Jump to content
Dogomania

Gdynia - hunter szuka domu z ogrodem, bo ma alergię na roztocza


annavera

Recommended Posts

Ten pies ma dom, ale czy mogę nazwać go „najlepszym”, skoro nie mogę zapewnić mu leczenia, którego potrzebuje ?
Nie było tak zawsze.
Trafił do nas ze schroniska w październiku 2010 roku i w zasadzie od tamtej pory ciągle wymaga jakiegoś leczenia. Staraliśmy się zapewnić mu wszystko co potrzeba, dostawał dobrą karmę, witaminy i zabawki na święta. :)

Sytuacja nasza nigdy nie była różowa finansowo, czasem byliśmy na minusie, ale przychodził czas, że było z czego spłacać. Jednak ciągłe leczenie psa było dużym obciążeniem, już od początku. Nie planowaliśmy wziąć psa chorego, ale skoro tak się złożyło, chcieliśmy do wyciągnąć z tego wszystkiego, co go spotykało.



Jednak teraz sytuacja zmieniła się diametralnie. W zasadzie jesteśmy bez pieniędzy na dalsze życie, a co tu mówić o kosztownym leczeniu...
Długo musiałam się przełamywać, żeby tu napisać, bo łatwiej jest prosić o pomoc dla bezdomnego psa niż dla własnego.


Ostatnią rzeczą na którą się zapożyczyliśmy były testy alergiczne. To kwota 260 zł, którą jeszcze muszę oddać. Ale nie można było dłużej patrzeć, jak pies ciągle się drapie i łysieje, gdy nie bierze sterydów.

[U][B]DIAGNOZA:[/B][/U]

Alergia na mlecz i trawy (damy radę),
[B]alergia na roztocza kurzu domowego[/B] (w tym cały problem),
alergia na jakieś roztocze spiżarniane, co oznacza, że nie może przebywać w hurtowniach żywności czy młynie (damy radę)


[B][U]CO MOŻNA ZROBIĆ:[/U][/B]
1) podawać sterydy całe życie (duże skutki uboczne)
2) poddać kuracji odczulania - 70 % szansy, że poskutkuje (bardzo duże koszta kuracji odczulającej, jak dla mnie)
3) znaleźć mu dom z ogrodem, by jak najwięcej czasu spędzał na powietrzu, z dala od roztoczy.

Jeśli chodzi o alergię na trawy, to tylko okres pylenia i załatwia to jeden zastrzyk przeciwalergiczny w tym czasie, więc to żaden problem
Jeśli chodzi o roztocza bytujące w kurzu domowym - to jest właśnie cały problem i 3 powyższe warianty co można zrobić.

Po tej diagnozie opadły mi ręce.
Po prostu nie stać mnie na leczenie mojego psa. Koszt kuracji odczulającej włącznie z tymi testami to ponad 1500 zł. Nie mam skąd wziąć takich pieniędzy w tej chwili.
I co dalej...



Póki co pies dostał zastrzyk sterydowy, na 2 tygodnie.

Później pewnie kolejny itd. Każdy zastrzyk to 40 zł., ale nie tylko to jest w tym dramatyczne – sterydy mają skutki uboczne, a to młody pies i szkoda mu fundować kolejne choróbska.


Dzięki monice083 z dogomanii będzie sprowadzony steryd z Niemiec o mniejszej szkodliwości.
Koszt tego sterydu (CALCORT 6mg) to 13 [FONT=Times New Roman]euro za 20 tabletek lub 28 euro – 100 szt.[/FONT]


[FONT=Times New Roman]Hunter ma wątek na FB: [/FONT]
[FONT=Times New Roman][URL]http://www.facebook.com/events/190641204394330[/URL][/FONT]


[FONT=Times New Roman]Niestety wiele osób tylko dołącza do wydarzenia, ale nawet go nie udostępnia dalej i tkwimy w miejscu :(

[/FONT]
[IMG]http://img690.imageshack.us/img690/7521/hunterwylysiay.jpg[/IMG]

Edited by annavera
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Casablanca']Co tu tak pusto?...[/QUOTE]

Pewnie dlatego, że jak to mówią pod latarnią zawsze najciemniej :) Choć myślałam, ze "znajomi" z 3maista bardziej się odezwą.

Nasza obecna sytuacja jest taka, że Hunter bierze sterydy - Calcort i przymierzamy się do odczulania, dzięki wielu osobom, któr nas wsparły i wielkiemu św. Mikołajowi, który w dużej mierze umożliwił nam tę kurację, chcąc pozostać anonimowym ("-ą" właściwie).
Chętnie zebrałabym jeszcze jakieś opinie na temat odczulania, czy są różne, czy jest jedno, bo jak się dowiedziałam testy alergiczne można było zrobić lepsze niż robiliśmy, ale już teraz nieco po ptakach. Chciałabym mądrze rozpocząć to odczulanie, żeby dało jak największe efekty, ale ciężko o jakiekolwiek porównanie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Casablanca']Trzymam kciuki... Chłopaczyna ma wydarzenie na fb?[/QUOTE]

Tak mamy wydarzenie, ale już niewiele się ostatnio na nim dzieje (właśnie! niedługo się kończy w ogóle)
[URL="http://www.facebook.com/events/190641204394330/"]http://www.facebook.com/events/190641204394330/

[/URL]
PS. Dobrze, że mi przypomniałaś, bo udało mi się przedłużyć :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...