Jump to content
Dogomania

Kupno Yorka pomóżcie


tygrysek-kr

Recommended Posts

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich.

Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi w tym temacie dochodzę do wniosku, że aby pies miał wszystko na "miejscu" trzeba dokupić jeszcze metrykę za ok. 1000-1500 zł. Sam pies za ok 1000 zł napewno nam tego nie zapewni ???

Chyba wszystko zależy jednak od uczciwości hodowcy czy pseudohodowcy.

Dokumenty szczeniaka są następujące:

# Umowa krycia,

# Karta kopulacji

# Karta miotu

# Protokół kontroli miotu

# Potwierdzenie wykonania tatuażu

# Metryka szczenięcia, która służy do wystawienia rodowodu.

Niech mi ktoś odpowie którego z podanych dokumentów nie można załatwić po " koleżeńsku"? Mając pierwsze cztery, reszta jest już legalna.

Pozdrawiam

Zgadzam się z Tobą wszystko można załatwić i nie zawsze "legalnie"

Znam hodowcę który jest w ZK "grubą rybą" i jak byłam oglądać szczeniaki to powiedziała mi, że wszystkie papiery da się załatwić, wystarczą tylko znajomości

A kto Wam udowodni, że dokumenty, które Wam pokazują są od tego psa którego macie przed oczami (oglądając szczeniaki) i są wiarygone ???

Niestety teraz nastały takie czasy że wszystko można załatwić tylko trzeba mieć znajomości i nie mieć za grosz szacunku i wyrzutów sumienia

Uważam, że ta dyskusja nie ma sensu bo każdy ma swoje zdanie zgodnie ze swoim sumieniem

Pozdrawiam wszystkich :D

Link to comment
Share on other sites

rubi - Gosiek,

Zanim Ci odpowiem, ujawnij swoja prawdziwa tozsamosc. Zwaz, ze porownanie IP to dla mnie zaden problem :)

pozdrawiam,

Wind,

Akurat ten problem nie stanowi tematu dyskusji , a posługiwanie się wiedzą o IP użytkowników nie należy do uczciwych, jeśli dany user nie obraża nikogo itp.

Jeśli ktoś ma ochotę , może posługiwać się tyloma nickami , ile dni w roku , a Ciebie jako MODERATORA i jedyną osobę mającą wgląd w IP obowiązuje zachowanie tajemnicy...

Link to comment
Share on other sites

rubi, Gosiek,

Bardzo dziwne, ze rubi rejestruje sie zaraz po odpowiedziach mAKU,cha. Co wiecej pisze z adresu IP nalezacego do uzykownika Gosiek.

Sadze, ze rubi i Gosiek powinni dojsc do porozumienia, ktory z nich zostanie na Forum. Zgodnie z Regulaminem pisanie postow przez te same osoby, o roznych internetowych tozsamosciach jest zabronione.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

OK jeżeli tak bardzo chcesz żebym się ujawnił to zrobię to mam na imię Robert i jestem Gośki mężem. Czy już mogę zostać na tym forum. Czy mam jescze przedstawić rodowód ( skan z DO itp)

Adres IP jest z serwera proxy w mojej firmie przez który to mam połączenie do internetu w firmie jak i w domu. Czy już odpowiednio się wytłumaczyłem?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hmmm ... wada zgryzu uaktywnia sie zazwyczaj gdy pies zmienia zeby na stale, wiec tak kupiony szczeniak nie bylby PET-em. Musze przyznac, ze dwa razy spotkalam sie ze szczeniakiem yorka, ktory w metryce mial "niehodowlany". Raczej wszytkie cechy dyskwalifikujace yorka do hodowli ujawniaja sie duzo pozniej anizeli przy przegladzie miotu.

Czyli na jakiej podstawie określa się PET-y w miocie?

I jaki sens mają Wasze monologi o kupowaniu petów zamiast psów bez rodowodu? Przecież "wszytkie cechy dyskwalifikujace yorka do hodowli ujawniaja sie duzo pozniej anizeli przy przegladzie miotu."

Link to comment
Share on other sites

Czyli na jakiej podstawie określa się PET-y w miocie?

I jaki sens mają Wasze monologi o kupowaniu petów zamiast psów bez rodowodu? Przecież "wszytkie cechy dyskwalifikujace yorka do hodowli ujawniaja sie duzo pozniej anizeli przy przegladzie miotu."

Z tego co czytałam wady można wykryć najwcześniej ok. 10 tygodnia życia szczeniaka a przegląd miotu jest wcześniej

Zgadzam się z Tobą Adiraja że przegląd miotu nie daje żadnej gwarancji

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z Regulaminem pisanie postow przez te same osoby, o roznych internetowych tozsamosciach jest zabronione.

Proszę o zacytowanie tego punktu regulaminu.

Poza tym , Wind - z jednego adresu IP może nadawać kilka osób.

Ba! Z jednego kompa również - czy , jeśli zacznie pisywać tu mój mąż , to będziemy zobowiązani do korzystania z jednego nicka?

Od kilku lat pisuję na różnych forach , przez długi czas prowadziłam swoje... ale widać TUTAJ panują iście westernowe zasady...

Link to comment
Share on other sites

rubi,

Milo mi Cie netowo poznac :-) Ciesze sie rowniez, ze moja argumentacja spowodowala, iz mAKU'uch sciagnal z odsiecza Rodzine.

Szkoda tylko, ze Twoja rejestracja i ukatywnienie nastapilo w malo milym (ale rownie waznym) temacie.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

Bardzo rzadko pisze o yorkach PET-ach i jakos nie moge sobie przypomniec abym yorki-Pet'y polecala.

Po pierwsze wady u yorkow zawyczaj ukatywniaja sie dosc pozno, wiec nie ma szans aby przeglad miotu wykazal, ze jakies szczenie jest niehodowlane.

Po drugie PET'y w innych rasach wiaza sie z eksterierem a nie z wada zdrowotna. Mozna wiec takie PET'y spokojnie polecic, poniewaz nie wiaza sie one z przyszlym leczeniem lub kalectwem zwierzaka.

Widzialam dwa szczeniaki niehodowlane yorka w sklepie Anna Zoo. Sprzedawca nie potrafil mi odpowiedziec na pytanie dlaczego pieski uznano za "wadliwe".

Proszę o zacytowanie tego punktu regulaminu.

Poza tym , Wind - z jednego adresu IP może nadawać kilka osób.

Ba! Z jednego kompa również - czy , jeśli zacznie pisywać tu mój mąż , to będziemy zobowiązani do korzystania z jednego nicka?

Od kilku lat pisuję na różnych forach , przez długi czas prowadziłam swoje... ale widać TUTAJ panują iście westernowe zasady...

Zapis ten widnieje w uregulowaniach Margo (wlascicielki Forum) skierowanym do Moderatorow. Wszelkie blizsze informacje, jak i zasady uzytkowania dwoch nickow spod jednego IP (przez jednego uzytkownika) wyjasni Margo w bezposredniej korespondencji. Bardzo wiec prosze o skierowanie PW do Wlascicielki Forum, ktora wyczerpujaco odpowie na Twoje pytania :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

rubi,

Ciesze sie rowniez, ze moja argumentacja spowodowala, iz mAKU'uch sciagnal z odsiecza Rodzine.

Szkoda tylko, ze Twoja rejestracja i ukatywnienie nastapilo w malo milym (ale rownie waznym) temacie.

pozdrawiam,

Po pierwsze nikt mnie tutaj nie ściągał, czytam to forum od grudnia zeszłego roku. Zarejestrowałem się ponieważ chciałem przedstawić swoje zdanie na ten temat. Pisując jescze na forum motoryzacyjnym nikt mi nigdy nie napisał że jestem gorszy bo mam gorszy samochód i będzie mi się częściej psuł. Każdy ma takiego psa na jakiego go stać i zależnie do czego będzie go "używał". My mamy psa do kochania i napewno nie będę płacił 1000-1500 za jakiś papier który ma jedynie znaczenie na wystawach a później w hodowli. To jest dopiero zarobek!!!!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zapis ten widnieje w uregulowaniach Margo (wlascicielki Forum) skierowanym do Moderatorow. Wszelkie blizsze informacje, jak i zasady uzytkowania dwoch nickow spod jednego IP (przez jednego uzytkownika) wyjasni Margo w bezposredniej korespondencji. Bardzo wiec prosze o skierowanie PW do Wlascicielki Forum, ktora wyczerpujaco odpowie na Twoje pytania

Ja proszę moderatora TEGO forum o wyjaśnienie... bo TEN moderator powołał się na jakiś REGULAMIN do którego nota bene wgląd powinni mieć wszyscy userzy...

Na swoim przekonaniu , że jeden adres IP = jeden użytkownik już się Wind potknęłaś i dalej to samo?

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

Podtrzymuje to co napisalam Ci powyzej. Zaleceniem Margo bylo to, aby na Forum nie pojawiali sie uzytkownicy o podwojnej lub potrojnej wirtualnej osobowosci. Takie fakty sa albo od razu ustalane przez Administratora, albo zglaszane przez Moderatorow.

Niestety nie podam Ci konkretnego punktu Regulaminu (lub cytatu), poniewaz zdanie to (napisane przez Margo) znajduje sie w komentarzu (Dzial dla Moderatorow) do postepowania w przypadku konkretnych sytuacji mogacych miec miejsce na Forum.

Podobnie jak wiekszosc userow i Moderatorow ubolewam, ze Regulamin ktorym musimy sie poslugiwac i respektowac (bo przeciez Forum to, nie jest prywatnym folwarkiem zadnego z nas) nie jest do konca spojny, a jego zapisy znajduja sie nie tylko w "przyklejonym" topicu na kazdym Dziale, ale rowniez w komentarzach Margo znajdujacych sie w Dziale dla Moderatorow.

I aby Ci dowiesc, ze moje stwierdzenie nie jest moja samowola, ani zla wola bardzo prosze skontaktuj sie w tej sprawie z Wlascicielem Forum. Mam nadzieje, ze Margo wyjasni Ci to ostatecznie :-)

BTW nie ma sensu wylewac swojej zlosci na mnie, tylko dlatego ze poruszylismy tak newralgiczny temat.

Kazdy z nas ma prawo do wlasnych mysli i przekonan, a forum jest miejscem w ktorym tymi przekonaniami sie dzielimy ... nawet wtedy, gdy nie sa one dla nas wygodne.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

BTW nie ma sensu wylewac swojej zlosci na mnie, tylko dlatego ze poruszylismy tak newralgiczny temat.

Kazdy z nas ma prawo do wlasnych mysli i przekonan, a forum jest miejscem w ktorym tymi przekonaniami sie dzielimy ... nawet wtedy, gdy nie sa one dla nas wygodne.

Wind , jestem daleka od wylewania złości tudzież bryzgania żółcią... i NIC co napisałaś na temat psów bez rodowodu nie jest mi "nie na rękę" - mam swoje zdanie i będę go bronić... a ta dyskusja jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu , że oceny miotu i inne duperele ZK są o kant rozbić...

Mi również zależy na merytorycznych dyskusjach , wymianie doświadczeń , dzieleniu się radością z pociech i to nie ja rozgraniczam na LEPSZE i GORSZE...

Już wcześniej ukłuł mnie snobizm posiadaczy rodowodowych yorków - to plany stworzenia Klubu Miłośników Yorków , do którego na wstępie zamknięto nam drzwi , dając marchewkę w postaci możliwości sympatyzowania. I za nic nie pojmuję skąd ta bufonada?

Jeśli zaś chodzi o ujawnianie IP , identyfikowanie userów tudzież inne praktyki dające Ci większe możliwości "podglądowe" , to zdania nie zmienię i tyle...

A regulamin do którego nie mam wglądu , nie jest moim regulaminem... to logiczne Wind.

Jeszcze raz,

Bez urazy...

A.

PS.Dalsza dyskusja (jeśli takowa w tym topiku będzie) dopiero późną nocą - obowiązki wzywają :-?

Link to comment
Share on other sites

caroline, chyba trochę za bardzo się przejełaś tym :-?

To nie jakiś "papier" świadczy o psie!!!

Moja yoreczka nie ma rodowodu ALE:

A) jest idealnym przykładem wzorca

B)jest zdrowa (a twoim zdaniem przy "nierodowodowym" yorku to nie mozliwe)

C)nie ma żadnych wad (dziwisz się!? nie potrzebnie)

D) jest bardzo madra, wesoła i aktywna

Dla każdego właściciela jego peis jest napięknieszy choć by nie wiem co, nie twierdzę że twój pies nie jest piękny rasowo, itp. ale nie ma spa idealnego bez wad, nawet interchampion będzie miała jakieś wady :wink: noie chcę tu niekogo bronić sama mam psy bez rod. ale ja nie przejmuje się tym są jakie są (też nie mjaą jakiś poważnych wad) ale wiem ze psy z rod. są w pewnym sensie lepszy od tego bez rod. i nie ma co tu dyskutować... i wszczynac kłótnie

Pozdrowienia :fadein:

Link to comment
Share on other sites

oto moje 3 grosze

Przykro mi Wind, że podejrzewałaś mnie o podwójną internetową tożsamość :cry: Jakie mam poglądy i zdanie na różne tematy - firmuję je swoją własną ksywką i otwarcie.

Ja również uważam i takie jest MOJE zdanie, że pies rodowodowy absolutnie nie musi być lepszy pod żadnym względem. Ja po prostu uwielbiam yorki od dawna i jak była możliwość kupna takiego psiaka to nie patrzyłam na to czy posiada on papiery czy też nie. Z chodowcą utrzymywałam kontakt jeszcze przed narodzinami szczeniąt i wiem doskonale jak wyglądają rodzice Axelka. Są przepięknymi, wręcz wzorcowymi przedstawicielami yorkshire.

Gdyby sunia doczekała trzeciej wystawy to mój pies również miałby papiery , tylko po co? Miałam wybór bo w tydzień później urodziły się szczeniaczki rodowodowe( u tego samego hodowcy) i wybraliśmy właśnie Axelka i nie żałuję tego wyboru. Po co płacić podwójnie za tak samo piękne psy?

Pozdrawiam wszystkich gorąco

Link to comment
Share on other sites

oto moje 3 grosze

Przykro mi Wind, że podejrzewałaś mnie o podwójną internetową tożsamość :cry: Jakie mam poglądy i zdanie na różne tematy - firmuję je swoją własną ksywką i otwarcie.

Gosiu moge dodac swoje trzy grosze ? :roll:

Sa sytuacje kiedy ktos sie loguje po raz drugi tylko po to aby popierac sie w dyskusji.....:roll:

Tak wiec jestesmy podejrzliwi jednakze po tym jak sie przedstwiliscie to mam nadzieje ze sprawa odchodzi w zapomnienie.....Wszyscy sa o to pytani,dlaczego to samo IP jest wiec zadnego wyjatkowego traktowania nie bylo :roll:

pozdrawiam cieplo :hand:

Link to comment
Share on other sites

carragan]

Tak wiec jestesmy podejrzliwi jednakze po tym jak sie przedstwiliscie to mam nadzieje ze sprawa odchodzi w zapomnienie.....Wszyscy sa o to pytani,dlaczego to samo IP jest wiec zadnego wyjatkowego traktowania nie bylo :roll: pozdrawiam cieplo :hand:

Dziękuję Ci carragan za wyjaśnionko 8)

Również pozdrawiam i sprawa jak najbardziej już zapomniana

A wogóle, jaka sprawa?

Link to comment
Share on other sites

witajcie ,

zrobilo mi sie bardzo smutno gdy przeczytalam ta cala dyskusje .

Jestesmy tu po to aby sie laczyc a nie dzielic (tak mi sie przynajmniej wydaje ).

Moja najukochansza Inusia nie ma rodowodu (bo jej rodzice byli dziecmi ,niestety potrzebowalam czasu by sobie to uswiadomic ).

Suncia jest podobna do yorka i z wygladu i z charakteru ,ma problemy z tchawica (nie wiem w jakim stopniu ja sama do tego sie przyczynilam).

Ale z perspektywy minionych lat i dostepnej literatury majac do wyboru kupno szczeniaka z rodowodem i bez rodowodu to po prostu bym sie bala nabyc pieska bez papierow .Tylko ,ze dzisiaj bedac bogatsza w praktyczna wiedze ,ogromny nacisk polozylabym na sprawdzona hodowle .Gdzie na pierwszym miejscu byloby zdrowie a dopiero potem wyglad szczeniaczka .

Pewnie ,ze nasza rzeczywistoscia rzadzi pieniadz i w zasadzie duzo za jego pomoca mozna uzyskac Jednak wciaz pozostaje nadzieja ,ze sa jeszcze uczciwi hodowcy ,ktorzy za glowny cel stawiaja sobie dobro wyhodowanych przez siebie zwierzat.

Pozdrawiamy ,Ania z psami.

Link to comment
Share on other sites

:oops: dobra, macie rację - trochę za bardzo wziełam to sobie do serca

, ale nie ukrywam, że poczułam się urażona przez wypowiedzi wielu osób, a w szczególności Wind, bo przecierz wszyscy wiemy, że yorki z hodowli są pewniejsze od yorków z pseudohodowli, ale nie wszystkie pseudohodowle są złe; są też takie w, których pieski sa tak samo zdrowe i zadbane jak te z hodowli zerejstrowanej ZKwP

i to, że ktoś kupuje szcenie bez metryki to nie jest przestepstwo, a jeżeli "tak" to w gdzie to pisze, bo ja to znalazłam tylko w poście wind :roll:

Link to comment
Share on other sites

rudi, Adiraja, Gosiek,

Nie musicie nikomu tutaj tłumaczyć, że nie jesteście ani Wy, ani Wasze psy "gorsi" niż ci z rodowodem. My to doskonale wiemy, mamy wsród nas wielu właścicieli nierodowodowych pieków, którzy wcale nie czują się w żaden sposób gorsi - więc Wy też nie powinniście. Tutaj nie o to chodzi.

Więc o co chodzi? Niektórzy z forumowiczów - zauważcie, że są wśród nich również posiadacze yorków bez rodowodów! - starają się Wam wyjaśnieć, dlaczego nie zgadzają się ze stwierdzeniem, że rodowód to

jakiś papier który ma jedynie znaczenie na wystawach a później w hodowli

To nie jest, jak piszecie, kwestia snobizmu. Po prostu w naszym przekonaniu, rodowód nie gwarantuje, ale na pewno zwiększa prawdopodobieństwo, że zakupiony przez nas pies będzie zdrowym przedstawicielem swojej rasy. Wiele osób kupuje psy rodowodowe nie mając najmniejszej chęci ich ani wystawiać, ani rozmnażać, własnie z tego powodu: żeby zwiększyć - moim zdaniem znacznie - prawdopodobieństwo, że kupują zdrowego, zadbanego psa.

Być może nie zgadzacie się ze stwierdzeniem, że rodowód to prawdopodobieństwo zwiększa. Jeśli tak, to możemy zacząć dyskusję na temat dlaczego tak uważam nie tylko ja, ale również inni forumowicze, którzy już się tutaj na ten temat wypowiadali, w tym właściciele psów bez rodowodów. Ale chyba ważne jest, żeby zrozumieć sedno sprawy. Nam nie chodzi o wystawy, hodowlę, papierki - chodzi tylko i wyłącznie o zwiększenie prawdopodobieństwa, że szczeniak, którego bierzesz do domu jest tym, co zamierzałeś kupić.

I jeszcze jedna, osobna sprawa, tym razem do samanty. Piszesz, że

Znam hodowcę który jest w ZK "grubą rybą" i jak byłam oglądać szczeniaki to powiedziała mi, że wszystkie papiery da się załatwić, wystarczą tylko znajomości

Bardzo proszę, ujawnij nazwisko tej osoby; chyba nie masz nic przeciwko temu, żebyśmy wszyscy znali nazwisko oszystów? A jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz ujawnić publicznie, to napisz mi na priv, żebym miała możliwość jakoś zadziałać, bo właśnie tutaj leży część różnicy: na takie osoby, nawet "duże ryby" w Związku są sposoby. Poza Związkiem, jedyny sposób to nie kupować od nich szczeniąt. I właśnie o to tutaj chodzi.

To, co mi osobiście w tym topiku dodaje dużo otuchy, i co powoduje, że chce mi się tu pisać, to wypowiedzi tych z Was, którzy pisali, że macie pieski bez rodowodów, bo jak je kupowaliście, to nie wiedzieliście, o co chodzi z tymi papierkami, ale teraz już wiecie. Brawa dla Was! Po to jest właśnie to forum :) .

Link to comment
Share on other sites

Witaj Flaire :)

Jestem przekonana, że gdyby cała ta dyskusja rozpoczęła się od wypowiedzi w takim tonie jak Twój , to inaczej by się potoczyła... a tak, wybacz - mieliśmy podstawy by poczuć się - delikatnie mówiąc - urażeni.

Rozumiem Twoje i innych racje jeśli chodzi o względy zdrowotne i z tymi nie będę się spierać... Uważam jednak , że to trochę jak loteria - wszędzie zdarzają się przykre sytuacje.

Czuję odrazę do wszelkiego rodzaju bazarowych handlarzy i innych zwyrodnialców dla których zwierzę , to tylko zyski...

Nie potępiam natomiast amatorskich domowych hodowli , gdzie na szczenięta się dmucha i chucha , kocha i zapewnia fachową opiekę...

I nie czuję się PRZESTĘPCĄ , bo kupiłam psa od takich właśnie ludzi...

Nie znoszę pasjami wszelkich przejawów snobizmu i bynajmniej nie chodzi mi tu o sam fakt posiadania owego "papierka" , a o podejście i rozgraniczanie na lepsze i gorsze, a takowego tu nie zabrakło...

Mój psiak , to moja MIŁOŚĆ...

Kocham ją niewyobrażalnie , dbam o nią nie mniej jak inni tutaj i jestem tu po to , by robić to jeszcze lepiej...

To tyle...

Pozdrawiam

A.

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

To co napisalam we wszystkich swoich postach w tym topicu absolutnie nie jest przejawem snobizmu. Bylo stwierdzeniem faktu, co do ktorego jestem absolutnie przekonana.

Ale do rzeczy bo pewne stwierdzenia w Twoim poscie mnie zaintrygowaly :-)

To co piszesz:

Czuję odrazę do wszelkiego rodzaju bazarowych handlarzy i innych zwyrodnialców dla których zwierzę , to tylko zyski...

Nie potępiam natomiast amatorskich domowych hodowli , gdzie na szczenięta się dmucha i chucha , kocha i zapewnia fachową opiekę...

Ten poglad podziela chyba kazdy z nas :-)

Pewnie jednak zdajesz sobie sprawe, ze tylko regulacjami prawnymi mozliwe bedzie chociaz czesciowe wyeliminowania handlarzy i "hodowcow". Inaczej tego zrobic sie nie da! Jesli nie bedzie kar pienieznych i traktowania takich "hodowli" jako wykroczenie to nie bedzie mowy o tym, ze znikna z naszego rynku.

Nie jestesmy idealistami i doskonale wiemy, ze upominanie i uswiadamianie "hodowcow" nastawionych jedynie na zysk nie przyniesie oczekiwanego efektu.

I kolejna sprawa. Nie wyobrazam sobie, jak mozna by bylo inaczej niz przynaleznoscia do ZK, klasyfikowac hodowle na dobre i na te zle.

Moze to tylko ja sobie tego nie wyobrazam, wiec wyprowadz mnie z bledu odpowiedziami na ponizsze pytania:

Zgodnie z tym co piszesz to hodowla szczeniat nierodowodowych w dobrych warunkach jest jak najbardziej ok, a hodowla w warunkach zlych jest beee.

No to zadam Ci pytanie: kto niby mialby dokonywac tej klasyfikacji, na jakiej podstawie, jak czesto i jakiez zalozenia mialyby swiadczyc o tym, ze jest cos dobre a drugie godne potepienia.

Pamietaj, ze wciaz mowimy o niezarejestrowanych hodwolach psow bez rodowodow.

I jeszcze jedno: jak odroznic te hodowle??? Wydawac im certyfikaty, pozwolenia, rejestrowac???

Ja nie potrafie odpowiedziec sobie na te pytania, a bardzo chcialabym zrozumiec realne podstawy wprowadzenia Twoich zalozen w zycie :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...