Jump to content
Dogomania

jak to moze byc jedzonko?


amstafcio10

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, jestem od wczoraj nabywca 2 miesiecznego amstafka. chodzi tu glownie o jedzenie, ale ile mam tego dawac i ile razy na dzien, wazy okolo 2-3 kg i jak juz wspomnialem jest u nas od wczoraj, wiec nie wiem dokladnie jaka mial naprawde przyszlosc, wiem tyle ze jak przyjechalismi po niego to byl w budzie z jej mama i rodzenistwem :) teraz mieszka w domu i raczej na dworze nie bedzie mieszkac. kuplilismy wczoraj jaka tez karme szybko bo piesek troche wymiotowal w czasie jazdy samochodem. Ale powracaja do tematu ile moglbym mu dowac jakiejsc karmy?
ps
mam kupione takie kosci do czyszczenia zebow ale nie wiem czy to teraz sie oplaca czy lepiej zaczekac jeszcze niech podrosnie? Te ,,szczoteczki,, to Pedigree dentastix, na pewno znana, ale pisze ze od 10 kg do 25, i co teraz?

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze-póki mały jest dopiero kilka chwil nie mieszaj za bvardzow w żywieniu,trzymaj sie jednego rodz pokarmu-jesli suchy to wszytsko jest na opakowaniu napisane jak dawac,wode postaw,na experymenty w żywieniu-czyli dodatki przyjdzie jeszcze czas,czeste "mieszanie" w żywieniu zwłaszcza u szczeniat konczy się przewaznie biegunką.

Link to comment
Share on other sites

dokładnie tak ja pisze "gryf80". Pies w takim wieku odbiera każdy bodziec jako coś nowego. Wiele jest dla niego sytuacji stresujacych. Także zmiana karmy. nie wytworzony jeszcze dobrze układ trawienny broni się przed zmianami - np biegunka. Wybierz sposób karmienia i tego się trzymaj. Jeśli sucha karma dobrze byłoby aby była dedykowana dla szczeniąt średnich lub dużych ras. Takie karmy zawierają większą dawkę chondroityny i glukozaminy. Dodatkowo mają większy krokiet adekwatny do wielkości pyszczka psa dzieki czemu pies musi pogryźć krokiet. NIe wskazane jest połykanie - to zaburza proces trawienny, doprowadza do wzdęć. W razie pytań lub wątpliwości pisz śmiało - postaram się pomóc. Pozdrawiam Tomasz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...