Jump to content
Dogomania

Zanim odejdzie, chce być kochanym.


Moniek193

Recommended Posts

LM traktuje Lukasa jak skarbonkę, a swoich fanów urabia jak ciasto. Brak działania władz kierownictwa kompromituje rzeszowskie schronisko.

Racja, i sukcesywnie będziemy tutaj ujawniać prawdę, mam również kilka zrzutów z ostatnich rozmów pani LM z osobami, które pytaly o Lukasa (które usunęła) i być może je tutaj wrzucę. Dokumentacja, i to dośc spora jest, także Charly, dzięki Tobie chyba je tutaj wrzucę. Dla dobra sprawy, by wyrobić sobie opinię. o poczynaniach tej pani zaświadczają jej słowa, jej pseudoszkoleniowe filmiki, i cała smutna historia z Fantą.
[quote name='Charly']Jeżeli ktoś chce wstawiać historię tego psa w screenach to raczej powinien wstawić wszystko to, co o psie wiadomo. A do tego należą wyniki kontroli, zdjęcia z domu i filmy. Wszystko to co jest wiadomo- nie znaczy, że to wszystko i jest ok. I tyle:)[/QUOTE]

Co istotne kontrola również potwierdziła, iż stan zdrowia Lukasa jest zły, a pani LM z uporem maniaka wmawia, że jest z nim coraz lepiej. a te filmy kompromitują kompetencje tej kobiety jako szkoleniowca psów.
W całej sytuacji jednak, najbardziej skompromitowane jest w/g mnie schronisko.

Edited by Szamanka
post pod postem
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 766
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I co daje ta dyskusja tutaj? Oprócz tego, że ludzie znów się poróżnili, że my, którzy zebraliśmy się na Dogomanii w jednym celu, potrafimy sobie skakać do gardeł z byle powodu, że jeden drugiego przekrzykuje w swoim racjach, a efekt jest jaki jest? Zachęcam wszystkich, którzy tak śmiało oskarżają tu schronisko, o przesłanie mi na PW Waszych pomysłów, zgodnych z prawem oczywiście, na odebranie Lukasa. Przekażę kierowniczce, zobaczymy co i jak. Albo piszcie tutaj, jeszcze lepiej, wszystko jawne, niech LM też sobie poczyta, pośmieje się :)

Dlaczego tak uparcie robicie z niektórych osób wroga psa? Schronisko? Które ratuje najcięższe przypadki, dając im życie, często adoptując na siebie, zabiera do domu, gdy schronisko jest przepełnione? To samo, które przypominam, uratowało Lukasa od śmierci na zimnej ziemi, dając odrobinę ciepła, jedzenie, opiekę weterynarza. Czy myślicie, że po czymś takim pani kierowniczka chciałaby go skrzywdzić? Obudziła się pewnego ranka i stwierdziła "A co tam, Lukas.. nie obchodzi mnie ten pies"? To jest Wasza wersja wydarzeń? Wy tak byście zrobili? Nie sądzę..

Nie wierzę, że ktokolwiek tutaj skrzywdziłby psa świadomie. Nikt, bez względu na to jak bardzo się różnimy. Więc czyż nie jest nie w porządku wypisywać takie rzeczy bez dowodów? Snuć jakieś dziwne teorie? Znajdować sobie ofiary, by mieć o czym pisać? Obracać kota ogonem dla sensacji? Mówienie: a może to ja mam dobrą teorię i teraz wszystkim podburzę, to się zrobi ciekawie, a potem będę wypisywał "no niestety, ale miałem czuja.."?

Nie pomagacie, nawet jeśli (!) mielibyście racje, to nie pomagacie pisaniem takich rzeczy. Nie bierzecie pod uwagę, że może tej racji nie macie i jeszcze utrudniacie sprawę? Tak Wam zależy na psie, ale na wszelki wypadek musicie utrudniać. Dodam też, że kontrole to nie sposób na odzyskanie Lukasa, kontrole są po to, żeby LM miała się na baczności, żeby w każdej sekundzie warunki i Lukas były na ocenione na 6. Natomiast sprawa odebrania Lukasa jest aktualna i daj Boże nastąpi to już niedługo.

Link to comment
Share on other sites

Nasze starania skupione są na odzyskaniu wolności (od oszustów oraz pseudotreserki ) dla Lukasa, który ma miejsce na kanapie w Łodzi.

Dlatego zamieszczamy tu informacje, które pokazują powody dla których tracimy cierpliwość i zaufanie do dotychczasowego właściciela psa, reprezentanta instytucji publicznej będącej na utrzymaniu NAS- podatników.
Wbrew jawnym dokumentom p.D. pozwala OTOZowi nazywać p.Lilianę właścicielem psa.
A umowy są takie :

Schronisko-p.Julia
[URL="https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=4c1f2ee46d&view=att&th=13cd5c5086ad51a7&attid=0.5&disp=inline&safe=1&zw"]
https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=4c1f2ee46d&view=att&th=13cd5c5086ad51a7&attid=0.5&disp=inline&safe=1&zw[/URL]


p.Julia-p.Liliana[URL="https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=4c1f2ee46d&view=att&th=13cd5c5086ad51a7&attid=0.6&disp=inline&safe=1&zw"]

https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=4c1f2ee46d&view=att&th=13cd5c5086ad51a7&attid=0.6&disp=inline&safe=1&zw[/URL]

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='olala.']Co istotne kontrola również potwierdziła, iż stan zdrowia Lukasa jest zły, a pani LM z uporem maniaka wmawia, że jest z nim coraz lepiej. a te filmy kompromitują kompetencje tej kobiety jako szkoleniowca psów.
W całej sytuacji jednak, najbardziej skompromitowane jest w/g mnie schronisko.[/QUOTE]

Czyli jednak kontrola wiarygodna;) Dociekanie prawdy i nieufność jest ok.
Historia z Fantą-porażka. To prawda. Nie znoszę jednak manipulacji. Oczywiście, ze stan Lukasa ogólnie jest zły. Ten pies ledwo się porusza, chodzi jak połamany:( jest stary, niedowidzi, niedosłyszy- ale porusza się mimo wszystko lepiej niż na początku i wygląda lepiej. Podobno był odwodniony i wychudzony- i faktycznie na zdjęciach nie wyglądał dobrze - teraz wygląda lepiej.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiaczek1984']Wiecie co ja czytam i czuje sie jak w filmie typu melodramat,ja nie moge zrozumiec dlaczego ta Pani..nie chce oddac Lukasa,czy zamieszanie wokol niej ja kreci,oddalaby go i po sprawie,ale nie ,dla mnie to jest niewyobrazalne,ze mozna byc takim czlowiekiem,czy macie jakis namiar na ta Pania?[/QUOTE]
Dziwisz sie?Ty bys oddala w takiej sytuacji,bo wiesz po dobremu mozna wszystko zalatwic,a jak sie komus cos nakazuje itp.to zaczynaja sie schody...

Link to comment
Share on other sites

Nie kwestionuję kontroli, pisałam wcześniej, że w obliczu całego zamieszania pani LM musi "dbać" o Lukasa, dociekanie prawdy, dązenie do prawdy jest zawsze ok:) a kontrola stwierdziła istotną rzecz, stan zdrowia Lukasa jest zły.

[quote name='Charly']Czyli jednak kontrola wiarygodna;) Dociekanie prawdy i nieufność jest ok.
Historia z Fantą-porażka. To prawda. Nie znoszę jednak manipulacji. Oczywiście, ze stan Lukasa ogólnie jest zły. Ten pies ledwo się porusza, chodzi jak połamany:( jest stary, niedowidzi, niedosłyszy- ale porusza się mimo wszystko lepiej niż na początku i wygląda lepiej. Podobno był odwodniony i wychudzony- i faktycznie na zdjęciach nie wyglądał dobrze - teraz wygląda lepiej.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Tv zapewnie zainteresuje się szczególnie takim "hotelowaniem", i całym biznesem, niekoniecznie w tym o to chodzi, również się nad tym zastanawiałam, w ostateczności sądzę ze tv ogólnopolska, wszystko do załatwienia. Oni mogliby rozebrać na czynniki pierwsze rolę schroniska, działalność LM, kwestia najistotniejsza, czy pomocne to będzie psu.
[quote name='margoth137']też myślałam, żeby wysłać tam tv.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Nie chce oddać psa, pomimo tego, że wciąz na niego czeka normalny dom!! (bezpłatny), jak narazie afera słuzy tej kobiecie. na poczatku przed kontrolą, gdy na fb na wydarzeniu specjalnie utworzonym demaskowaliśmy jej działalność, widziałam w jej zachowaniu strach.( Mamy zrzuty z jej wpisów do zdjęć, gdzie dopisywała np. info,ze coś tam kupiła z środków Własnych dla jakiegoś psa:)śmieszne to było - dzien wcześniej można było wywnioskować, iż rzecz pochodzi ze środków darczyńców!) kontrole ją rozzuchwaliły i czuje się bezpieczna. Jestem zła na te kontrole, które w zasadzie można powiedzieć, ze były zapowiedziane (ona się ich spodziewała...) tutaj ktoś wspomniał, ze kontrole miały służyć dobru Lukasa...ehh. by ona czuła, iż jest na cenzurowanym. Nie zdgadzam się z tym, kontrola za kontrolą to był bardzo kiespski pomysł. To tak jak firma spodzewa się kontroli sanepidu, co się wtedy dzieje przed! proste.

[quote name='gosiaczek1984']Wiecie co ja czytam i czuje sie jak w filmie typu melodramat,ja nie moge zrozumiec dlaczego ta Pani..nie chce oddac Lukasa,czy zamieszanie wokol niej ja kreci,oddalaby go i po sprawie,ale nie ,dla mnie to jest niewyobrazalne,ze mozna byc takim czlowiekiem,czy macie jakis namiar na ta Pania?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiaczek1984']A moze by telewizje tam wyslac[/QUOTE]

Bardzo dobry pomysł. Będzie piesek na rączkach, piesek otulony w kocyki w zimowe mrozy, piesek na poduszkach, piesek na kolankach, piesek tulący się do opiekunki. Będą zdjęcia pieska przed i po.

ps. aha- inspektorzy OTOZu też się powinnni wypowiedzieć wtedy publicznie i inspekcja weterynaryjna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Bardzo dobry pomysł. Będzie piesek na rączkach, piesek otulony w kocyki w zimowe mrozy, piesek na poduszkach, piesek na kolankach, piesek tulący się do opiekunki. Będą zdjęcia pieska przed i po.

ps. aha- inspektorzy OTOZu też się powinnni wypowiedzieć wtedy publicznie i inspekcja weterynaryjna.[/QUOTE]

Inspektorzy OTOZu już się wypowiedzieli na piśmie.Wstawiała to tutaj elke.Nie ma chyba ostatniego pima, więc jeśli chcesz to wstaw.Zauważysz tam pewnie, że jedyne co jest w zainteresowaniu i szczegółowo zbadane, to :

1/Piękny teren i super wyposażenie ...Nie dodali tylko, że za pieniądze, które p.Liliana zbiera jako niezarejestrowana działalność hotelowo - treserska, posługując się żywą reklamą np.Lukasem żebrzącym w internecie na takie rzeczy jak klatka...O zdrowiu psa wiemy, że ze schroniska zabrany w tragicznym stanie ( niedostatecznym) a teraz jest super zdrowy- bo czysty:crazyeye: ( bo na jakich badaniach weterynaryjnych to jest oparte? Tych pobieżnych co widać na stronie Przystani?:roll: )

2/Właściciel Lukasa - p.Liliana ! co jest kłamstwem...chyba, że OTOZ wie o czymś o czym nie wiemy MY, nie wie kierowniczka schroniska KUNDELEK, nie wie SĄD , który jeszcze sprawy nie rozstrzygnął...i pewnie dłuuugo nie rozstrzygnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ivette3']Inspektorzy OTOZu już się wypowiedzieli na piśmie.Wstawiała to tutaj elke.Nie ma chyba ostatniego pima, więc jeśli chcesz to wstaw.Zauważysz tam pewnie, że jedyne co jest w zainteresowaniu i szczegółowo zbadane, to :

1/Piękny teren i super wyposażenie ...Nie dodali tylko, że za pieniądze, które p.Liliana zbiera jako niezarejestrowana działalność hotelowo - treserska, posługując się żywą reklamą np.Lukasem żebrzącym w internecie na takie rzeczy jak klatka..[B].O zdrowiu psa wiemy, że ze schroniska zabrany w tragicznym stanie ( niedostatecznym) a teraz jest super zdrowy- bo czysty:crazyeye: ( bo na jakich badaniach weterynaryjnych to jest oparte? Tych pobieżnych co widać na stronie Przystani?:roll: )[/B]

2/Właściciel Lukasa - p.Liliana ! co jest kłamstwem...chyba, że OTOZ wie o czymś o czym nie wiemy MY, nie wie kierowniczka schroniska KUNDELEK, nie wie SĄD , który jeszcze sprawy nie rozstrzygnął...i pewnie dłuuugo nie rozstrzygnie.[/QUOTE]

Ivette nie zrozumiałaś, o czym piszę. A ja nie chcę tego już wyjaśniać. Poza tym przyznam, że czytając to co podkreślone z Twoich ust nie mogę wyjść ze zdziwienia, ale tego tez nie zamierzam wyjaśniać, bo nie ten wątek. Ale ja pewnych spraw i psów nie zapominam. Jednak co za tym idzie- dyskusja między mną a Tobą jest bezcelowa.

Link to comment
Share on other sites

oczywiście, i tym myślę chętnie się zajmą, przede wszystkim hotelowym biznesem LM, opieszałością w odzyskaniu psa przez schronisko. Wszystko godne zastanowienia, i nad tym ostatnio radzimy.

[quote name='ivette3']Inspektorzy OTOZu już się wypowiedzieli na piśmie.Wstawiała to tutaj elke.Nie ma chyba ostatniego pima, więc jeśli chcesz to wstaw.Zauważysz tam pewnie, że jedyne co jest w zainteresowaniu i szczegółowo zbadane, to :

1/Piękny teren i super wyposażenie ...Nie dodali tylko, że za pieniądze, które p.Liliana zbiera jako niezarejestrowana działalność hotelowo - treserska, posługując się żywą reklamą np.Lukasem żebrzącym w internecie na takie rzeczy jak klatka...O zdrowiu psa wiemy, że ze schroniska zabrany w tragicznym stanie ( niedostatecznym) a teraz jest super zdrowy- bo czysty:crazyeye: ( bo na jakich badaniach weterynaryjnych to jest oparte? Tych pobieżnych co widać na stronie Przystani?:roll: )

2/Właściciel Lukasa - p.Liliana ! co jest kłamstwem...chyba, że OTOZ wie o czymś o czym nie wiemy MY, nie wie kierowniczka schroniska KUNDELEK, nie wie SĄD , który jeszcze sprawy nie rozstrzygnął...i pewnie dłuuugo nie rozstrzygnie.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze wiesz, media skupią się bardziej na działalności zarobkowej tej kobiety i na schronisku. Kwestia wyeksponowania roli Lukasa, jako maskotki, wyciskacza waluty.

Oczywiście, najistotniejsze w tym wszystkim jest to by piesek w końcu miał bezpieczny dom, i jeśli dalej spotkamy się z biernością, zbywaniem, myślę, ze będziemy coraz bardziej skłaniali się ku informacji do mediów. Będzie to po prostu ostateczność.

[quote name='Charly']Bardzo dobry pomysł. Będzie piesek na rączkach, piesek otulony w kocyki w zimowe mrozy, piesek na poduszkach, piesek na kolankach, piesek tulący się do opiekunki. Będą zdjęcia pieska przed i po.

ps. aha- inspektorzy OTOZu też się powinnni wypowiedzieć wtedy publicznie i inspekcja weterynaryjna.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

adresu nie mam. myślę, ze do ustalenia, reklamuje się zapewne gdzieś w necie, może coś się znajdzie

[quote name='gosiaczek1984']Dajcie mi jakis namiar na ta Pania[/QUOTE]

no i Charly, chyba nie sądzisz, ze pani LM i Schronisko będą pozować przed kamerami:D to nie czasy PRL gdzie tworzono propagandowe fimiki i ustawki:)

Mamy wszyscy doskonałą swiadomość, jak bardzo media lubią afery, sensacje. Tutaj wystarczy dać cynk, a z racji tego, czym się zajmuję, dostęp mam trochę ułatwiony. Zresztą programy typu Uwaga bazują najczęściej na informacji od osób poszkodowanych, czy też, bardzo zaangażowanych w jakąś sprawę, i na szczęście zgłoszenie czegoś jest pestką.

Edited by Szamanka
post pod postem
Link to comment
Share on other sites

[quote name='olala.']no i Charly, chyba nie sądzisz, ze pani LM i Schronisko będą pozować przed kamerami:D to nie czasy PRL gdzie tworzono propagandowe fimiki i ustawki:)

Mamy wszyscy doskonałą swiadomość, jak bardzo media lubią afery, sensacje. Tutaj wystarczy dać cynk, a z racji tego, czym się zajmuję, dostęp mam trochę ułatwiony. Zresztą programy typu Uwaga bazują najczęściej na informacji od osób poszkodowanych, czy też, bardzo zaangażowanych w jakąś sprawę, i na szczęście zgłoszenie czegoś jest pestką.[/QUOTE]

Z programu typu Uwaga kojarzę, że bazują przede wszystkim na obrazach (zdjęcia, filmy). Z tych mniej drastycznych pamiętam program o spalonym Kubie. Wysłuchano dwóch stron. Pokazano zdjęcia spalonego Kuby oraz "zdrowego" pod opieką fundacji, postawiono znak zapytania i tyle afery;) Ostatecznie afera może się okazać odwrotna od zamierzonej. Ale, każdy wie swoje.

Link to comment
Share on other sites

Fatów jest dość nazbieranych i zabezpieczonych, aby sprawa Lukasa pokazała jak na prawdę dba się o dobro zwierząt, jak prywatni ludzie mogą czerpać korzyści materialne omijając prawo, jak instytucje państwowe nierzetelnie traktują swoje obowiązki - również te względem obywateli i nie koniecznie nakazane ustawami ( ale nie łamniące wcale prawa możliwe do wykonania przy odrobimie woli do czegoś więcej niż etatowe godziny), ale wynikające z elementarnej przyzwoitości,troski za powierzone im żywe istoty.

Poniżej zdjęcie ostatniej kontroli- Chary - zauważ co zostało tam zbadane- Lukas? czy otoczenie oraz dokumenty z początku stycznia?Liczba mnoga w określeniu badanego Lukasa na końcu raportu też jest ciekawa.Do tego warto zwrócić uwagę na sposób finansowania oraz datę przekazania- zrzeczenia się psa...To chyba już po dacie , gdy schronisko poprosiło o zwrot psa w terminie do 25 stycznia- a co zignorowano bezkarnie?
[URL="http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/535916_470757446310992_826010964_n.jpg"]
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/535916_470757446310992_826010964_n.jpg[/URL]


PS.Charli - nie rób insynuacji pod moim adresem, bo bardzo mnie tym krzywdzisz a siebie ośmieszasz.Każdy może wejść na wątek Świata i sam zobaczyć jak mają się Twoje insynuacje do tam zaistniałego sporu ( sztucznie wykreowanego przez gonię66, której wtórowałaś na koleżeńskie jej zaproszenie,gdyż była osamotniona w swoim "pomyśle". Zaprzestań więc kolejny raz zaśmiecania wątku Lukasa wojenką bez podstaw ani sensu.Bardzo proszę, zwłaszcza dla dobra Lukasa, które chyba wszystkim tu leży na sercu.

Link to comment
Share on other sites

Ivette ja w ogóle myślę, że przestanę pisać na tym wątku, bo to nie ma sensu. Każdy kto tutaj pisze, ma na myśli psa i jego dobro, tylko każdy interpretuje to inaczej. Jak zwykle. Odnośnie pieska, którego miałaś na dożywotnim płatnym DT- poczytałam znowu wątek- widzę pytania dot. wykonania określonych badań na podstawie opisanych dolegliwości psa. Odpowiedz: stosuję się do zaleceń lekarza (a ja np nie ufam ludziom, którzy ufają wetom). Widzę prośby o wklejenie wyników na wątek. Odpowiedz: nie. Zastanawiam się, co Ty wymagasz od pani LM w tej kwestii.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

charly nie interesuje nas watek Ivette i tamta sytuacja. Teraz wyciagasz jakies sceny , malo znane dla calej resztty. teraz Ivette nie bedzie chciala ale jakos bedzie sie czula zobowiazana nawiazywac do przytoczonych watkow, jeszcze w jakims kontekscie. bezsensu. Moze byc tak, ze mowimy o Lukasie!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...