Jump to content
Dogomania

Ból łapek u szczeniaka po spacerze.


anaruku

Recommended Posts

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem 4 miesięcznej suczki Goldenki.
Miała robione badania na kości jakiś czas temu i wszystko wyszło w porządku. Piesek rozwija się super zdaniem weterynarza i behawiorysty.
Psiak odżywia się wedle zaleceń weterynarza jedząc jeszcze Royal Canin Golden Retriever Junior.

Jest jeden problem po dzisiejszym spacerze.

Mianowicie moja Goldenka chodzi dziennie po ok. 6-9 razy na spacery ok 20-35 minutowe za każdym razem. Dzisiaj jednak zabrałem ją na konkretniejszą przechadzkę i przez 1,5 godziny latała bez smyczy po ścieżkach rowerowych w lesie, po lesie i po łąkach. Wszystko przebiegało świetnie, piesek się cieszył szalał - pełna ekscytacja. Po powrocie do domu wyczyściłem jej mokre łapki zanim zrobiła pierwszy krok do mieszkania i zauważyłem, że niechętnie daje sobie przecierać opuszki - gdzie zawsze wycieranie było super frajdą bo można pogryźć przy okazji trochę ręcznik podczas małych pieszczot.

Po ok. 15 minutach pobytu w mieszkaniu pies zaczął słaniać się po podłodze, ciężko było jej wstawać, jak wstała to przeszła kilka metrów i siadała podszczekująć i intensywnie liżąc i podgryzając wszystkie 4 łapy. Trwa to już ok 30 minut i z narzekania i gryzienia łap zaczyna przysypiać ulegając zmęczeniu. Jednak co chwila podrywa się ze snu i zaczyna znowu lizać i gryźć łapki. Nie wiem co to może być. Opuszki nie są skaleczone bo sprawdzałem jednak są delikatni nabrzmiałe.
Escadka cierpi a mi się serce kraja - co robić ?

Link to comment
Share on other sites

Już zażegnałem problemowi.
Umyłem dokładnie łapki i podbrzusze pieska wodą z mydłem, wypłukałem ciepłą wodą i wytarłem czystym ręcznikiem.

Pies wylizał umyte łapy (widocznie stwierdził, że kiepski ze mnie kosmetyk od łapek :) ) poprawił po mnie mycie i położyła się spać.
Na razie śpi słodko i odpoczywa widać, że ból znacznie ustąpił.

Stawiam w 99% na alegię kontaktową na jakieś krzaki z łąki lub lasu.
Czuje się już dużo lepiej.

Jednak więcej informacji dam za kilka godzin - jak wstanie to się zobaczy czy faktycznie może śmiało biegać i nie cierpi na łapki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...