Jump to content
Dogomania

Wyprowadzanie psa - od czego zacząć?


zlota_wilga

Recommended Posts

Mam suczkę (schroniskową) od półtora roku. Staram się zapewniać jej maksimum ruchu, ponieważ pies (ma teraz ok. 3 lat), jest bardzo energiczny i żywiołowy, więc kiedy tylko mogę, zabieram ją na długie spacery. Minimum wychodzi 3 razy dziennie.
Niestety, wkrótce będę musiała dłużej zostawać w pracy a osoba, która wyprowadzała Alfę po południu, dłużej nie może tego robić.

I teraz mam problem - potrzebuję znaleźć "opiekunkę" - a nie wiem, od czego zacząć? Najbardziej boję się, że trafię na osobę nieodpowiedzialną albo która zwyczajnie zgubi mi psa. Są jakieś sposoby na zabezpieczenie się przed takimi zdarzeniami?
Z drugiej strony moja psica jest raczej z tych bojaźliwych i potrzebuje czasu, żeby się oswoić i przyzwyczaić. Nie ma szans, żeby od razu wyszła z obcą osobą. Pomyślałam, ze jak już trafię na tę właściwą osobę, to przez pierwszych kilka dni, będzie przyjeżdżała i razem ze mną wychodziła z Alfą, żeby ta ją poznała. Stopniowo będę się wycofywać. Ale nie wiem, czy to dobry sposób. Nie chciałabym zafundować psu niepotrzebnego stresu.

Podsumowując:
- jak/gdzie znaleźć osobę godną zaufania, żeby bez strachu powierzyć pod jej opiekę moje zwierze oraz czy można się jakoś zabezpieczyć przed nieprzyjemnymi sytuacjami
- jak przygotować psa do takich wizyt i wyprowadzek?

Link to comment
Share on other sites

najlepiej poszukaj wśród sąsiadów, albo nastoletnich dzieci koleżanek czy kolegów. po prostu najlepiej, zeby to była osoba w jakiś sposób znajoma, a nie ktoś "z ulicy". jednak jeśli takiej osoby nie znajdziesz to wejdź na gumtree, tam jest cała masa ogłoszeń psich opiekunek i tam kogoś znajdziesz.
żeby pies nie uciekł to najlepiej ustalić zasadę, że ta osoba bezwzględnie ma zakaz spuszczania psa. do tego wyposaż pieska w identyfikator z Twoim numerem telefonu przyczepiony do obroży.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...