Jump to content
Dogomania

dorodny HUSKY szuka DT uratujmy go przed WOJTYSZKAMI!!!


blackgerl

Recommended Posts

Opowiem Wam teraz którtką chistorie.

Dwa dni temu miałam sen. Śnił mi się huski, duży, dorodny, puchaty, z białą maską. hycel chciał go zabrac do schroniska, a ja mu nei pozwoliłam, powiedziałam ze sie nim zajmę. na drugi dzień pojechałam na wizytę PA a tam przypadkiem pani z ktorą rozmawiałam powiedizała mi, że w schronisku w sieradzu znajduje sie husky. Wiec od razu tam pojechałam. Gdy wyszedł z budy, patrzę i widzę dokładnie takiego samego huskiego jak we śnie :) no tylko ten w realu miał jeszcze dodatkowo rozwalony nos i zamglone oczy :(

Tak wiec jest to pies złapany 9 listopada w Sieradzu na ul. Krakowskie Przedmieście. Był bez czipa. Nie miał obroży. Siedzi teraz w punkcie przetrzymywań w Sieradzu, zostął juz zaczipowany, dostał pierwszą szczepionkę. Ma kwarantannę 14 dni, któa kończy sie 25 listopada. wtedy bedzie można zabrać psa. a czemu? bo jeśli tego nei zrobimy, to pies pojedzie do Wojtyszek! z nimi niestety ma podpisaną umowę Sieradz:( Dla tych którzy nie wiedza co to za miejsce, w skrócie napiszę:

[B]Wojtyszki[/B], ogromne schronisko na kilka tys. psów. Psy trzymane są na betonowych wybiegach w wielkich watachach przez lata. tam dziczeją, walczą o przetrwanie siła. nie są nigdy wyprowadzane, a adopcje z tego miejsce rocznie wynoszą tyle co miesieczne w innych schroniskach. Włascicielowi nei opłaca sie wydawac psów, poniewaz na nich zarabia. Miejsce jest pilnie strzezone, nie można tam wchodzić ani robić zdjęć. często bywa tak, ze jesli miasto zglosi sie po konkretnego psa, nei mogą go wogole odnaleść, tak teraz jest ze Zduńską Wolą, zmieniła ona Wojtyszki na schronisko w Czartkach, ktore jest tańsze, nowe (otwarte w 2010 r. i ogolnie dobrze tam podchodzą do psów) i na 192 psy na początku odnalezli... 3. Akcja trwa od początku 2012 r. nie pisą nigdze, zeby sie zakończyła. tak wiec, jeśli pies tam trafi, to włąściwie jest już tam na dozywociu. jesli jest na tyle wielki i agresywny zeby przezyć, bedzie zył, jesli nie to zostanie wyeliminowany bardoz szybko. nikt nawet sie o tym nei dowie.

Bardzo chcę uniknąć tego wyroku dla tego huskiego. dlatego szukam dla neigo miejsca do ktorego mógłby trafić po kwarantannie.

[B]PROSZĘ O WIADOMOŚĆ JEŚLI KTOŚ ZNA TAKIE MIEJSCE DO KTOREGO TYMCZASOWO MOGLBY POJSC PIES![/B]
najlepiej w okolicach Centralnej Polski, tak bym mogła mieć do niego dostęp.

Pies zostanie skierowany do organizacji HuskyAdopcje.pl przez którą bedę mu szukać adopcji.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://imageshack.us/a/img163/9814/sam2405f.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img835/4378/sam2398l.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img842/3892/sam2402j.jpg[/IMG]

Czy znajdziecie mi nowy domek??
[IMG]http://imageshack.us/a/img600/6892/sam2395q.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img138/1826/sam2400fn.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Na zdjęciach widać , że ma zamglone całe lewe oko i torchę prawe, nie wiem , moze to zaćma?? tak z mojej oceny wynika jednak ze pies widzi. ma też uszkodzony lewy "fafel" i wargi po lewej stronie. Podejrzewam ze w trakcie łapania sie bardzo bronił. Uszkodził mu sie trochę nos, rana jest świerza i ... podobna do tej co ma pies obok! tez złapany niedawno :/

Rozmawiałam z panią z Czartek gdzie jest przytulisko, w tygodniu mam do neij zadzwonić i okaze sie co można zrobić. było by najlepiej go tma umieścić, poniewaz jest to pod sieradzem, miałabym do niego dostęp, warunki są tam dobre. ale zobaczymy czy sie uda. dzwonie tez po chotelach,a le te głownie nastawione są na trzymanie psow przez kilka dni, cena za dzien to 30-40 zł czyli ok 900 zł na miesiac, na to nei mge sobie pozwolić. inne tańsze oczywiscie wypchane po brzegi :(

Link to comment
Share on other sites

"schronu" masz na myslio tego gdzi eteraz pies jest (jesli tak, to tak, mam mozliwosc) a jesli chodzi tam gdzie ma trafić, wojtyszki, no coż, pojechac zawsze można, ale czy wpuszczą, czy bedą chcieli psa pokazać?? boje sie ze nie, i ze jak tam trafi to zginie w tlumie....i bedzie go bardoz ciezko wydostać.

najnowsze wiesci sa takie, ze na razie wstrzymuje sie z ogloszeniami, bo odezwałą sie babeczka z łodzi ze pies bardzo przypomina jej psa i bedzie go oladać we wtorek, wiec da mi znać, czy go zabrałą. bardzo bym chciałą zeby sie okazało ze to jej psinka -Shaggy.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co (do tych co może jednak czytają ten wątek) trochę sie wsciekłam...:/ na tą babkę co mowiła ze pies jest podobny do jej psa shaggiego... miała przyjechac i go obejrzeć. juz mineły 3 dni a ja nie mam od neij zadnej wiadomości!! dziś dzwoniłąm kilka razy i za każdym razem rozłączała moje połaczenie,napisałam sms ze prosze tylko o wiadomośc czy to ten czy nie ten i czy mam organizować dt dla tego psa, bo mnie babka stopuje. no i nic! żadnej reakcji, a pies ma czas do poniedziałku, potem w kazdej chwlili moga go wywieść. także dziś postanowiłąm ze już nie bede patrzeć na nią, tylko bede wystawiac ogłoszenia i szukać miejsca, no a jak dt to i kasę trzeba znaleść, bo bezpłątnych to nigdzi enie ma :/ chyba ze ktoś coś wie to proszę!!! o wiadomość.

ech, ja to chyba za mocno ufna jestem mimo wszystko do ludzi, albo za poważnie traktuje ich słowa.... :(

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie, sprawa trochę ruszyła do przodu. Pani ze zgierza powiedziała ze to nie jej pies, nie wiem czy w koncu był w tym seiradzu go zobaczyc czy nie,ale to już mnie nie interesuje. wystarczająco czasu mi zabrała....

psiak dostął imie - SENSI :)

już wysłalam jedną ankiete do zainteresowanego pana, mimo ze jeszcze nie ma ogłoszen juz jest chetny, ale wiadomo jak to na poczatku adopcji to taki krok to moze być kropla w morzu.

pies bedzie pod opieką sos husky, poneiważ babeczka z tej fndacji ma wejscie do wojtyszek i stamtad wyciaga psy. jesli mi sie nie uda nic znaleść - dalej czekam na odp. z czartek, to w najgorszym wypadku pies tam trafi, ale są szansę dla niego dzieki tej babeczce. ale mimo wszystko zrobie co sie da by znaleść mu inne miejce.

odnosnie ogloszeń to jeszcze czekam, bo fundacja sama ma go oglaszać, nie chce wchodzić im w parade. mam wykupiony pakiet ogloszen dla neigo ale to mozna przeznaczyc na innego psiaka.

tyle co sie dowiedziała, wywozu do wojtyszek na razie nei bedzie- tzn w poniedziałek. to dobra wiadomosc, zawsze troche wiecej czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pies na razie siedzi w punkcie przetrzymywań i jest objeta jego adopcja przez sos husky ktora już go ogłasza. niestety jesli szybko sie nie znjadzie jakaś adopcja to pojedzie do wojtyszek... :/ ale jest pomocna dłoń ktora bierze pod opiekę haszczaki w wojtyszkach i je stamtad wyciąga wiec na nia liczyę. babeczka już o wszystkim wie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...