Jump to content
Dogomania

Kupno Yorka pomóżcie


tygrysek-kr

Recommended Posts

Wind,

Co do snobizmu... wybacz, ale był wyczuwalny w Twoich postach i nie tylko w tym topiku.Ale przecież to tylko moje odczucie , zatem może nie warto się tym przejmować...

IMHO , może nawet dla zasady (ze względu na większą grupę urażonych Twoją niefortunną wypowiedzią osób) wartałoby przyznać się do małego faux pas i zlekceważenia ustalonego przez siebie punktu regulaminu...

Wracając do tematu... przykro mi , ale nie potrafię odpowiedzieć na te pytania.

Nie mam pojęcia jakie uregulowania prawne mogłyby rozwiązać chociaż w cześci ten problem...

Tym torem wkraczamy już w inne zagadnienie i nie jestem pewna , czy moja wiedza pozwoli mi na podjęcie rękawicy :-?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

CYTAT

"Apel

Prosze nie kupowac ... bez rodowodu z hodowli z pod ...mieszczacej sie na ul... Wszystkie mioty sa z dysplazja a psy

sa kryte miedzy soba-czego dowodem jesty wnetrostwo wszyskich

pieskow-samcow.

Rok temu nabylam tam pieska, ktory jest juz po dwoch operacjach na

dysplazje, czekaja go jeszcze dwie i operacja wyjecia jader z jamy

brzusznej.

Kiedy dzwonilam do hodowczyni w sprawie jader, zasugerowala mi,

zebym oddala pieska a ona sie go pozbedzie. Prosze uwazajcie na te

pseudohodowle. Nie jestem konkurencja-zostawiam swoje dane. Po

prostu tylko was ostrzegam."

Wydaje mi się, że Wind chodziło nie tylko o papier i hodowców.

W całym tym bałaganie najbardziej poszkodowane są psy, często poważnie chore, cierpiące a potem porzucone lub uśmiercane czego dowodem może być ww cytat.

Dobrze gdy trafią na takich kochających właścicieli jak my, ale ilu jest ludzi bez serca. Czy to nie powinno być karane? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Tak yorki&cavaliery pod tym względem masz absolutnie rację. Jednakże nie można wszystkich hodowców i domowych hodowli traktować tą samą miarką. :)

Tak jak napisała wcześniej Adiraja - dużo jest takich hodowli(domowych), w których na pieski się chucha i dmucha by były zdrowe i szczęśliwe i takie hodowle ja popieram.:P

A jeśli chodzi o ten cytat to takich ZWYRODNIALCÓW należy jak najbardziej karać. To podchodzi przecież pod łamanie praw zwierząt :evil:

We wszystkich nacjach i dziedzinach znajdzie się ludzi uczciwych jak i właśnie wykolejeńców. Jeśli zostało udowodnione i jest to w powszechnej wiadomości to taka "hodowla" powinna zostać zlikwidowana

Link to comment
Share on other sites

Wind ,

Ta dyskusja pozostawiła jakiś niesmak , a nie o to przecież chodziło... szczerze mówiąc źle się z tym czuję i dlatego - jeśli czymś Cię uraziłam , to przepraszam , nie było to moim zamiarem...

Mogłybyśmy tak się "przerzucać" postami w nieskończoność i tak nie znalazłybyśmy pewnie złotego środka...

Jeśli uregulowania o których pisałaś miałyby chociaż zminimalizować bestialską produkcję bazarowych handlarzy , to pewnie bym na to przystała bez dwóch zdań (również kosztem tych dobrych domowych hodowli)... dla dobra zwierząt ogólnie...

Ale cały ten proceder trzeba by zacząć od "naprawiania" ZK. Wystarczy poczytać forum ZKwPL by włos się jeżył na głowie - opieszałość , zaniedbania , wygodnictwo , koneksje tudzież inne układy... tu również spotyka się pseudohodowców , którym najmniej zależy na zwierzakach , a na pędze która zasili ich brudne kieszenie...

Jak napisałam wcześniej - nie posiadam aż takiej wiedzy by móc dyskutować o tym wszystkim i mieć 100% pewności co do słuszności swoich racji...

Mam nadzieję , że nie będziesz żywiła urazy...

Pozdrawiam serdecznie

A.

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

Pewnie wszystkich nas troche ponioslo, chociaz moge i powinnam mowic tylko za siebie :-)

Moja intencja nie bylo obrazanie nikogo. Jesli jednak odczucia byly inne, to serdecznie przepraszam ... :oops:

Ale szlag mnie trafia jak jestem np. na gieldzie samochodowej a tam w przejsciach miedzy autami ustawiaja sie "hodowcy" z malutkimi psiakami, wcisnietymi w tekturowe pudelka, marznacymi na mrozie i wietrze :( Na pudelkach napisy: sliczne bokserki sprzedam tanio, przeurocze buldozki niedrogo, malutkie yoreczki miniaturki ...

Bylam pare razy na Paluchu ... i tam rasowych psow bez papierow jest od groma ... :( Strasznie to dla mnie przykre, a tym bardziej ze nic nie mozna na to poradzic. Jest mi przykro i jestem tak zupelnie po ludzku zla. Moze dlatego ten gniew skierowany jest tez w kierunku kupujacych. Bo przeciez nie byloby podazy bez popytu, normalne prawo rynku ...

Ale z drugiej strony, gdyby te psiaki nie trafily do takich jak Wy , troskliwych i opiekunczych to moglyby trafic do ludzi, ktorzy zwierzeta traktuja jak przedmioty, ktore po okreslony czasie uzytkowania mozna wyrzucic :(

Nie mam watpliwosci, ze Ty, Gosiek, tygrysek i pozostali uzytkownicy tego forum jestescie najlepszymi wlascicielami na jakich mogly trafic Wasze psiaki.

I to w konkluzji tej dyskusji jest najwazniejsze :D

Mam nadzieje, ze nadal bedziemy wymieniac sie dobrymi radami i wlasna wrazliwoscia na wazne dla nas tematy :-)

Jeszcze raz przepraszam za negatywne odczucia, ktore moglam wzbudzic. Nie bylo to moim celem, ani zamiarem ...

Serdecznie pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]nie wiedziałam gdzie to napisać
ale stwierdziłam, że w tym temacie mój post będzie odpowiedni
oto list jaki otrzymała znajoma :mad::[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta] [/COLOR][/FONT][quote][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black]Witam!!!!!!![/COLOR][/FONT]

Jestem bardzo zainteresowany otworzeniem hodowli piesków York Terier.Od bardzo długiego czasu bardzo pasjonuje mnie ta rasa.Obecnie przebywam za granicą ponieważ''POLSKA PŁACA"nie pozwala mi na zarobienie pieniędzy aby utrzymać rodzinę.Ta rozłąka jest jednak dla nas bardzo ciężka więc mam pytanie odnośnie hodowli.

Czy to się wogóle opłaca i ile musiałbym zainwestować pieniędzy?Czy z takiej działalności byłbym w stanie utrzymać czteroosobową rodzinę?Gdybym wrócił do Polski w pełni poświęciłbym się w prowadzeniu hodowli.Warunki myślę że mam niezłe mieszkam w domku jednorodzinnym i mam duży ogród.Co musiałbym mieć na początek aby zacząć funkcjonować?

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

Serdecznie pozdrawiam!!!!!!
XXX
[/FONT][/quote]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][FONT=Comic Sans MS]Czy z takiej działalności byłbym w stanie utrzymać czteroosobową rodzinę?[/FONT][/QUOTE] :crazyeye: chyba taśmowa produkcja :diabloti:
nie znam osoby która utrzymuje sie tylko z hodowli psów partner zawsze pracuje i najczęściej dobrze zarabia by hodowca mógł zapłacić za wyprawy na wystawy, dobra karmę itp przy miocie sie to częściowo zwraca za kilka mieszków, ale nie zawsze ...

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorange]Basrdzo interesujący list...[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]ja nie wiem po co ja się w ogólę chce dalej uczyć założę hodowlę i utrzymam siebie a i jeszcze odłożę sporo, to takie dochodowe zajęcie...[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]:shake:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Mam nadzieję że wytłumaczyłaś nadawcy tego listu co i jak??[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patikujek_Zabrze'][B][COLOR=darkorange]Basrdzo interesujący list...[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]ja nie wiem po co ja się w ogólę chce dalej uczyć założę hodowlę i utrzymam siebie a i jeszcze odłożę sporo, to takie dochodowe zajęcie...[/COLOR][/B]

[B][COLOR=darkorange]:shake:[/COLOR][/B]

[B][COLOR=darkorange]Mam nadzieję że wytłumaczyłaś nadawcy tego listu co i jak??[/COLOR][/B][/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]jeżeli do mnie trafił by taki list to wytłumaczyła bym nadawcy bardzo dobitnie :diabloti: na czym polega hodowla i jakie to "dochodowe" zajęcie[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]ten list pozostawię bez komentarza żeby wszyscy zobaczyli co dzieje się w naszym kraju :angryy:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki']Marta, ale co Ciebie tak zdziwiło? Przecież jeździsz czarnym BMW, nosisz złote łańcuchy, a każdy york ma swój pokój:evil_lol:

Normalnie szok![/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]ale nie dorobiłam się tego na psach :diabloti: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]i nie zamierzam :angryy:[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...