Jump to content
Dogomania

"Psy zabijaki, mordercy"-rasy groźne i pochodne. Co słyszycie na co dzień? Komentarze


puma08

Recommended Posts

Cześć, bardzo mnie to interesuję, ponieważ ja na mojego kundelka słyszałam już tyle przezwisk. Szczeniak w typie Rottweilera. Standardem jest; oddaj go, zje Cię, zaźre wszystkich, przecież to morderca i wiele innych. Na spacerze po mieście słyszę, że mam zabijakę i wielkiego morderce. Mimo tego, że mój zalizałby wszystko co spotka na drodze i w tym wieku przypomina raczej grubą świnkę o umaszczeniu czarnym podpalanym :roll: Najwięcej komentarzy słyszę od pań po 80-ce :diabloti: Jak u Was z Amstaffami, Bullami i wszystkim co ''groźne'' ? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puma08'] słyszę, że mam zabijakę i wielkiego morderce. Mimo tego, że mój zalizałby wszystko co spotka na drodze[/QUOTE]
No, chyba nie do końca...

[quote name='puma08']Witam. Mój szczeniorek ma 2,5 miesiąca. Cały czas, gdy dostawał jedzenie głaskałam go po głowie. Choć parę razy, ale chciałam go oswajać. Teraz zrobiłam tak samo, a on zaczął warczeć i pokazywać ząbki. Co robić? Pozdrawiam[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Mam rottkę, obecnie 16 miesięcy, przykrych komentarzy słyszałam może ze dwa. Zazwyczaj ludzie pytają co to za rasa. Jak mówię to zdziwieni, bo mam ogon. Po chwili zazwyczaj pada pytanie, czy "one takie groźne są rzeczywiście, bo ta Pani to taka grzeczna i spokojna". Przeszedł boom na rasę i teraz ludzie zaczynaja się zastanawiać i pytać jakie to tak naprawdę są psy.

Link to comment
Share on other sites

Ohh, o moim to wiecznie coś słyszę. Jak się znajomi dowiedzieli, że wzięłam ze schroniska dorosłego amstaffa, to oprócz tżta nie było osoby, która by nie stwierdziła, że mi na mózg padło. Moja mama do tej pory twierdzi, że on żyje tylko po to, żeby mnie którejś nocy zagryźć. Sąsiedzi patrzeli z przerażeniem i brali swoje psy na ręce, albo z dala się darli, żebym go gdzieś schowała... Jedna pani na wybiegu, która przyszła z ponoć 5miesięcznym owczarkiem (ponoć, bo pies był tak monstrualnie wielki, że szok), stwierdziła, że takie psy w ogóle nie mają racji bytu.
Cóż...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']No, chyba nie do końca...[/QUOTE]
Rozi.. taka prawda - kocha wszystko, dosłownie, ale ja zrobiłam tu mały błąd. No trudno. Teraz wiem, że nigdy już go nie powtórzę, a mały jak najbardziej przynosi już mi miskę pod nogi abym tylko coś dorzuciła ;) na szczęście pokazywanie ząbków zostało już zażegnane.

Jak widać są różne opinie. Często gdy spotykam ludzi z wielkimi psami nie mogę oderwać wzroku i idę jak najbliżej żeby jak najwięcej zobaczyć, a inni... no cóż - omijają na 3m. Jest ten strach, no prawda, ale większość spowodowana jest przez głupie wychowanie właścicieli i brak konsekwencji. Kiedyś będąc z wielką gorączką na pogotowiu spotkałam 8 letnie dziecko, które po wyjściu miało 16 szwów i połamaną rękę. Jakim cudem? Bawiło się z Owczarkiem ;) a pan ''lekarz'' powiedział; "Ja wszystkim powtarzam, że Owczarki to zabójcy''! i tak kilkanaście osób wyszło ze szpitala z tym o to przekonaniem. Jednak najbardziej winne są gazety, telewizja i głupie historie. Nieraz widziałam na głównej; Rottweiler - zabójca, zagryzł małe dziecko' czy inne wymyślanki.
Omijając tu rasy '' groźne''. Wczoraj byłam na spacerze ze swoim i spotkałam znajomą. Ma młodą sunie Bernardynkę. Zapytałam jak wychowuję sunie.
- np. Wczoraj wzięłam laczka i normalnie ją nagrywałam.
- dlaczego?
- bo tak się go boi, że jak tylko go zobaczy to siada na tyłku i chowa głowę skomląc przy tym.
- bijesz ją?
- no chyba musi wiedzieć kto rządzi w tym domu i nie mogę jej pozwolić wejść sobie na głowę, no bez przesady!

Oczywiście tylko szczegółem jest to, że pożyczyłam jej około 50 książek na temat szkoleń, wychowania i danej rasy.
retmed.. podziwiam Twoją rodzinę i znajomych :loveu: i pozdrów mamę - uśmiałam się :evil_lol:
Tessi&Tola - jak to robisz? Podziel się, bo mnie aż czasami szlag bierze jak słyszę takie rzeczy..

Link to comment
Share on other sites

Ja już jednej osobie odpowiedziałam,że mój pies nie morduje ale za to ja hobbistycznie :P

Apropo psów "morderców", kiedyś pd zoologiem wypatrzyłam Panią z staffikiem, podchodzę witam się, zachwalam jaki śliczny psienie, i oczywiście zapytanie czy mogę pogłaskać, Pani się zgodziła, a ten "morderca" chciał mnie na śmierć zalizać, Pani stwierdziła,że przywracam jej wiarę w ludzi :)

Dla mnie osobiście nie ma psów agresywnych, są bardziej i mniej dominujące czy terytorialne, są za to właściciele idioci

p.s mój pies morderca to suka w typie onek :

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']ja nic nie robię - mam ładne i dobrze wychowane psy, więc zbierają komplementy:p:p a ja w paradę nikomu nie wchodzę, a jak ktoś próbuje mi wejść w paradę, to szybko wyjaśniam mu gdzie jego miejsce i po sprawie:diabloti:[/QUOTE]
ładne, ładne - pochwal się nimi! Czekam na galerię :) chyba też zacznę wyjaśniać:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puma08']ładne, ładne - pochwal się nimi! Czekam na galerię :) chyba też zacznę wyjaśniać:diabloti:[/QUOTE]

galerii robić nie będę - mam dziecko i to ono jest obiektem zachwytów w tej rodzinie:lol: na psie galerie czasu nie mam - wolę iść na spacer w pola niż obrabiać zdjęcia

ot, taki ze mnie marny dogomaniak:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']galerii robić nie będę - mam dziecko i to ono jest obiektem zachwytów w tej rodzinie:lol: na psie galerie czasu nie mam - wolę iść na spacer w pola niż obrabiać zdjęcia

ot, taki ze mnie marny dogomaniak:evil_lol:[/QUOTE]

Tak z ciekawości spytam co masz za rasę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']galerii robić nie będę - mam dziecko i to ono jest obiektem zachwytów w tej rodzinie:lol: na psie galerie czasu nie mam - wolę iść na spacer w pola niż obrabiać zdjęcia

ot, taki ze mnie marny dogomaniak:evil_lol:[/QUOTE]
Ooo.. to na pewno ;) ale widzę psiaki w avatarze przepiękne - wklej choć jedno zdjęcie!:razz:

Link to comment
Share on other sites

leónowa - ja mam kundle, mieszańce mogę rzec, bo znam rodziców: mama podhalan a ojciec dog de bourdeaux
a myślisz, że to jest powód dla którego nie mam galerii - chyba nie, po prostu mnie to nie kręci... wiesz, ja jestem z tych, których nawet nie ma FB:oops:

puma - może kiedyś wkleję, ale jeszcze do tego nie dojrzałam;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']leónowa - ja mam kundle, mieszańce mogę rzec, bo znam rodziców: mama podhalan a ojciec dog de bourdeaux
a myślisz, że to jest powód dla którego nie mam galerii - chyba nie, po prostu mnie to nie kręci... wiesz, ja jestem z tych, których nawet nie ma FB:oops:[/QUOTE]

Nie robię przeciez żadnych wyrzutów, nie mam nic do kundli, tak spytałam, bo w avatarze zobaczyłam jakieś fajne molosowate mordki, coś a'la tosa. Ale jakbyś kiedyś się zdecydowała to czekam, bo uwielbiam tego typu psy, nawet mieszańce;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...