Jump to content
Dogomania

Dero w Starej Rokitni (lubelskie) - pseudohodowla?


Abivien

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Nie znalazłam wątku powitalnego, więc postanowiłam przywitać się z Wami w pierwszym poście.

Ostatnio zainteresowałam się psami, zaczęłam zdobywać informacje na ich temat.
Najbardziej podoba mi się rasa cocker spaniel angielski, więc czytam ogłoszenia tzw. hodowców. Natrafiłam na jedną hodowlę w moim województwie, nazwę podałam w tytule. Interesującą mnie rasę sprzedają za 300 zł, ale posiadają również inne rasy, takie jak: Beagle, Owczarki Niemieckie oraz Owczarki Belgijskie. Wszystkie po atrakcyjnych jakby się wydawało cenach. Hodowla jest zarejestrowana w Lubelskim Związku Hodowców Psów Użytkowych Rasowych, która nie ma żadnej strony internetowej ani telefonu. Jestem amatorem w tych sprawach i nie mam pojęcia jak wyglądają pseudohodowle, nie chciałabym jednak przyłożyć ręki do wykorzystywania zwierząt jak maszyn rozrodczych.
Ogłoszenia wspomnianej hodowli:
[URL]http://www.aukcjezwierzat.pl/aukcja/26118/cocker-spaniele-szczenieta-hodowla[/URL]
[URL]http://pulawy.naszemiasto.pl/ogloszenia/psy/stara_rokitnia/62447,1885,fm,pk.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6206823[/URL]
[URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/sliczne-szczenieta-21288701.html[/URL]
[URL]http://hodowcypsow.pl/2010/11/27/owczarki-niemieckie-owczarek-niemiecki-szczeniaki-3/[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/cocker-spaniele-angielskie-piekne-szczenieta-cocker-spaniel-ID1NMtW.html[/URL]
[URL]http://ogloszenia.wp.pl/Spaniel_9361,Cocker-Spaniele-Angielskie-Hodowla,24721037.html?ticaid=1f87e&_ticrsn=3[/URL]

Nie chcę pochopnie osądzać hodowcy, ale mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów wiec coś na temat tej hodowli, albo też może coś doradzić.
Czy w Lubelska Straż Ochrony Zwierząt posiada informacje o pseudohowlach?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

to jest pseudohodowla...
A stowarzyszenie powstalo w styczniu 2012 poniewaz weszla nowa ustawa ktora zakazuje rozmnazania psow bez hodowli/rejestracji...Teraz kundelki takie jak wstawilas wyzej sa "rasowe"
Jesli chcesz spaniela rodowodowego to szukaj hodowli Zwiazku KYNOLOGICZNEGO (FCI).
Zapraszam na cockerowe forum,tam sa hodowcy,na pewno znajdziemy dla Ciebie psiaka.
Za 300 zl zaden szanujacy sie HODOWCA nie sprzeda psa...To tylko pseudo potrafia takie interesy robic niestety:shake::angryy:
Szukaj pieska z rodowodem FCI,po badanych rodzicach(PRA,FN,Dysplazja,kliniczne oczu),z pewna psychika...
Ja kupilam takiego kundelka 5 lat temu...I co z nim przeszlismy to nasze...Agresja,choroby niestety sa bardzo czeste u psow w takich pseudohodowli...
Jesli cocker to tylko z porzadnej hodowli,gdzie o psy sie dba i kocha a nie zarabia na nich:-(

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.
Trochę więcej poczytałam i jestem przerażona, wygląda na to, że te niby "rasowe" pieski po atrakcyjnych cenach to zwykłe kundelki, to jak kupowanie kota w worku. Szkoda psiaków, ale póki jest na nie popyt to będzie i sprzedaż.
Hodowców już szukałam i spaniele z ich hodowli są śliczne, to widać nawet na zdjęciach.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Witam,

Przypadkowo trafiłem na ten wątek i nie zgadzam się z Waszymi opiniami. Dlaczego się nie zgadzam? Bo kiedyś kupiłem psa właśnie z tej hodowli :) Cena była niska ale czy to grzech ? Pies zdrowy do dziś i ładniejszy niż wszystkie owczarki na moim osiedlu :) Widzę po komentarzach że nikt z Was nie był na miejscu, a jest tam bardzo przyjemnie. Z tego co pamiętam są dwa ogromne wybiegi, wszystko zadbane a właściciele zorientowani i pomocni. Pamiętam też że zajmują się głównie hodowlą psów do policji i innych służb a dla cywilów to przy okazji. Gdybym miał kupić drugiego psa (marzenie owczarek belgijski :D ) to właśnie z takiej rodzinnej hodowli. Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Jednak  mało orientujesz się w temacie, weź przykład z założycielki tego wątku i zapoznaj się  jak ona, jak wygląda prawdziwa, ambitna i właściwie działająca hodowla. Przeczytaj sobie jak to działa w ZKwP.

Nie ma co ekscytować się miłym usposobieniem " hodowców ", ładnym wyglądem psów i wybiegów. Tu nie chodzi tylko o wygląd zewnętrzny psa, ale o to co w nim siedzi - jakie cechy przekazali mu udokumentowani przodkowie, i czy byli to przodkowie tej rasy. W ZKwP psy posiadają rodowody, do rozrodu dopuszczona jest suka hodowlana i pies reproduktor. Ażeby takowe psy posiadać trzeba trochę się natrudzić, zdobywając odpowiednie oceny na wystawach. Jeśli pies posiada jakieś wady, takowych ocen nie zdobędzie. Czyli zapobiega to w dużym stopniu uniknięciu niepożądanych cech u potomstwa.

Jeśli miałbyś kupować owczarka belgijskiego, to dobrze się zastanów, bo są to psy wymagające bardzo dużej aktywności ruchowej i zadań, nie kaźdy daje z nimi radę. Stąd tyle bezdomnych malinois,  bo pseudo- mnożą je na potęgę, a potem są porzucone przez nibywłaścicieli lub samych nibyhodowców.

 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, IlonaS napisał:

Nie ma co ekscytować się miłym usposobieniem " hodowców ", ładnym wyglądem psów i wybiegów.

A ja właśnie kierowałem się takimi rzeczami przy wyborze mojego owczarka :) Znalazłem to w tej hodowli  jestem zadowolony. Kiedyś zapytałem mojego przyjaciela (weterynarza) czym różnią się psy z rodowodem FCI a zwykłym, odpowiedział mi że ceną i przynależnością do związku. Ja o ile mnie pamięć nie myli zapłaciłem niewiele mniej niż za szczeniaka z 5 pokoleniami wpisanymi w rodowód z innej hodowli ale chodziło mi o charakter, wygląd no i oczywiście żeby szczeniak był zdrowy i zadbany.  Muszę też powiedzieć że podczas moich prawie miesięcznych poszukiwań byłem też w 2 hodowlach uznawanych w internecie za polecane (masa wygranych wystaw i piękni przodkowie w rodowodzie) i się zawiodłem, co innego zdjęcia i opisy a rzeczywistość weryfikuje. 

Myślę że każdy ma swój rozum i co innego to kupno psa na targu a co innego w domu od hodowcy z wieloletni stażem. Jeżeli dla kogoś ważny jest wspaniały rodowód by psa np. wystawiać to takiego psa szuka i kupuje.

Ja mam trochę inne postrzeganie tego problemu i nie zgadzam się że jeżeli hodowca nie należy do tego czy innego związku to jego psy będą nie rasowe, chore czy niezrównoważone. 

 

Co do zakupu belga to moja córa ma od 3 lat i znam tą rasę :) Rzeczywiście wymagają pracy ale świetnie się za ten trud odpłacają. 

Pozdrawiam :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To prawda każdy ma swój rozum. Może Twój pies będzie bezproblemowy. Ale chyba masz świadomość jak wyglądają pseudohodowle, gdzie psy są  mnożone na potęgę, w podłych warunkach, bez opieki weterynaryjnej, gdzie suki  są tak wyeksploatowane, że wydają na świat potomstwo chorowite i słabe. Potem są wywalane z tych nibyhodowli, bo mioty już są nie takie, a one wymagają opieki weterynaryjnej. Niesprzedane szczeniaki też bywają wywalane. Kupując psy w takich  hodowlach, napędza im się biznes, który kręci się jeszcze bardziej.

Dlatego uważam - pies z hodowli ZKwP lub pies ze schroniska w typie rasy.  Ja tak mam.

Link to comment
Share on other sites

Chodziło mi o to że to nie jest pseudohodowla i to dlatego wyrażam tu swoją opinie :)

Widzałem sporo materiałów o hodowlach o których Pani pisze i rzeczywiście, zgadzam się w 100 % nie powino tak być.

Jednak nie możemy wszystkich którzy nie należą do ZKwP nazywać pseudohodowcami, tak z czystej uczciwości.

Mój przyjaciel na pewno nie pochodzi z pseudohowoli :)

Pozdrawiam wszystkich miłościków psów :)

 

Link to comment
Share on other sites

Takie hodowle są zarejestrowane w jakiś stowarzyszeniach powstałych kilka lat temu, psy są sprzedawane legalnie, ale to zupełnie inna bajka niż hodowle w ZKwP.

Jeśli to tak dobra hodowla, jak piszesz, to dlaczego nie mają czytelnej strony?, dlaczego nie pokazują swoich psów?, dlaczego nie piszą o swoich dokonaniach? osiągnięciach? Tylko na OLX. widziałam podrośnięte od nich maliniaki do sprzedaży. W bardzo niskiej cenie.

Parę dni temu czytałam na Facebooku,  że lubelskie i świętokrzyskie, to wytwórnia owczarków belgijskich malinois. Parę dni temu pod Ostrowcem Św. znaleziono przy drodze potrącone, wychudzone szczenię malinois - najpewniej odpad z jakieś niby hodowli.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tejet napisał:

Chodziło mi o to że to nie jest pseudohodowla i to dlatego wyrażam tu swoją opinie :)

Widzałem sporo materiałów o hodowlach o których Pani pisze i rzeczywiście, zgadzam się w 100 % nie powino tak być.

Jednak nie możemy wszystkich którzy nie należą do ZKwP nazywać pseudohodowcami, tak z czystej uczciwości.

Mój przyjaciel na pewno nie pochodzi z pseudohowoli :)

Pozdrawiam wszystkich miłościków psów :)

 

Hmm,  a tak z ciekawości. Co z podatkiem od zakupu takiego psa?

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, IlonaS napisał:

Jeśli to tak dobra hodowla, jak piszesz, to dlaczego nie mają czytelnej strony?, dlaczego nie pokazują swoich psów?, dlaczego nie piszą o swoich dokonaniach? osiągnięciach? Tylko na OLX.

Ja tak uważam. Tak jak pisałem że z tego co pamiętam są tam psy do służb i to chyba trening, osiągnięcia w służbie są priorytetem, może dlatego nie mają strony internetowej-tego nie wiem :). Nie wszystko złoto co się świeci, tak jak pisałem byłem też w hodowlach z pięknym portfolio i się zawiodłem. Nie ma reguły. Ja szanuje  ZKwP jak i inne związki hodowców, najważniejsze by psy były zdrowe i szczęśliwe :) Myśle też że ludzie kupując psa czasem nie znają jego temperamentu i później źle się to kończy. Temat rzeka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...