Jump to content
Dogomania

Przesięk do jamy brzusznej


kaza

Recommended Posts

Witam.

Mój pies max kundelek 10 letni ważący około 20kg ma przesięk do jamy brzusznej, jak ja to mówię brzuch jak bęben. Lekarz stwierdził że to niewydolnośc serca. Pies miał robione prześwietlenie klatki piersiowej miał robione usg ekg miał też operację usunięcia igły z wątroby którą gdzieś zjadł i która z żołądka przebiła się do wątroby(nie było jednak nawet stanu zapalnego tam gdzie była igła tak więc to na pewno nie przyczyna). Pies dostaje leki takie jak spironon, enarenal, digoxin, furosemid, i teraz doszedł jeszcze jakiś na serce ale nie pamiętam a nie ma mnie w domu żebym sprawdził. Leki nawet działały czasem miał troszkę wiekszy brzuch czasem bardzo miękki ale teraz mu się pogorszyło do tego stopnia że aż się nie da ani trochę wcisnąć. Miał robioną punkcję i woda była sciągana jednak problem wraca. Wet powiedział że jeśli woda nie bedzie mu schodziła to do uśpienia :( . Pies gdy wody ma bardzo dużo dużo śpi męczy się itp ale gdzy tej wody nie ma aż tak dużo zachowuje się jak zdrowy pies.

Wet powiedział żę wszystkie możliwości są juz wyczerpane, czy naprawdę już nic nie da się zrbić? Dlaczego leki przestają działać ? Może coś jest przeoczone ? Przy osłuchiwaniu serce bije równo ostatnio było robione ekg jak miał dużo wody to też było ok jedynie słabszy rozkurcz na co wet powiedział że to dlatego że go woda uciska. Ja nie jestem lekarzem ale skoro serce bije równo itd to dlaczego wet mówi że jest ono bardzo słabe i dlatego ten przesięk ?

Płyn był badany nie ma odczynu zapalnego było w nim białko reszty nie pamiętam bo badania płynu były robione kilka mc temu.

I skoro serce jest słabe to dlaczego mial takie dni czasu że nie miał prawie w ogóle wody?

Przepraszam za moją nieskładnie, jeśli możecie podpowiedzcie, może da się jeszcze jakieś inne leki wprowadzić może coś wybadac ? Może jeszcze by troszkę pożył

Pozdrawiam Paweł

Link to comment
Share on other sites

Prawokomorowa niewydolność serca prowadzi do wodobrzusza, same punkcje i spuszczanie przesięku, nie wyleczą pierwotnej przyczyny- choroby serca. Musisz zastosowac u psa leczenie niewydolności serca, o ile rzeczywiście przyczyną jest serce, a nie nerki czy wątroba. i im szybciej po wykonanej punkcji będzie zbierał sie płyn, tym gorsze rokowanie. Do dobrego kardiologa i leczyc :)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie jakiś czas temu jeszcze nie zbierała się tak szybko a teraz w ciągu kilku dni po punkcji.

Pies jak mówiłem ma 10 lat wątroba jest w porządku nerki też, ekg jak pisałem miał robione i wychodziło jak to określał wet "ładnie" na usg nic nie było i wet cały czas przystaje przy tym sercu.

Pies kaszle jak ma dużo wody i np wróci z dworu.

Tak myślę może zmienić wet i skierować się może nie do ogólnego tylko do jakiegoś właśnie kardiologa i zobaczyc co on powie?

Niestyty dopiero bede mial srodki na to za jakies 2 tyg mam nadzieje ze pies wytrzyma :(

Jakbyscie mieli jeszcze cos do powiedzenia to bardzo proszę. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

tylko zapytam pewnie trochę nie w temacie, miałam psa z wodobrzuszem ale to spowodowane było marskością wątroby.
Psiak miał robione punkcje (wbita igła w brzuch i odczekanie aż spłynie woda), przy których cierpiał niesamowicie :(
Później dowiedziałam się, że przy wodobrzuszu nie powinno się robić punkcji... Więc jak to jest?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój piesek niestety dziś zmarł. Szkoda że nie wiedziałem o podawaniu dożylnie tej wody bo miałem zamiar spróbować podawać czystą albuminę. Jest mi przykro jak cholera :(:(:( Tyle lat z nami był taki dobry duszek w domu, kto teraz bedzie witał i wygłupiał się na dywanie :(( Myślałem że jak zdobęde troche kasy to jeszcze postaram się znaleźć dobrego wet może coś dałoby się jeszcze zrobić. Niestety nie zdążyłem. Nigdy nie zapomne jak zamknąłem mu oczka po śmierci :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...