Jump to content
Dogomania

W typie...


Aganesi

Recommended Posts

Jest u nas dopiero od tygodnia, więc na prawdziwe zachowania trzeba poczekać, aż poczuje się całkowicie pewnie. Broni posesji od pierwszej chwili, obszczekuje wszystko co się pokaże w okolicy. Jest bardzo łasa na pochwały i b. mądra, więc trzeba 2x sie zastanowic za co się ją chwali. Na spacerach odgania psy, co korygujemy, natomiast raz, kiedy było ciemno i szliśmy pustą drogą z krzaków wyszło 3 wyrostków, ona zaczęła na nich szczekać, co ja pochopnie pochwaliłam (sama się przestraszyłam) i teraz niestety w podobnych sytuacjach zachowuje się tak samo :( Niestety goni koty, a ja mam w domu 2, ale pracujemy nad tym. Na szczeście jest pozbawiona agresji. Generalnie jest bardzo w nas wpatrzona. W weekend pierwszy raz ją spuściliśmy za smyczy (poza domem oczywiście) i była grzeczna, wraca na zawołanie.
Jak trafiła do schroniska? Została ,,złowiona", błąkała się i ktoś zadzwonił, aby ją zabrać. Było to w czerwcu.

Link to comment
Share on other sites

Emma, mieszkamy na przedmieściach, na spacerach ma kontakt z ruchem ulicznym. Na początku b. bała się samochodów, teraz jest dużo lepiej. Gorzej, że wczoraj zaatakowała naszego młodszego kota. Chyba poszło o miskę. Wkroczyliśmy i nikomu nie stała się krzywda, ale bardzo się przestraszyłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...