Jump to content
Dogomania

Zanim odejdzie, chce być kochanym.


Moniek193

Recommended Posts

[quote name='Charly']Ciekawa jestem jak ta sprawa się rozwinie (pominę Lukaska, bo mam nadzieję, że wszystko zostanie zrobione tak, żeby jemu nie zaszkodzić). Właśnie poczytałam sobie znamiona oszustwa i zastanawiam się, z której strony zostały tutaj spełnione.


'Przestępstwo z art. 286 § 1 k.k. jest przestępstwem umyślnym, zaliczanym do tzw. celowościowej odmiany przestępstw kierunkowych. Ustawa wymaga, aby zachowanie sprawcy było ukierunkowane na określony cel, którym w przypadku oszustwa jest osiągnięcie korzyści majątkowej. Sprawca podejmując działanie musi mieć wyobrażenie pożądanej dla niego sytuacji, która stanowić ma rezultat jego zachowania. Powyższe ujęcie znamion strony podmiotowej wyklucza możliwość popełnienia oszustwa z zamiarem ewentualnym. Zamiar bezpośredni winien obejmować zarówno cel działania sprawcy jak i sam sposób działania zmierzający do zrealizowania tego celu. [B]Sprawca musi chcieć tego właśnie sposobu działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i cel ten musi stanowić punkt odniesienia każdego ze znamion przedmiotowych przestępstwa"[/B]
[URL]http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=27&idk=9&idp=883[/URL]

Oczywiście osoba z kundelka pisze poprawnie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wstawiła tą informację wraz ze zdjęciem także na swojej stronie na fb, pod którą pojawiły sie ([U]jak można bylo przewidzieć[/U]) niewybredne komentarze. Ciekawe co na to p. Julia i prokuratura.
[URL="http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=27&idk=9&idp=883"]

[/URL][/QUOTE]

Prawo zostawmy prawnikom.
My mamy dobrych. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 766
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Elżbieta481

[quote name='ivette3']Elu- Twoja propozycja jest doskonała ale czy warto zajmować się takimi "ludźmi"?
Chyba lepiej puścić ich w zapomnienie .Tego raczej najbardziej się obawiają więc szukają nieetycznych sposobów na reklamę do biznesu.[/QUOTE]
---------------Ivette3-nie ja nie zapomnę ani psa ani ludzi,bo tak się nie robi-poprostu. Czy czyjeś psy np.Twoje Ivette3, Charly i innych żyją w klatkach?Bo u nas ani Gucio ani Rufus klatek nie znały,nie znają i nie poznają.
Tak jak wspomniałam wcześniej czytam wątek i będę czekać na jakiekolwiek wiadomości o losach Lukasach,który ma taką starość,że ręce opadają.Powodzenia życzę schronisku z Rzeszowa.
---------------
w uzupełnieniu-jakie przestępstwo zostało popełnione?Przecież to jest jasne-chyba,że przyjmiemy,że przy adopcjach psów ze schroniska podpdpisuje się coś tam,jakiś papierek i ten papierek jest to,,pic na wode fotomonataż,, i tyle...
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']---------------[B]Ivette3-nie ja nie zapomnę ani psa ani ludzi[/B],bo tak się nie robi-poprostu. Czy czyjeś psy np.Twoje Ivette3, Charly i innych żyją w klatkach?Bo u nas ani Gucio ani Rufus klatek nie znały,nie znają i nie poznają.
Tak jak wspomniałam wcześniej czytam wątek i będę czekać na jakiekolwiek wiadomości o losach Lukasach,który ma taką starość,że ręce opadają.Powodzenia życzę schronisku z Rzeszowa.
---------------
w uzupełnieniu-jakie przestępstwo zostało popełnione?Przecież to jest jasne-chyba,że przyjmiemy,że przy adopcjach psów ze schroniska podpdpisuje się coś tam,jakiś papierek i ten papierek jest to,,pic na wode fotomonataż,, i tyle...
Elżbieta[/QUOTE]

Elu :).
Miałam na myśli zapomnienie w sensie odejścia w niebyt biznesowej dobrej reklamy tago "cudo-klatkowego" miejsca.
O psie teraz wie więcej osób i z całą pewnością więcej będzie o nim pamiętać , starać się o jego dobry los na resztę życia.To oczywiste.
Co do ludzi- tych odpowiedzialnych za (nazwijmy delikatnie) zamieszanie , to oczywiście nie zapomni nikt ani ich postępku, ani późniejszej arogancji...:shake:.Jaką sobie reklamę tym zrobili, taką muszą dźwigać opinię.

Link to comment
Share on other sites

Po komunikacie schroniska zaswitala we mnie nadzieja.
Oby Lukas doczekal dobrego NORMALNEGO domu!!!!
Przy okazji, drogie dziewczyny, dogomaniaczki, czy nie szkoda Wam energii, czasu, wysilku w przekonywanie stronnikow pani L.???? Ci ludzie sa niereformowalni, mozna to wywnioskowac po pierwszym wpisie.
Mnie by sie nie chcialo toczyc takich dyskusji, zbyt szanuje swoj czas...

Link to comment
Share on other sites

ja sie tu nie udzielam, zeby przekonywac przeciwnikow albo zwolenników ale bardziej, jako osoba zupelnie niezwiazana ze srodowiskiem Pani Liliany a zwiazana z watkiem Lukasa -. W milczeniu watkiem był,do momentu , kiedy zaczełam wnikliwie poddawac sie lekturze, ktora byanjmniej dziwiła z godziny na godzinę. Celem rozwiazania zagadek, na ktore nigdzie nie ma odpowiedzi, wyrazic chec niepokoju chciałam. Poniewaz watek dosc mocno jest/był cenzurowany, zszedł do podziemi,to trzeba było nagłosnic problem. Pomyslec. Zastanowic sie. Przeanalizowac sprawe dla nas najwazniejsza _ LUkasa. Na dzien dzisiejszy wiemy wiecej, co satlo sie ulga dla wielu z nas. Trzeba pomyslec nie tyle o Lukasie ale ogolnie o innych dogomaniakach, wolontariuszach. takie watki dobrze znac. takie hotele. takie sytuacje. Na przyszłosc, na kolejne adopjce. Nie chodzi o przekonywanie ale ostrzezenie przed takimi hotelami. Dobrze wiedziec, ze jest taki adres, gdzie na psach robi sie biznes, Trzeba temu przeciwdzialac. Kazdy z nas przeciez chce jak najlepiej dla swoich podopiecznych. Ja sie troche nameczyłam - to fakt. Ale nie było celem moim kogokowliek przekonywac do racji moich a szukac prawdy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Po dzisiejszych wiadomościach nadanych o godz 16-tej ja już w nic nie wierze.Sprawiedliwości nie ma-facet zastrzelił sukę,bo chciał spać..Jeśli nie ma sprawiedliwości dla tej suki to dlaczego miałaby się znależć dla Lukasa?Dlaczego?Przecież to tylko psy,je krzywdzić najłatwiej one nie wyrwą płyty z chodnika,nie walną kamieniem w puste głowe i niegodziwe serca...Ja już nie wierzę.
EOT
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='migama']ja sie tu nie udzielam, zeby przekonywac przeciwnikow albo zwolenników ale bardziej, jako osoba zupelnie niezwiazana ze srodowiskiem Pani Liliany a zwiazana z watkiem Lukasa -. W milczeniu watkiem był,do momentu , kiedy zaczełam wnikliwie poddawac sie lekturze, ktora byanjmniej dziwiła z godziny na godzinę. Celem rozwiazania zagadek, na ktore nigdzie nie ma odpowiedzi, wyrazic chec niepokoju chciałam. Poniewaz watek dosc mocno jest/był cenzurowany, zszedł do podziemi,to trzeba było nagłosnic problem. Pomyslec. Zastanowic sie. Przeanalizowac sprawe dla nas najwazniejsza _ LUkasa. Na dzien dzisiejszy wiemy wiecej, co satlo sie ulga dla wielu z nas. Trzeba pomyslec nie tyle o Lukasie ale ogolnie o innych dogomaniakach, wolontariuszach. takie watki dobrze znac. takie hotele. takie sytuacje. Na przyszłosc, na kolejne adopjce. Nie chodzi o przekonywanie ale ostrzezenie przed takimi hotelami. Dobrze wiedziec, ze jest taki adres, gdzie na psach robi sie biznes, Trzeba temu przeciwdzialac. Kazdy z nas przeciez chce jak najlepiej dla swoich podopiecznych. Ja sie troche nameczyłam - to fakt. Ale nie było celem moim kogokowliek przekonywac do racji moich a szukac prawdy.[/QUOTE]

Wiesz, mnie tez czasem korci, by napisac o tym co mysle. Jednak wiem, ze niczego nie zmienie, bo to (jak ktos napisal), jak grochem tluc o sciane... I chodzi mi o te wpisy, gdy tlumaczy sie osobom broniacym pani L. ze cos tu "smierdzi", w sytuacji, gdy jest to widoczne golym okiem dla kazdego myslacego czleka.
Szukanie prawdy i ostrzeganie przed takimi hotelami to insza sprawa.
Tylko (wg mnie) szkoda czasu na tlumaczenie czegos oczywistego temu, kto z jakichs powodow zobaczyc tego nie chce.
To nie tylko akurat o Twoje wpisy mi chodzilo. Napisalam tak ogolnie, bo na wielu watkach mozna spotkac sie z taka sytuacja. Przykladem moze byc watek Igi od Karmelci, czy nawet tego mojego Frania z Walbrzycha.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olala.']Nie będę z tobą wchodziła już w rozmowę to nie ma sensu. żenujące, to kasowanie i odsyłanie do USTAWIONYCH stron. tak jak ustawiona jest wasza strona na fb. Zwierzęta mają głos - przystań u liliany. To biznes. [/QUOTE]

co to za babsko ta Liliana? dużo sie o niej mówiło, ale takie zarabianie kasy to szaleństwo....

Link to comment
Share on other sites

Bardzo długo unikalismy tak mocnej oceny pani madejskiej. Ale fakty wskazuje, ze nie stety tak jest. Sledze watek od soboty.Jestem przerazona Przystanią u Liliany.[quote name='kahoona']co to za babsko ta Liliana? dużo sie o niej mówiło, ale takie zarabianie kasy to szaleństwo....[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

za wiele nie wiemy. watek na FB , ten Pani Madejskiej to rozmowa z duchami. Ktos spytal o pieczatke do skanu z badaniami, Został usuniety. Ja grzecznie sie zdziwiłam, co robi Lukas w hoteliku. Ku mojemu zdziwieniu zostalam usunieta.Jestemy faszystami ,jesli ktos sie martwi o Lukasa jest wrogiem nr 1 pani Madejskiej. tak to sie kreciło. Dzis w koncu mamy oswiadczenie schroniska. Nawiazała sie grupa na FB, na ktorej wreszcie mozna pisac tak by nie byc usuwanym tudziez blokowanym. martwimy sie o Lukasa.

Link to comment
Share on other sites

Z takimi pseudomiłosniczkami należy zrobić porządek - trzeba ludziom pokazać, jakich metod szkoleniowych używa niejaka Liliana. Dziś powstanie na FB specjalne wydarzenie o tym bagienku.
Zbierzemy tam wszystkie informacje, filmiki i zdjątka, a także opinie ludzi.

To będzie cała prawda o tym biznesie. Może dzięki temu wydarzeniu liczba wpłacających naiwnych zmaleje... oby.....

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Z takimi pseudomiłosniczkami należy zrobić porządek - trzeba ludziom pokazać, jakich metod szkoleniowych używa niejaka Liliana. Dziś powstanie na FB specjalne wydarzenie o tym bagienku.
[B]Zbierzemy tam wszystkie informacje, filmiki i zdjątka, a także opinie ludzi.
[/B]
To będzie cała prawda o tym biznesie. Może dzięki temu wydarzeniu liczba wpłacających naiwnych zmaleje... oby.....

[B]Wstawię tu link i zapraszam wszystkich[/B], oprócz tego naiwnego dziecięcia - niejakiej elke.[/QUOTE]

To bardzo dobra wiadomość:lol:.Ja akurat nie mam profilu na fb ale chętnie podczytuję tamtejsze wpisy z konta córki.Wczoraj komentarze pod informacją schroniska pozwoliły mi, jako osobie postronnej ( na wątku tutaj i wydarzeniu z hotelu na fb )ostatecznie rozwiać wątpliwości, co do intencji(dziwnej uczciwości wobec ludzi i psa) niejakiej Liliany i niestety potwierdziły słuszność obaw o psa.
Dzisiaj zniknęło wydarzenie z tymi wpisami a schronisko podało komunikat na stronie "Kundelka" cyt :
[QUOTE]

[FONT=tahoma][CENTER][COLOR=#0000ff]Komunikat dotyczący psa Lukasa zamieszczony na stronie FB schroniska miał cechy informacji i nie wymagał komentarzy. Z tych też powodów został usunięty w dniu 29.01.2013 r. O sprawie Lukasa będziemy informować na bieżąco.[/COLOR]
[/CENTER]
[/FONT]

[/QUOTE]

Wydaje się ta decyzja zrozumiała, skoro schronisko jako strona występuje w sprawie Lukaska.
Mam nadzieję,wierzę :) , że obiecane działania oraz informacje o aktualnym losie Lukasa na bieżąco będą do nas docierać i cieszyć.

Pani Lilianie jednak "reklama" jest bardzo potrzebna, bo na Lukasku pewnie jej działalność się nie kończy:roll:

Dlatego bardzo dobrze, że powstanie wydarzenie i całą "żenadę" o "Przystani u p.L " pozna więcej osób.
Dziękuję kahoona :B-fly:
w imieniu własnym i jak sądzę przeważającej części osób zgromadzonych ( wcześniej i później) na tym
wątku.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Ja mówiąc o domu miałam na myśli całkiem inny dom,ale jak czytam fb to naprawdę nie sądzę aby ów dom chciał w pewne rzeczy się wdawać..I tylko psa żal..Nic więcej
E/W/R

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Ja mówiąc o domu miałam na myśli całkiem inny dom,ale jak czytam fb to naprawdę nie sądzę aby ów dom chciał w pewne rzeczy się wdawać..I tylko psa żal..Nic więcej
E/W/R[/QUOTE]
to prawda.psa żal i to bardzo. ale może nie wszystko stracone?

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na FB - tam sie pisze prawde o niejakiej Lilianie. Tu tracicie czas na przepychanki z jakąś zawziętą panią.

[URL]https://www.facebook.com/events/329513907154227/329647163807568/?comment_id=329681503804134&notif_t=event_mall_reply[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Zapraszam na FB - tam sie pisze prawde o niejakiej Lilianie. Tu tracicie czas na przepychanki z jakąś zawziętą panią.

[URL]https://www.facebook.com/events/329513907154227/329647163807568/?comment_id=329681503804134&notif_t=event_mall_reply[/URL][/QUOTE]


Słuszna uwaga :).
PS.Nie ma co tutaj karmić trollka - elka ;)

Wrażliwym na krzywdę psa i słabych na nerwy jednak przestrzegam przed stroną na fb :(.
To co tam cały czas wychodzi na jaw o " Przystani z ulicy wiązów" to masakra jakaś:mad:.Oby Lukas to przetrzymał i zdążył ujść z życiem :(

Edited by ivette3
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ivette3']Słuszna uwaga :).
PS.Nie ma co tutaj karmić trollka - elka ;)

Wrażliwym na krzywdę psa i słabych na nerwy jednak przestrzegam przed stroną na fb :(.
To co tam cały czas wychodzi na jaw o " Przystani z ulicy wiązów" to masakra jakaś:mad:.Oby Lukas to przetrzymał i zdążył ujść z życiem :([/QUOTE]

Bardzo boje sie o to bezbronne stworzenie...
Oby, jak piszesz, zdolal ujsc z zyciem z tego "raju"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figunia']Bardzo boje sie o to bezbronne stworzenie...
Oby, jak piszesz, zdolal ujsc z zyciem z tego "raju"...[/QUOTE]

Mam nadzieje, trafiły na twardego zawodnika, i krzykacze na dogo nie pomogą, bo dogo ze swoim zasięgiem kuca przy zasięgu i sile rażenia FB

Mam nadzieję, że trochę zaszkodzimy tej "wzorcowej" opiekunce i "profesjonalnej" behawiorystce, która jest taka skora do przypisywaniu psom agresji i decyzji o uśpieniu

Mam również nadzieję, że ona nagle nie stwierdzi, że ten biedny staruszek nadaje się wyłącznie do uśpienia....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Mam nadzieje, trafiły na twardego zawodnika, i krzykacze na dogo nie pomogą, bo dogo ze swoim zasięgiem kuca przy zasięgu i sile rażenia FB

Mam nadzieję, że trochę zaszkodzimy tej "wzorcowej" opiekunce i "profesjonalnej" behawiorystce, która jest taka skora do przypisywaniu psom agresji i decyzji o uśpieniu

Mam również nadzieję, że ona nagle nie stwierdzi, że ten biedny staruszek nadaje się wyłącznie do uśpienia....[/QUOTE]

A czy schronisko może odebrać psa na natychmiast? lub jakaś organizacja?
Byłoby to szansą dla dziadka, że przetrwa :(

[B]No i co z tą datą żądania zwrotu psa przez schron? Darowali to zlekceważenie przez p.Lilianę?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...