Jump to content
Dogomania

"galop" po betonie xD


wiska

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No bo bez przesady.Kapoczki ,adidasy;/ Ubranka moge zniesc ,bo chronią przed zimnem psy krótkowłose.Papiloty u długowłosych ras też.Ale buty to przegięcie pazury musza sie ścierać.
Wogóle odpier........ psom przednie łapy niech pochrzaniają na tylnych jak ten z youtube.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak']A ja jeszcze dodam, że biegać za rowerem może taki psiak, który już ukończył swój rozwój, nie szczeniak. Bo to bardzo obciąża stawy i może skutkować kulawizną do końca życia psa.[/quote]

[QUOTE](...)Z doświadczenia wiem, że o ile trening rowerowy rozpocznie się z psem młodym, jego muskulatura będzie już od wczesnej młodości doskonale rozwinięta, a podatność na urazy o wiele mniejsza niż u psów nie trenujących.
Zachodzi dużo mniejsze ryzyko urazów aparatu ruchowego, takich jak naderwanie wiązadeł stawowych, pękniecie mięśni. U psów tych występuje lepsze związanie stawów biodrowych niż u innych psów. (...)

[/QUOTE]


Żródło :
[url]http://www.lukrowi.pl/index/?id=3ef815416f775098fe977004015c6193[/url]

Link to comment
Share on other sites

tej dziewczynie chodzilo przeciez ,ze nie powinny duzo biegac do zakonczenia okresu wzrastania ,a potem(po skonczniu ok.1roku) pies wrecz powinien duzo biegac.Oczywiscie biegac(po trochu)powinien zawsze ,ale w tym poczatkowym czasie z umierem...;) :multi:

Link to comment
Share on other sites

hmmmm... u nas w centrum owczem sa parki ale wszystkie alejki są asfaltowe :). Ja w centrum nie mieszkam więc teoretycznie jestem w lepszej sytuacji ale tylko teoretycznie :) Mieszkam ogólnie w na terenie górzystym i po lesie ciężko sie jeździ na rowerze. Pozostaje mi chyba tylko brać rower i psa do auta i jechać gdzieś za miasto w poszukiwaniu płaskich dróżek :)

Link to comment
Share on other sites

nie czytałam całego wątku więc nie wiem czy ktoś juz tego nie napisał...napewno jak pies biega po betonie to pazurki mu sie ładnie same ścierają,ale za dużo nie może biegac po betonie :)
konie np śa podkuwane aby mogły biegać po betonie :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.lukrowi.pl/index/?id=3ef815416f775098fe977004015c6193"]http://www.lukrowi.pl/index/?id=3ef8...977004015c6193[/URL]
Poprawcie mnie, jeśli się mylę-z tego schematu wynika, że pies nie powinien biegać przy rowerze codziennie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']taaak... tez tak zrozumialam-,ale czemu nie mozna?!? Mam tez inne pyt.: Czemu wedlug tego artykulu nie mozna dawac psu jedzenia zaraz po treningu?(ja zawsze tak daje,bo psince po rowerze chce sie jesc)...?[/quote]
Zarowno karmienie przed intensywnym treningiem, jak i zaraz po nim moze spowodowac skręt żołądka, szczegolnie niebiezpieczne jest to u duzych ras.
[quote name='Rinuś'][COLOR=royalblue][B]co do tego schematu biegania szczeniaków to ja bym sie kłóciła...powinni jeszxcze to albo podzielić na rasy albo nie wiem...:roll:pies nie powinien biegać przy rowerze do 15 miesiąca życia...[/B][/COLOR][/quote]
hmmm, niby tak, ale przeciez podczas dzikiej gonitwie z innymi psem oraz szalenstwem za piłeczką, szczeniak ma duzo większa szanse na kontuzje. Bieg przy rowerze jest za to rownomierny, stały. Wszystkie miesie pracują w tym samym tempie, wiec jakby nie patrzec jest to bezpieczniejsze. Jak to wiec w koncu jest? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Matko oni tam pisza ,ze 4-5 miesięczny pies moze biegać przy rowerze.Moje biegają czasami codziennie przez 2-3 tyg ,potem pare dni wolnego ,bo mi sie niechce i znów.[/quote]

Ale przecież taki szczeniak i tak sobie hasa i tak szaleje. A tu przynajmniej w równym tępie.

Kaja i Czarek są już zaprawione w biegu, a to taki standardzik dla początkujących ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonika']

hmmm, niby tak, ale przeciez podczas dzikiej gonitwie z innymi psem oraz szalenstwem za piłeczką, szczeniak ma duzo większa szanse na kontuzje. Bieg przy rowerze jest za to rownomierny, stały. Wszystkie miesie pracują w tym samym tempie, wiec jakby nie patrzec jest to bezpieczniejsze. Jak to wiec w koncu jest? :)[/quote]
[B][COLOR=RoyalBlue]własnie dlatego wlasciciele małych szczeniaków pilnują by za dużo one nie biegały -to bylo po 1 :)
a po 2 to przy rowerze piesek musi biec,nie może się zatrzymać i odpoczać kiedy on chce tylko kiedy jego właściciel będzie chciał:cool1:
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

"[B][COLOR=RoyalBlue]własnie dlatego wlasciciele małych szczeniaków pilnują by za dużo one nie biegały"

[/COLOR][/B]Ze szczeniakiem nie będziesz,przecież robić 2km , powolutku , maluteńko , postoje co jakiś czas. Tak żeby jakąś tam muskulature wyrobić, psa w jakiś sposób zmęczyć i przyzywczaić do roweru.
Szczeniaka trudno jest upilnować , żeby dużo nie biegał. 2 szczeniaki na placu szkoleniowym , jest przerwa, psy spuszczone ze smyczy , jak myślisz co będą robić? Napewno nie będa sobie chodziły , będą galopować, fikać koziołki itd.

"[B][COLOR=RoyalBlue]przy rowerze piesek musi biec,nie może się zatrzymać i odpoczać kiedy on chce tylko kiedy jego właściciel będzie chciał"[/COLOR][/B]
Idąc tym tokiem rozumowania to starsze psy też muszą biec bez opamiętania przy rowerze, bo, przecież właściciel zrobi postój kiedy się zmęczy, a nie kiedy pies będzie tego potrzebował. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][COLOR=RoyalBlue]zależy kiekiego wlaściciela ma pies:p[/COLOR][/B][/quote]
Tak to sobie możemy gdybać, większość polskiego społeczeństwa psów mieć nie powinna, z różnych powodów, ale jeżeli ktoś sięga po jakieś artykuły w sieci to chyba zależy mu na dobru psa.

Link to comment
Share on other sites

alfa zaczela majac rok.. doslownie galopowala i gnala... trasy rowerowe wynosily od5-10km dawala rade:d zastoj mamy od 2 lat;p bo pojawil sie maly cekin;p rok temu z cekinem zaczelam ktorcoitkie tarsy.. tak zbey go oswoic z rowerem.. teraz wlasnie wrocilam z rowerku z tym wielkim juz potworem.. klusuje na smyczy jesli poczuje opor... gna, galopuje,inohoduje.. jak biega spuszczony.. boszze czemu ja nie mam takiej kondycji jak on i nie nadazam za nim na gorce?;/

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[COLOR=Green][B]U mnie np. Klusia - biega luzem przy/za rowerem. Swoją drogą bardzo grzeczne psisko - nie interesują jej inne pieski, tylko jej celem jest gonić panią, która jedzie na dziwnym urządzeniu zwanym rowerem xD :)
Natomiast Oskar też ładnie biegnie przy rowerze - jednak na smyczy. Zawsze staram się aby smycz nie była napięta, ale też żeby nie była zbyt luzem. I jakoś to jest ;)
Z Sabą na rower jeszcze nie próbowałam, ale niedługo trzeba będzie.

A na rower się wybieramy do lasu. Tam są ścieżki rowerowe - zwykłe leśne ścieżki, trochę objeżdżone i wydaje mi się że nie szkodzą na łapki moim psiakom ;)
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...