Jump to content
Dogomania

Jakie akwarium


batic

Recommended Posts

No na pewno filtr, oświetlenie, grzałkę. Dalej wszystkie rzeczy typu podloże, korzenie, żywe rośliny. Żywe stworzenia wpuszczać dopiero jak się ustabilizuje rownowaga w zbiorniku, czyli po około miesiącu, przy zastosowaniu odpowiednich preparatów można wczesniej.
W takim zbiorniku z ilością ryb za bardzo poszaleć nie mozna.
Zdecyduj też czy chcesz akwarium tzw. "towarzyskie" czy o konkretnym biotopie, np. Czarne wody Ameryki Południowej itp.

A przede wszystkim odsyłam do bardziej fachowych stron ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
19 minut temu, jariz napisał:

Nie chce zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj :P Planuje zacząć moją przygodę z rybkami :) Więc lepiej zacząć od mniejszego akwarium czy od razu kupić już jakieś duże ? :P

Ja bym kupiła duże.W dużym akwarium utrzymują się większe ustabilizowane warunki.Nie trzeba często podmieniać wody.Np.karma i odchody jeżeli się rozłożą to nie zabrudzą tak wody w dużym jak w małym.Ryby będą mieć komfort przestrzeni.Są to istoty żywe i też należy im się komfort.Stwórz im takie warunki aby się czuły dobrze.

Ja mam już od kilku dobrych lat akwarium morskie 1500L i ryby się czują w nim bardzo dobrze.Bardzo przyzwyczajone są do nas,podpływają do głaskania.Cudny widok i cudna więź między człowiekiem jest a nimi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...