Jump to content
Dogomania

Odstawianie tylnych nóg


szalej

Recommended Posts

Jeśli taki temat istnieje, proszę o podanie linku i skasowanie tego, ale nie mogłam znaleźć :(
Mam młodego labradora, z którym zaczełam trochę jeździć na wystawy. Pies jest ładny ( z mojego nieobiektywnego spojrzenia ;) ) ale najlepiej wygląda wtedy, kiedy odstawi pięknie tylne łapy. Chciałabym ją tego nauczyć, jako postawy, aby zawsze tak stawała, ale nie mam pomysłu jak. Próbowałam wyklikać za każdym razem kiedy akurat ma tak odstawione łapy, ale kiedy stoje przed nią, nie bardzo dobrze widzę, na ile łapy są odstawione. Nie mam nikogo kto mógłby stanąć z boku i mi podpowiedzieć, a w domu gdzie są lustra mam śliską podłoge ( więc jak odstawi łapy to się ślizga). Czy jest jakiś dobry sposób na wyuczenie odstawiania nóg?

Dla porównania, tak wygląda kiedy ma odstawione nogi:

[IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/386191_519488954744830_414273351_n.jpg[/IMG]


a tak kiedy nie odstawia:

[IMG]http://images45.fotosik.pl/1623/4082a32d768b52a5.jpg[/IMG]

mała ma teraz 6 miesięcy więc myślę, że to już ten czas aby na dobre nauczyć jej postawy...
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Po prostu naucz go komendy "stoj", a gdy juz to opanuje odstawiaj mu sama lapy i chwal gdy przyjmie prawidlowa postawe. Nauczenie labradorow samodzielnej stojki jest na prawde proste, chyba najtrudniejszy etap to "zalapanie" ze ma stac przed Toba nieruchomo i nauczenie tolerancji na dotyk i przestawianie lap. Powodzenia w cwiczeniach!

Link to comment
Share on other sites

ale ona stoi przede mną ładnie, w pozycji, tylko nie ma prawie nigdy odstawionych nóg, a nie widziałam na ringach aby własciciele sami odstawiali labradorom nogi, one powinny same z siebie stanąć z tymi odstawionymi nogami... i tego nie moge osiągnać

Link to comment
Share on other sites

Hmm no ja bym też pokombinowała coś z lustrem, jak nie ma kto robić fotek to może nakręć? Po prostu ustaw kamerę i pójść ustawiać ;) choćby taką w telefonie, teraz na większości telefonów całkiem spoko widać.
Może spróbuj delikatnie odstawiać łapy.. stopą? Co prawda trochę ciężko tak z psem stojącym przed Tobą, ale niektóre psiaki to szybko łapią i potem poprawiają się jak tylko ruszysz nogą :P
Możliwe też, że po jakimś czasie jak będziesz z nią regularnie ćwiczyć i sama odstawiać to załapie.

Link to comment
Share on other sites

szalej , proponuje poćwiczyć dwie komendy z psiakiem 1.stój i 2.cofnij , przy pomocy smakołyków.Jeżeli nauczy sie stac na komende to juz zgorki wtedy przy pomocy smakolyku albo go naciagasz poprzez podstawienie czegos dobrego pod nos(obserwujac bokami tylne lapy)lub komenda cofaj(delikatnie zmuszajac kolanem abyu zrobil krok w tył)i potem,, chodz,, smakolyk pod nos i,, naciagasz,, go do odpowiedniej postawy.
Jest to proste i skuteczne.-polecam.
Ja ukladam wszystkie moje laby ta metoda i jest skuteczna.
polecam
w razie jakich kolwiek pytan kontakt do mnie [url]www.zaleidebowej.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja swoją jedną sunię ustawiam całkowicie ręcznie. Uczyłam ją (oj, sporo czasu mi to zajęło...) na hasło: "stój pięknie, wystawa!". I po tym - zawsze w tej samej kolejności, zawsze w ten sam sposób - ustawiałam kolejne "części ciała" (przednie łapy, uniesienie głowy, wyciągnięcie szyi, odstawienie jednej tylnej łapy (od mojej strony), drugiej tylnej łapy (od strony sędziego) i na końcu uniesienie ogona).
Oczywiście trwało to etapami - bo na początku panna się buntowała. Po każdej "części ciała", jak stała spokojnie, chwaliłam i kończyłam ćwiczenie. I następnym razem, następna "część ciała".
Teraz panienka na samo hasło zaczyna się sama powoli ustawiać, wystarczy lekkie dotknięcie głowy czy łapy - wie, ze trzeba przestawić.

Druga sunia staje sama, na smakołyk - od początku jakoś tak miała. Ja stoję przed nią. Wychylam się i patrzę, jak ma tylne łapy - najczęściej niekoniecznie dobrze. Robię krok-dwa do tyłu, mówiąc "daj do przodu!" - i pokazuję smaczek, żeby ze dwa kroki podeszła. Zwykle staje już odpowiednio.

A co do luster - ja wykorzystuję witryny, szyby sklepowe, ciemne nawoskowane na błysk auta...
Pies ma ćwiczenie wśród ludzi (na chodniku, przed sklepem, na parkingu przed wymytym lśniącym samochodem...), a ja widzę jego odbicie i mogę co nieco korygować :) Czasami ludzie dziwnie patrzą, ale też - co jest super - wielu podchodzi z pytaniem, czy może pogłaskać. I tym sposobem mam też "sędziego" który maca psa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...