Jump to content
Dogomania

Zolte oznaczenia dla psow oznaczac ma "zostaw mnie w spokoju"


xxxx52

Recommended Posts

Frankneberg- Niemcy

"zostaw mnie w spokoju"tak ma w przyszlosci sygnalizowac zolte oznaczony pies w postaci zoltej obrozy,albo zoltej chusteczki ,czy zoltej kokardy.
Zolto oznaczony pies to ten, co nie chce miec z obcymi ludzmi czy ´innymi psami kontaktow.Takie psy pragna wiecej swobody w kontaktach z ludzmi i innymi czworonogami.
Moga byc tez tak oznaczone psy chore,stare ,lekliwe czy psy podczas treningow.
Pies tak oznaczony ma sam decydowac do kogo przyjdzie zeby go poglaskac ,z kim chce kontakt lub nie,bedzie sam decydowal ,sam bedzie przezwyciezal strach.

Link to comment
Share on other sites

Dziś to przetestowałam (w sumie trochę przypadkiem). Nie działa. Do mojej ok 4 kilowej suczki ubranej na żółto została puszczona suka owczarka i jeszcze jej właściciel skomentował, że moja to wredna, bo szybko odskoczyła i burkła jak tamta znienacka fukła na nią. Na szczęście moja nie ma tego typu problemów (ma tylko żółte ubranko heh:))i po chwili się wąchały ale widzę, że właściciele psów nie wiedzą o co w tej akcji chodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ejre']Dziś to przetestowałam (w sumie trochę przypadkiem). Nie działa. Do mojej ok 4 kilowej suczki ubranej na żółto została puszczona suka owczarka i jeszcze jej właściciel skomentował, że moja to wredna, bo szybko odskoczyła i burkła jak tamta znienacka fukła na nią. Na szczęście moja nie ma tego typu problemów (ma tylko żółte ubranko heh:))i po chwili się wąchały ale widzę, że właściciele psów nie wiedzą o co w tej akcji chodzi.[/QUOTE]
No wlasnie

Link to comment
Share on other sites

O tej akcji dowiedziałam się z tego forum już jakiś czas temu. To, że tam to jest, to nie znaczy, że u nas tej akcji nie ma. Teraz nie znajdę gdzie dokładnie są wpisy o tym, bo dogomania duża a to było przy okazji jakiegoś innego wątku.
ale, jak najbardziej po polsku piszą o tym na przykład tu:
[URL]http://tpz-pupil.pl/2012/akcja-zolka-wstazka-na-smycz/[/URL]
na facebooku i kilku innych portalach też i raczej nie zaczęło się od niemiec, bo oryginalne plakaty są w języku angielskim z tego co wiem.

Edited by Ejre
literówka
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...