Jump to content
Dogomania

Sunia szkielet z krowim łańcuchem na szyi za TM :( Przepraszamy Daszeńko (*):(


handzia

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Wiola&Miłosz']na smierc zapomnialam znaczy sie pamietalam ale zapomnialam:oops::oops:[/QUOTE]




no, na szczęście nie na śmierć, bo całkiem żywa jesteś ;) ;) ;)

mnie wpłaty spać nie dają, a Tobie ? Karinka mam nadzieję śpi spokojnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiola&Miłosz']No glupio bo ciebie nie powinnam pominac:oops:[/QUOTE]

ech, Wiola, no co Ty ;) przestań, no, ja jestem na przeciwległym krańcu Polski, więc ta pamięć tylko dłuższą drogę miała, dlatego minimalnie spóźniona :)
przecież za każdym razem, jak jadąc w deszczu włączysz wycieraczki - przypomnisz sobie o mnie, nie? ;) ;) ;)

podałam już wszystkie wpłaty i chyba czas spać ( choć sen gdzieś powędrował, spać mi się wcale nie chce, moja pora minęła ;))
rano do pracy trzeba..... chyba jednak spróbuję.....
DOBREJ NOCY życzę Tobie, Karince, Miłoszowi i wszystkim pięciu psiaczkom... no dobra, kici też ;)
i wszystkim dogomaniaczkom, które jeszcze nie śpią też mówię "dobranoc" :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']ech, Wiola, no co Ty ;) przestań, no, ja jestem na przeciwległym krańcu Polski, więc ta pamięć tylko dłuższą drogę miała, dlatego minimalnie spóźniona :)
przecież za każdym razem, jak jadąc w deszczu włączysz wycieraczki - przypomnisz sobie o mnie, nie? ;) ;) ;)

[/QUOTE]

Jeziu nie przypominaj mi o tych wycieraczkach:D:D
Marysiu spokojnej noicki.. spij dobrze i pieknych snow...

Link to comment
Share on other sites

Witam,miałam się nie denerwować i nie pisać ale nie mogę:angryy:.Chodzi mi oczywiście o sprawę dziwnego dzierżoniowskiego schroniska.Chciałam wam napisać jak to wygląda z mojej strony.Zwykłej i postronnej osoby.
Bardzo rzadko wypowiadam się na dogo,ograniczam się raczej do pomocy finansowej dla niektórych psów.Ale parę miesięcy temu podjęłam decyzję o adopcji psa i zaczęłam go szukać.Chciałam gdzieś blisko mnie żebym mogła podjechać,poznać i zobaczyć czy zaakceptuje moją sukę.
Zaczęłam śledzić wątki i okazało się że na pierwszej stronie przeważnie jest Dzierżoniów.Niedaleko więc myślę sobie-dobra,czytamy.
Okazało się,że znalezienie tam jakichś konkretnych informacji o psie graniczy z cudem:crazyeye:.Cały czas tylko-podnosimy,podrzucamy,miziamy za uszkiem!I komentarze typu-jaki on śliczny,jaki on biedny!Ale ja uparta baba jestem więc szukam dalej:mad:.Podnosimy,podrzucamy,miziamy za uszkiem,podnosimy,podrzucamy...KU..... ile można???!!!
Ja naprawdę nie mam szczególnych wymagań ale chciałabym zobaczyć w miarę wyrażne zdjęcie psa i dowiedzieć się coś o jego charakterze.Co lubi a czego nie,czy ma jakieś problemy zdrowotne albo behawioralne.COKOLWIEK!!!Wchodząc na wątki ULKA12,HOP!,MESTUDIO czy mysza1 bez problemu można się dowiedzieć wszystkiego.Są przepiękne fotki psiaków i odpowiedzą na każde,nawet najgłupsze pytanie.Widać,że tym ludziom zależy na wyadoptowaniu!
A u nas?!Prowincjonalne schronisko ma dwa wątki na których zbiera kasę i ....podnosimy,podrzucamy,miziamy za uszkiem!Parę psiaków ma osobne wątki gdzie też jest zbierana kasa i podnosimy,podrzucamy i miziamy za uszkiem:angryy:.
I jak ona miała oddać Kesha do adopcji?!Złotą żyłę z własnym wątkiem do zbierania kasy?!Długo jeszcze będzie go pokazywać i pisać,że jest biedny.
A ze dziewczyny,które wpłacały pieniądze nie odzywają się to jestem w stanie zrozumieć.Naprawdę głupio jest się przyznać do tego że się dało naciągnąc.
I na pewno muszą to sobie przemyśleć.
To by było na tyle.I oświadczam uroczyście,że żadnej ze stron sporu nie znam osobiście i na wiadomą panią;) pieniędzy nie wpłacałam.Zdanie o niej wyrobiłam sobie wcześniej.
Ucałujcie od starej cioteczki stópki maleństwu:iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

Moriss witaj.. czyli jesli dobrze zrozumialam to pies jest w schronisku a ma osobny watek i na niego jest zbierana kasa? Czy jesli mozesz to ewentualnie moglabys podeslac link?
Bardzo dziekuje ze wypowiedzialas sie racjonalnie.

Ucalujemy ucalujemy:loveu: ale jak wrocimy od weta..
Kupa daszy pozostawia wiele do zyczenia.. Jedziemy zaraz robic krew i kupsko ktore zebralam. Wyniki beda wieczorem.. troszke sie martwie...
Pozniej wkleje zdjecie z odpchlania. Ciocia Funia zamowila juz obrozki:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiola&Miłosz']Jeziu nie przypominaj mi o tych wycieraczkach:D:D
Marysiu spokojnej noicki.. spij dobrze i pieknych snow...[/QUOTE]

[quote name='Marinka']Ja wracając od Marysi też jechałam nie w strugach deszczu, a w prawdziwej ulewie...świat po prostu zniknął...nie było nic widać...

Dobrej nocki...ja też skończyłam sporządzać rozliczenia :)[/QUOTE]

ale w aucie Wioli i Miłosza w strugach ulewnego deszczu zepsuły się wycieraczki..... stąd spore opóźnienie w przyjeździe do Dzierżoniowa, potem do michelle04 aż w końcu do mnie ;)
a wycieraczki..... naprawiał Miłosz ze.... spawaczem! ;) ;) ;)

śmieję się z Leszka ( bo pracy szuka) żeby w CV napisał, że nawet wycieraczki samochodowe pospawać umie ;)

Link to comment
Share on other sites

Moris cenię Twoje osobiste zdanie i wypowiedz nie tylko dla tego że się pokrywa z moim ale tak teraz chłodno patrząc na wątek Kesha to faktycznie zero szczegółów...
Pamiętam że swojego czasu miałam być osobom kontaktową do ogłoszeń, ale się tego nie dowiedziałam bo nic o psie tak na dobre nie wiedziałam. Jak się spytałam to na pw dostałam wiek i że akceptuje inne zwierzęta tyle... to trochę mało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']ale w aucie Wioli i Miłosza w strugach ulewnego deszczu zepsuły się wycieraczki..... stąd spore opóźnienie w przyjeździe do Dzierżoniowa, potem do michelle04 aż w końcu do mnie ;)
a wycieraczki..... naprawiał Miłosz ze.... spawaczem! ;) ;) ;)

śmieję się z Leszka ( bo pracy szuka) żeby w CV napisał, że nawet wycieraczki samochodowe pospawać umie ;)[/QUOTE]

O tak!!! My mu damy nawet referencje;)

Link to comment
Share on other sites

No to teraz o Daszy bo wrocilismy od weta mam wstepne wyniki ale papierologie odbiore jutro bo
juz dzisiaj nie mam sily jechac drugi raz... Oto co wiemy..

Zrobilismy badania w kierunku
- watroba
-nerki
- trzustka
- pelna morfologia

Poki co mam tylko wynik trzustki no i sie okazuje ze laska ma chora trzustke
czekam jeszcze na telefon co dalej...

pierwsze zalecenie to bedzie przyjmowac lek o nazwie LIPANCREA 2x1 tableta
na 30 minut przed posilkiem.
od razu zostalam uprzedzona ze tabletka musi byc podawana w calosci
nie moze zostac rozkruszana czemu nie wiem ale jak tak ma byc to musi.
Karma niestety z wysokotluszczowej musi sie zamienic na niskotluszczowa
badz specjalistyczna. dzisiaj dostalismy od weta kilkadziesiat probek
royala wlasnie dla trzustkowcow. Bedziemy pozniej myslec co dalej.

Jak pokazalam wetowi kupe to sie na Mnie popatrzyl i zapytal w jakim kierunku ma ta
galaretke zbadac...

Jak bede miala wiecej info - napisze..

Link to comment
Share on other sites

[B]Wstawie wyniki z grudnia .
[/B]
[B]Results [/B] [B] Reference Range[/B]


AMYL=548 U /L 500-1500
BUN= 17mg/dl 7-27
LIPA=1022 U/L 200-1800

HCT= 48.5% 37.0-55.0
HGB=14.7g/dl 12.0-18.0
MCHC=30.3g/dl 30.0-36.9
WBC=14.6 x10`9/L 6.0-16.9
GRANS=13.2 x10 `9/L 3.3-12.0
%GRANS=90%
NEUT ~`11.0x10~9/L 2.8-10.5
EOS~2.2 x10~9/L 0.5-1.5
L/M= 1.4 x10~9/L 1.1-6.3
%L/M =10%
PLT jest wieksze 813 x10~9/L 175-500

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachary']Wiola, czy Daszka była odrobaczana więcej niż jednodniową kuracją?[/QUOTE]
U mnie nie byla jeszcze odrobaczana..
Dostalam info od weta ze nerki wporzadku, watroba tez ok
natomiast ma kurde no... teraz zapomnialam..
Generalnie ma stan zapalny bo iles tam jest tych bialych krwinek.
Jutro wkleje wszystkie badania. Dzisiaj troszke mam na glowie;)

Dzisiaj dostala takze juz dostala pierwsza tabletke tego leku..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiola&Miłosz']No to teraz o Daszy bo wrocilismy od weta mam wstepne wyniki ale papierologie odbiore jutro bo
juz dzisiaj nie mam sily jechac drugi raz... Oto co wiemy..

Zrobilismy badania w kierunku
- watroba
-nerki
- trzustka
- pelna morfologia

Poki co mam tylko wynik trzustki no i sie okazuje ze laska ma chora trzustke
czekam jeszcze na telefon co dalej...

pierwsze zalecenie to bedzie przyjmowac lek o nazwie[B] LIPANCREA[/B] 2x1 tableta
na 30 minut przed posilkiem.
od razu zostalam uprzedzona ze tabletka musi byc podawana w calosci
nie moze zostac rozkruszana czemu nie wiem ale jak tak ma byc to musi.
Karma niestety z wysokotluszczowej musi sie zamienic na niskotluszczowa
badz specjalistyczna. dzisiaj dostalismy od weta kilkadziesiat probek
royala wlasnie dla trzustkowcow. Bedziemy pozniej myslec co dalej.

Jak pokazalam wetowi kupe to sie na Mnie popatrzyl i zapytal w jakim kierunku ma ta
galaretke zbadac...

Jak bede miala wiecej info - napisze..[/QUOTE]

[B] LIPANCREA 16 000 - [/B]mam te tabletki - wysłać?
to sa takie "fasolki", które mogą sie rozpuścić dopiero w dalszej części przewodu pokarmowego, dlatego musza być połknięte w całości

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23'][B] LIPANCREA 16 000 - [/B]mam te tabletki - wysłać?
to sa takie "fasolki", które mogą sie rozpuścić dopiero w dalszej części przewodu pokarmowego, dlatego musza być połknięte w całości[/QUOTE]
Marysiu ja zakupilam na teraz ale jesli masz na zbyciu to owszem..
No wlasnie takie brazowe Fasolki;) Dasza juz dostala..
Szukamy jeszcze czegos taniego na watrobe oslonowo.:)

Link to comment
Share on other sites

Wiola, jestem Ci bardzo wdzięczna za to co robisz dla Daszki :)
Szkoda, że wcześniej żaden wet nie gapnął się, że trzustka niedomaga. Pewnie stąd jej chudość, nieposkromiony apetyt i galaretowate kupy...Ale trudno, lepiej późno niż wcale...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...