Jump to content
Dogomania

Franek - potrącony przez samochód - porzucony w rowie


Psia Szkoła

Recommended Posts

[FONT=comic sans ms][SIZE=4][COLOR=#333333]7 listopada, godz. 14.00 wracając z zajęć w Myślenicach (koło Krakowa) zobaczyłam psiaka siedzącego tuż przy rowie. Czasem tak jest, że te nasze buraski wiejskie tęskno wyczekują panny w cieczce. Ale tym razem coś mnie tknęło. Wróciłam samochodem i powolutku podeszłam do buraska. Zazwyczaj spłoszone uciekają w najbliższe krzaki, przyzwyczajone do rzucanych kamieni w ich stronę :( Mój burasek siedział...wystraszony, trzęsący się, spoglądał na mnie, miał coś wyjątkowego w spojrzeniu - pomyślałam niedobrze - coś musiało się wydarzyć. Jeszcze kilka chwil i nie zauważyłabym biedaka wcale, szukając schronienia upadł do rowu, wciskając się mocno w trawę. Okryłam biedaka matą izotermiczną i czekałam na pomoc[/COLOR][COLOR=#333333] moich kochanych dziewczyn z Gabinetu Weterynaryjnego Dobry Weterynarz. Przewieźliśmy Franka do gabinetu, gdzie zostało wykonane prześwietlenie i ogólne badanie, które tylko potwierdziło nasze obawy - Franek został potrącony przez jakiegoś kierowcę :( Ma zerwane więzadła, nie może chodzić na tylną łapkę, jutro przewozimy go na operację do Suchej Beskidzkiej.

[/COLOR][/SIZE][/FONT][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-xA7JDsWvlvI/UKDK37Ik70I/AAAAAAAAL1s/tvDh3SZWGUI/s800/P1480154.JPG[/IMG]

Edited by Psia Szkoła
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=#008000][SIZE=4][FONT=comic sans ms][B]Informacje o Franku[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]
[FONT=comic sans ms][SIZE=3]Tutaj znajdziecie bieżące informacje o Franku

[B][COLOR=#a52a2a]14 listopada [/COLOR][/B]
Jesteśmy po dodatkowej konsultacji:
Franek na szczęście ma tylko naderwane więzadła. Przez 10 dni będzie na środkach przeciwbólowych i przeciwzapalnych, w unieruchomieniu, jak do tej pory :)
Potem kastracja i mamy nadzieje adopcja :)
[/SIZE][/FONT]
[FONT=comic sans ms][SIZE=3][COLOR=#a52a2a][B]15 listopada[/B]
[/COLOR][COLOR=#000000]Franuś przewieziony, bardzo grzeczny w samochodzie (położył się i wyglądał na zrelaksowanego), biorąc pod uwagę, że to jego 3 podróż autem w życiu [/COLOR][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_biggrin.gif[/IMG][COLOR=#000000] Teraz jest w gabinecie i mam nadzieję dojdzie do siebie. Niestety to prawdopodobnie był drugi wypadek Franka i z jego chodzeniem nie jest najlepiej. Będzie wymagał spokojnego domu, bez schodów - może mieszkać na zewnątrz, jest przyzwyczajony do tego. Mamy jedno upatrzone miejsce ale nie wiem czy coś nam z tego wypali. Na razie Frania stawiamy na nogi [/COLOR][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=comic sans ms][COLOR=#A52A2A][B]16 listopada
[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][FONT=comic sans ms][SIZE=3][COLOR=#333333]Byłyśmy dzisiaj u Franka, jest baaardzo przyjazny w kontakcie z człowiekiem, na psiaki też fajnie reaguje. Już wie, że wyciągnięte ręce służą do głaskania i miziania Mimo, że jest psiakiem, który wychował się i mieszkał na polu, swoje potrzeby załatwia na spacerku. Bidulek bardzo boi się samochodów i nad tym trzeba będzie z Frankiem popracować.[/COLOR]
[COLOR=#333333]Jutro koło południa zabieramy go na weekend do nas, do domu.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=comic sans ms][B][COLOR=#A52A2A]17 listopada[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=arial black][COLOR=#333333][FONT=comic sans ms]Jazda samochodem zaczyna działać na Frania usypiająco [/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]:sleep:[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=arial black][FONT=comic sans ms] Kolejna podróż autem, do nas na wieś, nie zrobiła na nim żadnego wrażenia. Fajnie przyjmuje zmianę miejsca, bez większego stresu, co mnie bardzo cieszy. Franio nadal jest bardzo grzecznym psiakiem, na spacerku drepcze spokojnie, nie ma tendencji do ciągnięcia na smyczy. Świetnie odnajduje się tutaj na wsi, widać że to jego żywioł. Ze względu na jego łapkę spacerki są bardzo ograniczone, tylko potrzeby fizjologiczne. Cieszy go widok człowieka, jest baaardzo chudziutki, skóra i kości. Jutro postaram się nagrać filmik i porobić zdjęcia :) Teraz bąbelek śpi :)
Co do kosztów leczenia, to na szczęście na razie nie są wysokie, czekamy na podsumowanie z gabinetu, ale myślę że spokojnie zmieścimy się do 50 zł :)
Franio dostaje środki przeciwbólowe i przeciwzapalne :)

[/FONT][/FONT][/COLOR][B][COLOR=#a52a2a][FONT=comic sans ms]18 listopada[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#333333][FONT=arial black][FONT=comic sans ms]
[/FONT][/FONT][/COLOR][FONT=comic sans ms]Pobyt Franka u nas w domu odbieram bardzo pozytywnie, fajnie reaguje na zmianę warunków, dość szybko wchodzi w relację z człowiekiem. Jest mniej ufny wobec mężczyzn, ale nie miał oporów z wychodzeniem razem na spacer. Koty są mu raczej obojętne, chyba że zaglądają do jego miski :( Franio przez większość pobytu spał lub leżał spokojnie na legowisku, pozostawiony sam, nie szczekał, nie piszczał, spokojnie przyjmuje swój los. Jak kogoś pozna baardzo się cieszy :D Lubi inne psy.

[COLOR=#a52a2a][B]24 listopada
[/B][/COLOR]Franek skończył leczenie, chodzi już bardzo dobrze. Teraz Franusia podtuczamy i szukamy mu nowego domku. Do poniedziałku jest u nas w Psiej Szkole - porobimy jakieś zdjęcia i filmik obowiązkowo :)
[COLOR=#a52a2a]
[/COLOR][COLOR=#a52a2a][B]25 listopada[/B][/COLOR][COLOR=#a52a2a]
[/COLOR][/FONT][FONT=comic sans ms]Zapoznanie Franka z nasza czeredką Dafi, Carmen, Trini było super. Widać, że ma bardzo fajne doświadczenia z innymi psami, świetnie [/FONT][/SIZE][FONT=comic sans ms]się [/FONT][SIZE=3][FONT=comic sans ms]dogaduje także z kotami. Jak Carmenka zaczęła szczekać z zachętą do zabawy, Franio wolał się wycofać, jeszcze nie wie, co to są psie zabawy, ale w kontakcie jest super. Czuje się niepewnie, kiedy nagle się do niego podchodzi ale nie przejawia żadnych zachowań agresywnych. Można mu zabrać miskę, podać spokojnie jedzenie, z ręki jedzenie podejmuje bardzo delikatnie. W domu śpi na posłaniu, sygnalizuję potrzebę wyjścia na siko/kupy. Teraz jest karmiony gotowanym jedzeniem, musi nabrać kilka kilogramów. Karmy suchej nie chce jeść i póki jest tak wychudzony, będzie na gotowanym. W domu chętnie podchodzi na głaski, już wie gdzie jest kuchnia, ale nie ma tendencji do wskakiwania na blaty czy stół. Podczas naszych obiadów leży grzecznie na posłaniu. Na spacerku nie reaguje na osobę wychodzącą z nim, klasyczny zawęszający się wędrowiec. Będzie wymagał nauki podstaw imienia, przywołania! Szukamy dla Franka DT lub domu stałego :)
[/FONT][FONT=comic sans ms][COLOR=#a52a2a]
[B]30 listopada
[/B][/COLOR]Franek jest już po zabiegu kastracji[COLOR=#a52a2a]

[/COLOR][/FONT][/SIZE]

Edited by Psia Szkoła
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#008000][FONT=comic sans ms][SIZE=4][B]Zdjęcia Franka[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]

[FONT=comic sans ms]Franek w Gabinecie Dobry Weterynarz[/FONT]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-O_-352A0HXI/UKDKv-uOiqI/AAAAAAAAL04/0JL45p7c2bg/s800/P1480146.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-sXHEGxN9SAM/UKDK2JhxlMI/AAAAAAAAL1g/bDgCKrnxLG8/s720/P1480153.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ROFcaw3axl8/UKDK6PRsaFI/AAAAAAAAL14/sTsPBwget0E/s720/P1480158.JPG[/IMG]

Franek w Glichowie kilka dni później
[video=youtube;cWmotZTsmrY]http://www.youtube.com/watch?v=cWmotZTsmrY&feature=plcp[/video]

[IMG]http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/318980_496614757026001_1277822936_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/263540_496614747026002_731578433_n.jpg[/IMG]

Edited by Psia Szkoła
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#008000][SIZE=4][FONT=comic sans ms][B]Nasi darczyńcy :)
[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR][SIZE=4][FONT=comic sans ms][SIZE=3]Gabinet Dobry Weterynar[SIZE=3]z,[/SIZE][/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=comic sans ms] ul. 3 Maja 35c, Myślenice[/FONT][/SIZE][FONT=comic sans ms][SIZE=3]- rtg, odrobaczenie, żywienie, leczenie, pobyt Franka na czas leczenia
[/SIZE][/FONT][/SIZE][SIZE=4][FONT=comic sans ms][SIZE=3]Arka Gabinet Weterynaryjny, ul. Beniowskiego 1, Sucha Beskidzka - konsultacja[/SIZE][/FONT][/SIZE][COLOR=#008000][SIZE=4][FONT=comic sans ms]
[/FONT][/SIZE][/COLOR][SIZE=2][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=comic sans ms]Agata Krygier - Salon Fryzjerstwa i Stylizacji Wizerunku[SIZE=3], [/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/SIZE][SIZE=3][FONT=comic sans ms]ul. Zielona 21, Myślenice[/FONT][/SIZE][SIZE=2][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=comic sans ms]- 50 zł
[/FONT][/COLOR][/SIZE][/SIZE][COLOR=#008000][SIZE=4][FONT=comic sans ms]
[B]Bazarek i inne takie[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR] :)

Edited by Psia Szkoła
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście jestem i ja :) i mam nadzieję że nie będziemy tu sami .
Psisko jest cudowne , ale przeraźliwie obolałe i przerażone . Ma tak smutne oczęta że płakać się chce :(

Tak jak napisała Psia Szkoła Franek jutro jedzie na zabieg , trzymajcie proszę kciuki .
Nie ukrywamy że będziemy prosić o pomoc finansową , bo same tego nie uciągniemy :(

I znów wielkie podziękowania dla pań dr - Franek będzie u nich odchodził do siebie pod ich troskliwą opieką - wielkie dzięki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Biedny bardzo ten Franek :-( Smutne oczęta, bardzo smutne. Musi go bardzo boleć.
Może Fundacja Kastor będzie mogła pomóc finansowo. Czy wiadomo już na czym ma polegać operacja i jaki będzie jej koszt ?[/QUOTE]
Jutro lub pojutrze znane nam będą koszty operacji Franka i co dokładnie było operowane
Franek jest teraz na środkach przeciwbólowych, chętnie je i ma koleżankę w gabinecie, do której zamerduje ogonkiem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...