Jump to content
Dogomania

Zanim odejdzie, chce być kochanym.


Moniek193

Recommended Posts

[quote name='ivette3']Zauważyłaś może o czym piszesz? :)

Raczej czym w ogóle nie jesteś zainteresowana?

A może zauważyłaś, że nie do Ciebie pytania są?
Nie spełniasz moich oczekiwań w konwersacji, więc niestety nie będę już odpisywać na Twoje dość mało wykwintne zaczepki.
O Lukasa pytać będę.:)[/QUOTE]


ależ pytaj....
sukcesu nie wróżę, ale podobno kto pyta, nie błądzi :eviltong:

poza tym jak mnie zabraknie to kto będzie z Tobą dyskutował? :evil_lol:

pozdrawiam serdecznie :bye::bye:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 766
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kahoona']ależ pytaj....
sukcesu nie wróżę, ale podobno kto pyta, nie błądzi :eviltong:

poza tym jak mnie zabraknie to kto będzie z Tobą dyskutował? :evil_lol:

pozdrawiam serdecznie :bye::bye:[/QUOTE]

Będę tym razem trochę niekonsekwentna, bo odpiszę jeszcze na ten post [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG].Ale powód jest wyjątkowy, [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/new_Eyecrazy.gif[/IMG] , udało Ci się minimalnie ale jednak otrzeć o prawdę.

Rzeczywiście wątki :tu na dogo i na FB mocno opustoszały.Gromadziło się przy temacie bardzo dużo osób, do czasu aż się pojawiłaś ze swoimi zakazami pytania o Lukasa.O inne psy owszem można było pytać, gromadzić fakty, filmy,wypowiedzi p.Liliany oraz emocjonalne komentarze oburzonych słusznie zresztą miłośników zwierząt.Ale o Lukasa zapytanie dziwnie wprowadzało i wprowadza Cię, jak widać tutaj w niezrozumiałą nerwowość i nieodpartą potrzebę bronienia kierowniczki p.Derwisz [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_razz.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG].
Używasz wielu inwektyw, poniżasz ludzi i wygaszasz temat główny czyli :
Dlaczego Lukas jest tam gdzie jest?Kto temu zawinił?
Kto to powinien naprawić?
Jak długo może stary pies czekać na swój dom, który jest w Łodzi ?!


PS.w odpowiedzi na troskliwe pytanie:[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/cool3.gif[/IMG]Gdy mi Ciebie zabraknie, ...nie będę płakać kiedy odjedziesz [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/eviltongue.gif[/IMG]

Edited by ivette3
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ivette3']Będę tym razem trochę niekonsekwentna, bo odpiszę jeszcze na ten post :smile:.Ale powód jest wyjątkowy, :crazyeye: , udało Ci się minimalnie ale jednak otrzeć o prawdę.

Rzeczywiście wątki :tu na dogo i na FB mocno opustoszały.Gromadziło się przy temacie bardzo dużo osób, do czasu aż się pojawiłaś ze swoimi zakazami pytania o Lukasa.O inne psy owszem można było pytać, gromadzić fakty, filmy,wypowiedzi p.Liliany oraz emocjonalne komentarze oburzonych słusznie zresztą miłośników zwierząt.Ale o Lukasa zapytanie dziwnie wprowadzało i wprowadza Cię, jak widać tutaj w niezrozumiałą nerwowość i nieodpartą potrzebę bronienia kierowniczki p.Derwisz :-P:roll:.
Używasz wielu inwektyw, poniżasz ludzi i wygaszasz temat główny czyli :
Dlaczego Lukas jest tam gdzie jest?Kto temu zawinił?
Kto to powinien naprawić?
Jak długo może stary pies czekać na swój dom, który jest w Łodzi ?!


PS.w odpowiedzi na troskliwe pytanie::cool3:Gdy mi Ciebie zabraknie, ...nie będę płakać kiedy odjedziesz :eviltong:[/QUOTE]

Ależ kochana, ja niczego nikomu nie zabraniałam, trochę mnie przeceniasz choć dziękuję, miłe to :evil_lol:

Nie zdarzyło mi się byc nerwową, jak piszesz, bo się raczej bawię, widzisz, ja się z reguły bawię, nie kłócę, po co się denerwować kiedy można się uśmiechnąć.

Nie obrażam, nie wygłaszam inwektyw, nie poniżam - fantazji nie brakuje koleżance.....

Zresztą używanie sformułowania "ludzi" jest mocno na wyrost - jesteś dość osamotniona, a czasy gdy mówiło się o sobie per "my" minęły ponad 20 lat temu....

Nie muszę również nikogo bronić, bo Pani Derwisz broni się nawet gdy się nie odzywa, działa bowiem skutecznie dla zwierząt dłużej niż ty żyjesz, Kochanieńka....

Namawiam ciągle do grzecznego poproszenia Kundelka o informacje, jesli będzie wystarczająco grzecznie i przestaniesz napadać na tę wielką kobietę - jest jakaś szansa, że odpowiedź uzyskasz.
A sprawy Lukasa i tak będą się toczyć, tak, jak powinny, twoje istnienie nie ma dla tego procesu żadnego znaczenia. Od tego jest wymiar sprawiedliwości.

I będę sobie tu kpić do woli, chyba, że mnie wywalą, bo moderator może wszystko. Ale łez lać nie będę z tego powodu, bom tu rzadkim gościem, za to Ty zabłyśniesz, zadając ciągle te same pytania, na które nie otrzymasz odpowiedzi. Więc się spełniaj, Kochanieńka, namawiam do opamiętania, wyciszenia i rozmawiania. No i poczucia humoru oczywiście :loveu:

Ale to przecież nie moja sprawa.
Pozdrawiam jeszcze raz bardzo serdecznie i proponuję trochę więcej optymizmu.:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

W tym momencie jestem pewna na 100% że moja teoria jest prawdziwa :crazyeye: Boże biedny Lukasie !! :(( trudno. To jest typowe zachowanie pani KŁ. Ludzie moga zadawac pytania a pani jest mistrzem omijania odp..wątpie czy na dzień dzisiejszy Lukas zostanie odebrany. Lukas stał sie tylko przedmiotem sporu...tu już nie jest ważny los psa tylko inne rzeczy....

Edited by Agucha&Luki
Link to comment
Share on other sites

kahoona ma bana jak widzę:) a ponoć jest taka niekonfliktowa:D
Frakcja obrońcy kierowniczki schroniska przypomina grupę: gdzie jest krzyż!!:) z tego, co wiem, w schronisku nie jest tak różowo (kłopoty z przyjęciami (niektórych) psów...eh, że to tak łagdonie nazwę...są to wieści z pierwszej ręki) "Ładny wygląd" schronisko zawdzięcza temu, że było modernizowane przez UM Rrzeszów - więc zasług kierownictwo na tym polu nie ma żadnych. Nie wiem dlaczego Kahoona tak bardzo Ciebie Iveete3 atakuje, ale widocznie stosuje się do zadady, najlepszą obroną jest atak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha&Luki']W tym momencie jestem pewna na 100% że moja teoria jest prawdziwa :crazyeye: Boże biedny Lukasie !! :(( trudno. To jest typowe zachowanie pani KŁ. Ludzie moga zadawac pytania a pani jest mistrzem omijania odp..[B]wątpie czy na dzień dzisiejszy Lukas zostanie odebrany. Lukas stał sie tylko przedmiotem sporu..[/B].tu już nie jest ważny los psa tylko inne rzeczy....[/QUOTE]


Masz rację, dla wielu osób Lukas był tylko pretekstem do załatwiania innych niż jego dobro - los spraw.
Nie przesądzajmy jednak jeszcze faktu odebrania go.Jest kilka osób, które cały czas walczą o to, by bezduszne procedury nie pogrzebały szansy Lukasa na spędzenie swoich ostatnich lat,może miesięcy życia w prawdziwym domu.
Kierowniczka schroniska podobno trzyma się procedur i tym samym czuje się zwolniona z odpowiedzialności za psa.Jest jednak druga strona tego.Odpowiedzialność prawna to jedno i tu rzeczywiście bezkarność osób wykazujących indolencję jest ogromna.Jednak odpowiedzialność moralna to co innego.Jeśli p.Derwisz zlekceważy presję społeczną i nie skorzysta z przysługujących jej praw osoby odpowiedzialnej za to co się stało w schronisku na jej oczach, czyli oszustwa, jeśli nadal będzie odsuwać moment współpracy z ludźmi, którzy chcą i mogą Lukasa pomóc odebrać z rąk nielegalnej opiekunki, to p.Derwisz narazi już nie tylko swoje imię, lecz znacznie większy krąg osób mogących działać w tej sprawie.A sprawa nie wymaga czekania na procesy, zabezpieczenie żywej istoty jest priorytetem.Reszta może i powinna toczyć się ale bez konsekwencji dla psa, a jedynie dla osób nieuczciwych, które zawiniły całej sytuacji.
Czy p.Derwisz jednak zależy na psie, , czy na postawieniu na swoim? Tego się niebawem dowiemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiaczek1984']Dziewczyny napiszcie mi w skrocie co sie stalo z Lukasem i co sie dzieje,bo ja nie moge tego ogarnac[/QUOTE]

Prawdziwe kłopoty Lukasa zaczynają się z chwilą zabrania go ze schroniska, na drodze wcześniej przygotowanej przez p.Lilianę Madejską mistyfikacji polegającej na podesłaniu do schroniska osób, które udawały zainteresowanych opieką w swoim domu nad staruszkiem Lukasem.
Poniżej cytowany post jest wstępem do sprawy i jednocześnie jednym z nielicznych oficjalnych komunikatów schroniska w sprawie psa.

[quote name='Karmi']Zapraszam na stronę schroniska Kundelek.
[URL]http://kundelek.rsoz.org/[/URL]
Znajdziecie tam oficjalny komunikat w sprawie Lukasa.

[I] Tak było 2 stycznia 2013r
[/I]
[I] Wszystkim tym, którzy w ostatnich miesiącach szukali opiekuna dla Lukasa - psa przebywającego w rzeszowskim schronisku-serdecznie dziękujemy![/I]
[CENTER] [IMG]http://kundelek.rsoz.org/FCK/lukas.jpg[/IMG]
[/CENTER]

[I] Lukas to pies staruszek, który trafił do schroniska w lutym br. Wszyscy wiemy, że życie starszych zwierząt w schroniskach jest bardzo ciężkie i aby było ono najlepsze zawsze pozostanie jednak schroniskiem, gdzie nie ma możliwości zapewnienia opieki indywidualnej. Dlatego radość nasza z adopcji każdego starszego psa jest wielka. Lukas został adoptowany i zabrany ze schroniska dosłownie kilka minut temu. Nowa opiekunka przyjechała po niego z Warszawy. Zawsze wierzyliśmy, że oprócz złych ludzi są też na tym świecie ludzie dobrzy, którzy kochają zwierzęta prawdziwie nie stawiając im żadnych warunków. Życzymy Lukasowi oraz jego opiekunce wiele wspólnych szczęśliwych dni.
[/I][I]I tak to miało wyglądać. Dwoje młodych ludzi chciało otoczyć opieką psa staruszka. Wszyscy podziwialiśmy ich heroizm, a zarazem wielką bezwarunkową i bezinteresowną miłość do zwierząt. Kiedy oddawaliśmy Lukasa prosiliśmy o dobrą opiekę, a w przypadku braku możliwości jej sprawowania o odwiezienie pieska do schroniska. Pani Julia patrząc nam w oczy zapewniła nas, że będzie się nim dobrze opiekować, a Pan Marek uspakajał, że wszystko będzie dobrze. Uwierzyliśmy![/I]

[I] Jednak zostaliśmy oszukani, niestety. Pani Julia nie adoptowała psa staruszka dla siebie i nie chciała się nim opiekować. [B]Adoptowała go z zamiarem oddania go jeszcze tego samego dnia pod opiekę osobie kontrowersyjnej[/B], która opiekuje się psami w miarę dobrze zapewniając im przyzwoite warunki, ale coś w tej opiece jest nie tak...... [/I]
[I] [B]Są pewne zasady w życiu, których warto się trzymać. Młodzi ludzie o tym zapomnieli. [/B]oszukali nas, oszukali Lukasa oraz oszukali wszystkich tych, którzy śledzili jego losy. Dlatego też z tych powodów RSOZ złożyło zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zawiadamiające o możliwości popełnienia przestępstwa –oszustwa.[/I]
[I] Los Lukasa (siedemnastoletniego psa staruszka) pozostaje pod naszą kontrolą, [B]a całą sprawę w najbliższym czasie[/B] rozstrzygnie wymiar sprawiedliwości.[/I][/QUOTE]

Minęło półtora miesiąca.Tajemnic przybyło.Realnych działań nie widać.Kierowniczka schroniska odmawia współpracy w odzyskaniu psa...
Obecnie , aby uporządkować fakty na wątku, dać możliwość szerszemu gremium zapoznać się ze sprawą,(zarówno dotyczącą roli p.Liliany jak roli p.Derwisz ) kilka osób gromadzi materiał i będziemy sukcesywnie go tu uzupełniać.

Edited by ivette3
Link to comment
Share on other sites

Wątpliwości w moim przekonaniu budzą fakty, zaistniałe tuż przed i po dniu, kiedy doszło do "oszustwa" z adopcją Lukasa.

1/Brak wizyty przedadopcyjnej - czy to normalna praktyka w schronisku w Rzeszowie?

2/Brak kontroli po adopcji, co tłumaczyć można faktem, że pies pod właściwym adresem nie przebywał chyba nawet pełnej doby - czy to nie wystarczający powód aby fikcyjną adopcję unieważnić i uznać za kradzież?

3/Brak jasnego oświadczenia kierowniczki, że kierując sprawę do wymiaru sprawiedliwości ( długotrawałe procedury), jednocześnie unieważnia umowę z osobami, które oszukały instytucję publiczną.Nie podejmuje działań mających na celu natychmiastowe odebranie starego psa z rąk osoby o bardzo dziwnych metodach "wychowawczych" wobec zwierząt a co gorsze- oficjalnie piszącej na portalach internetowych, że na własną rękę leczy- uspokaja psy środkami psychotropowymi.

4/Kierowniczka schroniska wielokrotnie obiecywała wydanie takiego oświadczenia, po czym bez powodu odwlekała ten "gest" dla dobra Lukasa .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiaczek1984']Boze kochany co oni robia Lukasowi,dlaczego nie mozna go zabrac?czy on tam cierpi?biedaczek,gdzie on teraz jest?co za podli ludzie[/QUOTE]

gosiaczek tutaj możesz poczytać o Lukasku- tam teraz przebywa. (to jest miejsce gdzie ci ludzie ze zdjęcia go przekazali) [URL="https://www.facebook.com/groups/LukasDziadunio/?fref=ts"]https://www.facebook.com/groups/LukasDziadunio/?fref=ts


[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']gosiaczek tutaj możesz poczytać o Lukasku- tam teraz przebywa. (to jest miejsce gdzie ci ludzie ze zdjęcia go przekazali) [URL="https://www.facebook.com/groups/LukasDziadunio/?fref=ts"]https://www.facebook.com/groups/LukasDziadunio/?fref=ts


[/URL][/QUOTE]

Tak:roll: , to jest właśnie to miejsce.Jednak należy dodać, że to co jest aktualnie tam do przeczytania i zobaczenia bardzo odbiega od tego co było tam jeszcze tydzień,dwa tygodnie temu.
Poznikały z komentarzy liczne ( grzeczne) zapytania osób ( z dogo również) o rozmaite sprawy dotyczące Lukasa.Najdrażliwszym tematem jednak okazał się temat aktualnego stanu zdrowia psa.Posty i komentarze oraz dość niewybredne odpowiedzi p.Liliany zostały przez nią pokasowane.

Zniknęły też w większości filmiki i zdjęcia oraz wypowiedzi samej p.Liliany ,które kompromitują tę Panią jako opiekuna zwierząt.Wręcz niektóre jej zachowania wobec psów są groźne dla ich zdrowia i życia.

Przykłady produkcji samej p.M.:
[B][SIZE=2]
1/W trakcie nauki NIEzawlaszczania zabawek [/SIZE][/B]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=CHWVYIOQJcE[/URL]

[B]2/ [/B][URL="http://www.facebook.com/photo.php?v=411714425548628"][B]Metodyka pracy z Fantą[/B][/URL]

Edited by Szamanka
usunięcie danych osobowych
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiaczek1984']Czy mozna go zabrac stamtad?boze nawet nie wchodzilam tu,bo bylam pewna,ze pojechal do odpowiedzialnych ludzi,ze jest szczesliwy,nie moge ryczec mi sie chce[/QUOTE]

Można go zabrać o ile kierowniczka schroniska wyrazi taką wolę.Nie musi zabierać psa osobiście, nie musi ponosić żadnych kosztów, nie musi przyjmować psa do schroniska.Są osoby chętne aby to zrealizować,sfinansować i umieścić psa w domu stałym, który został o kilka godzin uprzedzony przez oszustów, bo też tego dnia chciał zabierać psa do domu w Łodzi.Ten dom (uczciwy i tylko dla Lukasa poświęcający czas i troskę)czeka na Lukasa nadal.

Stąd APELE do kierowniczki p.D., aby wydała oświadczenie osobom, które ją o takie proszą od kilku tygodni.Oświadczenie o unieważnieniu przez kierownictwo schroniska adopcji z p.Julią i p.Markiem, ponieważ dopuszczając się oszustwa złamali zasady takich umów.
O reszcie niech sądy długoterminowo decydują, ale pies powinien być zabezpieczony przed tego typu ludźmi.

Edited by Szamanka
usunięcie danych osobowych
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiaczek1984']Nie mam faca[/QUOTE]

Wiele osób nie ma facebooka.Dlatego nie ma dostępu do tego co się wyprawiało i wyprawia wokół Lukasa.Będą jednak od dziś te informacje tu skopiowane.Ja nie mam wszystkiego,ale osoby mające zgrane filmy i screeny, będą dodawały tu cały materiał.
Proszę o cierpliwość i zaglądanie tu na wątek Lukasa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ivette3']Wiele osób nie ma facebooka.Dlatego nie ma dostępu do tego co się wyprawiało i wyprawia wokół Lukasa.Będą jednak od dziś te informacje tu skopiowane.Ja nie mam wszystkiego,ale osoby mające zgrane filmy i screeny, będą dodawały tu cały materiał.
Proszę o cierpliwość i zaglądanie tu na wątek Lukasa.[/QUOTE]

Dodajcie także informacje z trzech wizyt kontrolnych, które miały miejsce u aktualnej opiekunki Lukasa, (Dwóch OTOZu oraz jednej inspekcji weterynaryjnej) aktualne zdjecia oraz filmy. Cokolwiek dla kogokolwiek one oznaczają i jakkolwiek są interpretowane- każdy ma prawo wyrobić sobie swoje własne zdanie i wiedzieć, gdzie jest Lukas i jak toczą się jego losy. Już kilka razy na fb i tutaj czytałam wypowiedzi w stylu, który odbierany jest mniej więcej tak: oddali go dalej i słuch po nim zaginął.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

Tak, wizyty kontrolne owszem były, w obliczu "medialności" psa, p. M. nie będzie go trzymała w stajni. To były spodziewane wizyty kontrolne.

Akurat nie mozna poznac prawdziwych losów Lukasa, wszelkie pytania są przez panią M. usuwane, a użytkownicy blokowani. banuje się osoby, które żywo interesują się jego losem. Pies traktowany jest jak maskotka do zdjęć, skarbonka do wyciągania pieniędzy od naiwniaków. nie trzeba psychologa, by stwierdzić, ze poczynania LM na swoich facebookowch stronach to zwykła socjotechnika (nie zapomnę wpisu tej kobiety - ktora prosi na swych stronach o pieniądze na dzikie zwierzęta (sic!) - a dokładnie chodziło o sarenki:) i płaczliwe zawołanie "Kochani skąd mam na to brać?" Bądźmy poważni, to zagrywki godne właściciela słynnego, "religijnego" radia.
czy ktoś sobie zadał pytanie co stanie się z Lukasem gdy jego medialnośc się skończy? Poza tym, nie wiemy jak pies czuje się faktycznie, brak wyników badań niepokojący.(Mimo obietnic ujawnienia ich)

[quote name='Charly']Dodajcie także informacje z trzech wizyt kontrolnych, które miały miejsce u aktualnej opiekunki Lukasa, (Dwóch OTOZu oraz jednej inspekcji weterynaryjnej) aktualne zdjecia oraz filmy. Cokolwiek dla kogokolwiek one oznaczają i jakkolwiek są interpretowane- każdy ma prawo wyrobić sobie swoje własne zdanie i wiedzieć, gdzie jest Lukas i jak toczą się jego losy. Już kilka razy na fb i tutaj czytałam wypowiedzi w stylu, który odbierany jest mniej więcej tak: oddali go dalej i słuch po nim zaginął.[/QUOTE]

Edited by Szamanka
usunięcie danych osobowych
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą. Lukas jest świetnym materiałem do tego by wypłynąć. Schronisku nie zależy na tym by wyciągnąc psa od LM, proste - stary pies. Chowanie się za procedurami, zrzucanie odpowiedzialności na właściwe organa państwowe jest oczywiste. Schronisko jednym dokumentem mogłoby wyciągnąc psa od LM!! To jest dopiero absurd!


[quote name='Agucha&Luki']W tym momencie jestem pewna na 100% że moja teoria jest prawdziwa :crazyeye: Boże biedny Lukasie !! :(( trudno. To jest typowe zachowanie pani KŁ. Ludzie moga zadawac pytania a pani jest mistrzem omijania odp..wątpie czy na dzień dzisiejszy Lukas zostanie odebrany. Lukas stał sie tylko przedmiotem sporu...tu już nie jest ważny los psa tylko inne rzeczy....[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ktoś chce wstawiać historię tego psa w screenach to raczej powinien wstawić wszystko to, co o psie wiadomo. A do tego należą wyniki kontroli, zdjęcia z domu i filmy. Wszystko to co jest wiadomo- nie znaczy, że to wszystko i jest ok. I tyle:)

[quote name='olala.']Tak, wizyty kontrolne owszem były, w obliczu "medialności" psa, p. M. nie będzie go trzymała w stajni. To były spodziewane wizyty kontrolne.

Akurat nie mozna poznac prawdziwych losów Lukasa, wszelkie pytania są przez panią madejską usuwane, a użytkownicy blokowani. banuje się osoby, które żywo interesują się jego losem. Pies traktowany jest jak maskotka do zdjęć, skarbonka do wyciągania pieniędzy od naiwniaków. nie trzeba psychologa, by stwierdzić, ze poczynania LM na swoich facebookowch stronach to zwykła socjotechnika (nie zapomnę wpisu tej kobiety - ktora prosi na swych stronach o pieniądze na dzikie zwierzęta (sic!) - a dokładnie chodziło o sarenki[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] i płaczliwe zawołanie "Kochani skąd mam na to brać?" Bądźmy poważni, to zagrywki godne właściciela słynnego, "religijnego" radia.
czy ktoś sobie zadał pytanie co stanie się z Lukasem gdy jego medialnośc się skończy? Poza tym, nie wiemy jak pies czuje się faktycznie, brak wyników badań niepokojący.(Mimo obietnic ujawnienia ich)[/QUOTE]

Edited by Szamanka
dane osobowe
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...