Jump to content
Dogomania

Rodowody stowarzyszeń powstałych po 01.2012?


ann1gorszapolowa

Recommended Posts

  • Replies 364
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uwielbiam :evil_lol: Nie ma to jak majac kundelka cieszyc sie ze ma sie psa rodowodowego :cool3: Ba,nawet twierdzic ze jest zgodny ze wzorcem :shake:
Ja tez sobie moge to powiedziec o moim,tyle ze siedzac prawie 7 lat w rasie i majac w rekach prawdziwe rodowodowe cocker spaniele ...widze ile mu brakuje ...
No ale jak widac jestes dobrym kynologiem skoro twierdzisz ze masz 100 proc zgodnego psa ze wzorcem :eviltong:
Swoja droga,te duze uszy i glowa tez jest zgodna ze wzorcem ZHPR ?:diabloti: Bo czytajac wzorzec rasy ZKWP duzo sie nie zgadza...

[url]http://www.zkwp.pl/zg/wzorce/86.pdf[/url]
I to wiele mowi o calych tych tworach po ustawowych..Oszukuja a potem naiwni kupuja...

Edited by Cockermaniaczka
Link to comment
Share on other sites

Z ciekawości wczoraj zajrzałam na galerię gdzie było więcej zdjęć. Niestety potwierdzam swoje wcześniejsze ..... takich "yorków" "pudli" "spanieli" "jamników" jest pełno ..... kiedyś to było jasne, rasowy z rodowodem , nie rasowy bez. Twory powstałe po 1 stycznia 2012 poprawiły tylko i wyłącznie byt handlarzy natomiast wiarygodność tych papierów ..... przykro mi , to co miałam w ręce i co widziałam przez ostatni rok to w 80 % nic nie warty świstek gdzie jest NN i NN . Reszta 20 % podejrzanie porządna co daje do myślenia w świetle tego, że są już wręcz sprawy w sądzie o kradzież danych, tudzież kilka miotów owszem z użyciem psów z rodowodem PKR które w ZK by nigdy nie dostały kwalifikacji za posiadane wady.

Link to comment
Share on other sites

Papisiowa, hodowca, dobry hodowca wystarczy, że rzuci okiem i już wie. Nawet w nie swojej rasie bo jeździ po wystawach dużo i widzi mnóstwo prawdziwych yorków. Zresztą nie musi to być hodowca ale wystawca, który parę latek w kynologii siedzi. No ale łudź się dalej, może podbudowuje to Twoje ego. Kup sobie prawdziwego yorka z normalnym rodowodem zkwp z dobrej hodowli to zrozumiesz. Ja cockery ze zdjęć rozpoznaję rasowy czy nie, no ale mam ich 3 z czego jeden w typie a dwa rodowodowe i to jest ogromna różnica choć laik może nie widzieć tak wielu różnic szczególnie jeśli pies jest "po rodowodowych" lub tak jak u Ciebie kundelek z "rodowodem". :shake: A jeszcze, nie ma ona czasem krzywego zgryzu? Bo tak mi trochę dziwnie szczękę układa.

Link to comment
Share on other sites

Nie wypowiem się co do psa Papisiowej, bo uważam, że nie byłabym obiektywna, znając kogoś.

Nie popadajcie w paranoję dziewczyny. Fakt, Papi z tego co wiem nie jest z hodowli ZKwP, ale nie jest też z hodowli "postyczniowej" - cli tej co powinniśmy tępić na wątku.
To, że od wieków (czyli od powstania PKPR w 2001 roku) wiadomo, że ZKwP a PZK (czyli PKPR) ze soba konkurują to tajemnica poliszynela. Ich "wzorce" mogą od siebie odbiegać, jak np wzorzec szpica z 1960 roku a wzorzec tej samej rasy z roku 2013.

Wiele ras nieuznanych przez ZKwP/FCI jest w PKPR/czyli F.C.I. Wystarczy wspomnieć DONki do niedawna, czy Yorkshire Biewery. A Charty polskie? Dzięki PKPR mogły rozwinąć skrzydła na długo przed wejściem jak dla mnie pojechanej ustawy.
No i to powyższe także odróżnia PKPR od "postyczniówek" - uznanie związku na arenie międzynarodowej, a nie tylko wpis do KRSu.
Obie organizacje maja sporo za uszami, nie sa czyste na 100% - ale nie oznacza to żeby gnoić "młodszą siostrę" bo starsza wie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']Nie wypowiem się co do psa Papisiowej, bo uważam, że nie byłabym obiektywna, znając kogoś.

Nie popadajcie w paranoję dziewczyny. Fakt, Papi z tego co wiem nie jest z hodowli ZKwP, ale nie jest też z hodowli "postyczniowej" - cli tej co powinniśmy tępić na wątku.
To, że od wieków (czyli od powstania PKPR w 2001 roku) wiadomo, że ZKwP a PZK (czyli PKPR) ze soba konkurują to tajemnica poliszynela. Ich "wzorce" mogą od siebie odbiegać, jak np wzorzec szpica z 1960 roku a wzorzec tej samej rasy z roku 2013.

Wiele ras nieuznanych przez ZKwP/FCI jest w PKPR/czyli F.C.I. Wystarczy wspomnieć DONki do niedawna, czy Yorkshire Biewery. A Charty polskie? Dzięki PKPR mogły rozwinąć skrzydła na długo przed wejściem jak dla mnie pojechanej ustawy.
No i to powyższe także odróżnia PKPR od "postyczniówek" - uznanie związku na arenie międzynarodowej, a nie tylko wpis do KRSu.
Obie organizacje maja sporo za uszami, nie sa czyste na 100% - ale nie oznacza to żeby gnoić "młodszą siostrę" bo starsza wie lepiej.[/QUOTE]
Tylko ten piesek jezt z ZHPR a nie PKPR a to różnica.ZHPR powstał w 2011 r.

Link to comment
Share on other sites

Bicie piany ale mi się nudzi to odpowiem. Jedno zdjęcie mogło wyjść nie tak i przekłamać, zdarza się. Ale nie cała galeria! Tu już naprawdę można coś zobaczyć i coś powiedzieć. :evil_lol: Kupiłabyś w zkwp miałabyś yorka a tak masz drogiego kundelka. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Jako "przeciętna Kowalska" jeszcze do niedawna sama nie miałam pojęcia, po co psu rodowód (że on nie tylko na wystawy). Ba, nie miałam pojęcia, że namnożyło się stowarzyszeń udających związek kynologiczny. Psa z bazaru nie kupiłabym, ale pewnie dałabym się nabrać na "rodowód". Na szczęście jest dogo :diabloti:

Chociaż te rodowody dla laika (którym jestem) wyglądają śmiesznie - NN, zamiast przodków jest co najmniej podejrzane.

Ale należę do osób, które gdy zainteresują się jakimś tematem, chcą pogłębiać wiedzę.

Link to comment
Share on other sites

Papisiowa, jakbyś była taka pewna wzorcowości swojego psa to byś nie usunęła zdjęcia z podpisu;) jednak krytyka dotknęła i to bardzo. Twój pies wzorcowy nie jest, niezależnie ile raz będziesz się zapierała i to powtarzała. jasne, ze laik który na niego spojrzy powie, że jest yorkiem i nie ma w tym nic dziwnego, w końcu yorka przypomina. a ze odbiega od wzorca to inna sprawa.
z resztą jak od wzorca może nie odbiegać pies, który wychodzi z organizacji, gdzie aby sukę rozmnażać to wystarczy ją pokazać jednemu sędziemu? Twój pies też się jednej osobie spodobał, został ponoć określony jako "wzorcowy", więc gdyby ta osoba była sędzią i powiedziała to na wystawie to już byś miała w domu reproduktora:)

Link to comment
Share on other sites

bo stwierdzasz, jakoby z różnych innych stowarzyszeń niż ZKwP wychodziły wzorcowe psy i podajesz za przykład swojego psa. a on wcale wzorcowy nie jest i nie ma tu do rzeczy czyjeś zdanie. można psa przygotowywać pod kątem sierści, postawy, ale nie zmienisz jego wielkości czy proporcji. chciałaś psa "na kolanka" to masz, nikt nie neguje, że fajny z niego pies i przyjaciel, ale od wzorca odbiega. i nie ma co się zaperzać tylko wystarczy to przyjąć do wiadomości i tyle.

teorii nie trzeba dorabiać, jak ktoś robi nowy banner to nie musi w trakcie roboty usuwać starego, bo stary w niczym nie przeszkadza. tak samo jak i nie wrzuca w podpis tekstów o krytyce:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie są zdjęcia, które mogę wyjść źle, np.głowa może wyjść inaczej. Jeżeli twój YT jest taki wzorcowy (nie twierdze, że nie jest, nie patrzyłam na zdjęcia) to dodaj zdjęcie, na którym go na tyle dobrze widać i dałoby się go chociaż w miarę poprawnie ocenić. Gdzie na przykład dobrze widać głowę i ogólnie całego psa. Pies spodobał się ekspertowi? Komu? Swoją drogą może chciał być miły :diabloti:
Zgadza się, żaden pies nie jest idealny. Psy na wystawach otrzymujące ocenę "doskonałą" mają jakieś drobne, mało istotne wady. Mój jamnior chociażby ma za mało zwarte łapy, ale i tak udało mu się otrzymać WO i ocenę doskonałą.
W ZHPR są dobre hodowle? Hahahaha! Że w PKPR mogę sobie jeszcze wyobrazić, bo nie każdy pies może mieć rodowód tego związku. Ale ZHPR? Sorry, ale jeżeli ktoś przeczyta jakie wymogi są aby szczenięta dostały rodowód ZHPR, a w sumie tylko takie, że suczka musi być zarejestrowana domyśli się, że jest coś nie tak. Pewnie, będą tacy co się zarejestrują. Kasa, kasa, kasa. A hodowla tylko dla kasy można nazwać dobrą hodowlą? Wątpię. Zresztą myślę, że osoba, która zna się na psach i wie co robi to wie dobrze, że w ZKwP są wszystkie najładniejsze (zgodne ze wzorcem) psy i nie będzie się bawić w jakieś tam pseudostowarzyszenia!
A te niektóre "jamniki" bez prawdziwego rodowodu... ech...

Link to comment
Share on other sites

tu nie chodzi o śledztwo, po prostu to co zrobiłaś jest tak oczywiste, że nijak tego nie przekręcisz na swoją korzyść. aż tak trudno się przyznać do błędu i powiedzieć: okej, nie mam wzorcowego psa? mój pies nie jest przykładem, ze z jakiś organizacji wychodzą wzorcowe psy? tylko będziesz się zapierać, że przecież Ty swojego psa widzisz na żywo i jest wzorcowy, a wszystkie zdjęcia jakie mu zrobiłaś i wrzuciłaś do neta kłamią?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EndyZ']
Zresztą myślę, że osoba, która zna się na psach i wie co robi to wie dobrze, że w ZKwP są wszystkie najładniejsze (zgodne ze wzorcem) psy i nie będzie się bawić w jakieś tam pseudostowarzyszenia! .[/QUOTE]
w każdej organizacji, nawet po championach może wyjść pies odbiegający od wzorca w taki albo inny sposób. nie ma w tym nic dziwnego ani nic strasznego, tylko nie ma co się zaperzać, ze czyjś piesek jest wzorcowy tylko trzeba podejść do sprawy obiektywnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']w każdej organizacji, nawet po championach może wyjść pies odbiegający od wzorca w taki albo inny sposób. nie ma w tym nic dziwnego ani nic strasznego, tylko nie ma co się zaperzać, ze czyjś piesek jest wzorcowy tylko trzeba podejść do sprawy obiektywnie.[/QUOTE]

Zgadza się. Wiem, że są psy z rodowodem które od wzorca bardzo mocno odbiegają (czasem nawet nie mają wpisane w rodowodzie, że są niehodowlane), ale większość psów z pseudozwiązków mało przypominają "swoją rase". I najładniejsze psy przeważnie są w ZKWP, rzadko się zdarza, aby pies z rodowodem ZHRP był zgodny ze wzorcem. Bo przecież ojciec takiego psa może być nieznany...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']No czego się czepiacie jorczek z chodoffli, taki pikny, że go ekspert ocenił na super jorasa, a Wy dramę robicie! :evil_lol:[/QUOTE]

Pewnie wygra wielkoooooom wystawem psuw ZHPR- uda im się pobić rekord 20 psów na wystawie <3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...