Jump to content
Dogomania

Hans WIBLISHAUSER (D)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Starszy pan, sędziuje głównie na krzesełku. Nie jest dentystą. Może i chce być, ale sprawność palców już nie ta ;-)
Psy mało się ruszają, przy porównaniu tylko, a przy ocenie tam i z powrotem jedynie.
Mimo wszystko moim zdaniem potrafi trafnie rozpoznać zalety i wady psa.

Znalazłam taki "ciekawy" artykuł:
[URL]http://inside-dobermann.blogspot.com/2012/05/life-lies-of-wibli.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Parokrotnie sędziował mnie w Niemczech, opisy bardzo roznie czasem mialam wrazenie ze opisujac mojego psa miesiac/dwa pozniej opisuje calkowicie inne zwierze a suka dorosla i rozwinieta wiec wielkich zmian w wygladzie czy zachowaniu nie posiadala.
Bacznie obserwuje nie tylko same psy ale takze wystawcow, niech was nie zwiedzie ze siedzi na krzeselku, przez to ma wieksza mozliwosc obserwcji ze tak powiem z dystansu, opisujac psa ktory akurat stoi do oceny potrafi w tym samym czasie bacznie przygladnac sie konkurencji poniewaz wtedy wszystkie psy stoja luzem, a wiadomo ze handler zawsze umie tak ustawic psa by jego wady byly jak najmniej widoczne, wiec obserwuje, wyciaga wnioski.
Oosbiscie nie przepadam za tym sedzia i nie jest to zalezne od tego jakie lokaty zajmowalysmy, wkurzalo mnie ze na ringu zawsze byl tlok, nigdy nie konczylo sie na obsludze ringu + sedzia, zawsze paletalo sie tam dodatkowych ze trzy osoby ktore w niewiadomym mi celu dyskutowaly z sedzia cholerka wie o czym w czasie oceniania, a ja z psem czulam sie po prostu ignorowana, i jakos tak traktowana po macoszemu, wole gdy sedzia skupia sie na tym co robi, a ja wiem wtedy ze dobrze wydalam kase.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...