych reakcji, to śmiało można tego szamponu używać

Link to comment
Share on other sites

joven rozmawiałam ostatnio z właścicielka szczeniaka yorka -pies u hodowcy był kąpany właśnie w/w szamponem-efekt-koszmarny łupież i swiąd skóry.mysle że to co dla ludzi powinno zostac dla ludzi...ale skoro wet ci tak powiedziała pieskowi nic nie jest to chyba ok.

Link to comment
Share on other sites

myślę , że to indywidualna kwestia po prostu...jednemu służy, innemu zaszkodzi :) tak jak i u ludzi :) ja z kolei mam łupież od Johnsona, więc tylko pies się w nim kąpie ;)

a słyszeliście o teorii, żeby psa kąpać w szarym mydle???? moja babcia kiedyś tak robiła, ze 30 lat temu, kąpała starszą sunię w szarym mydle...to był foksterier :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joven']myślę , że to indywidualna kwestia po prostu...jednemu służy, innemu zaszkodzi :) tak jak i u ludzi :) ja z kolei mam łupież od Johnsona, więc tylko pies się w nim kąpie ;)

a słyszeliście o teorii, żeby psa kąpać w szarym mydle???? moja babcia kiedyś tak robiła, ze 30 lat temu, kąpała starszą sunię w szarym mydle...to był foksterier :)[/QUOTE]

Tak słyszałam o szarym mydle,a nawet stosowalismy z doskonałym!rezultatem u naszego cud!mieszanca Maxia.Max miał piękna,blyszczaca sierść i bywało,ze właściciele czworonogów zatrzymywali Nas na ulicy,by zapytać w czym kapiemy psa.Ilekroc próbowaliśmy szamponow dla psow,Max sie drapal,miał matowa sierść,itd.
U Nas szare mydło sprawdzalo sie doskonale przez 15 lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana21']Ja polecam szampony z serii Champion, każdy znajdzie coś dla siebie, a raczej psa. Pies po wykąpaniu jeszcze długo, długo ładnie pachnie- w przystępnej cenie. Polecam również szampony PET HEAD, który obecnie używam wraz z odżywką, jest to szampon droższy, ale również bardzo dobry :)[/QUOTE]
Potwierdzam, rowniez stosuje Champion. Moj dlugowlosy ladnie sie rozczesuje i slicznie pachnie, do tego jest miekki i jedwabisty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joven']to może jednak jest w tym coś :) chyba wypróbuję to szare mydło....tylko muszę je jakoś zdobyć hehe
może jednak babcia miała rację, jak to babcia :)[/QUOTE]

no może lepiej nie ;) efekt raczej będzie zły,dla Yorka bardzo zły.... lata temu nie było szamponów dla psów, dla ludzi było trzeba wystać w kolejkach to było trzeba kąpać psy w tym co było dostępne ;), teraz jest tyle psich szamponów,że tylko wybierać i przebierać. Powszechnie wiadomo,że cześć psów jest kąpana w ludzkich szamponach, i nie ma problemu jak to psu pasuje - niech ma ludzki, szczególnie jak jest rzadko kąpany, ale York powinien być kąpany co 7-10 dni, max co dwa tygodnie, to lepiej w dobry psi szampon się zaopatrzyć ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Z kąpaniem w ludzkich szamponach uważajcie, możecie psu wiele szkody narobić, inne ph, inne składniki, może są psy które tolerują takie szampony ale ja bym nie próbowała....

osobiscie mogę polecić szampon Earthbath bo jestem taka bardziej eko :) no i zapach mango - tango rewelacja!

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam szampony Dr Seidla, przede wszystkim, gdy sa jakiekolwiek problemy skórne. Sa rózne, o różnym przeznaczeniu. Np. przyjeżdżające do mnie ze schronu tymczasy, zwykle brudne, drapiące się i pachnące mało przyjemnie kąpie w szamponie Dr Seidl jodoforowym lub jodoforowym z odżywką, jest świetny dezynfekuje i odczula zarazem, cena kilkanaście zl.

Link to comment
Share on other sites

Kąpię mojego maltańczyka od bardzo dawna w szamponie bambino przeznaczonym dla dzieci i nic złego się dzieje, nie każdego pieska zwykły szampon uczuli, myślę, że takie delikatne dla dzieci dla większości piesków będą wystarczające :)

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś na jakiejś zagranicznej stronie wyczytałam, że argumenty 'przeciw' o ph, to bzdura. Mojego łysola wiele psich kosmetyków uczula. Używamy głównie ludzkich- jak najbardziej naturalnych i nic się nie dzieje + nigdzie nie mogliśmy znaleźć balsamu dla psiaka (chociaż pewnie gdzieś w necie by się znalazły) i używamy mleczka dla dzieci. Skóra jest miękka i nawilżona.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236975-Czy-można-kąpać-psa-w-wodzie-z-octem[/URL] tutaj trochę pisaliśmy na temat ludzkich i psich kosmetyków, polecam poczytać.

[B]Molibull,[/B] Johnson's baby jest bardzo łagodny i faktycznie skoro psu służy to nie ma przeciwwskazań do stosowania ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alise']Zioła wysuszają.[/QUOTE]

w zasadzie to pewnie zależy od konkretnego "modelu". Dla jednych zioła są ok, dla innych mniej ...
Ja ostatnio znalazłam za posrednictwem okazje.info szampon z olejkiem norkowym amiwet - stosowałam kilka razy ale według mnie jest bardzo fajny - sierść rzeczywiście robi się mieciutka

Link to comment
Share on other sites

A jaki jest najlepszy szampon uniwersalny dla każdego gatunku? Bo chciałabym zrobić prezent koleżance, która ma wiele psów od tych najmniejszych do trochę większych i bardziej potężnych. Jedne mają długie włosy inne krótką sierść. I chciałabym jej kupić coś uniwersalnego, bo wiem jak kocha swoje zwierzaki i ile też ją one kosztują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...