Jump to content
Dogomania

Karmienie suchym i mokrym


agataza

Recommended Posts

Prawda, ważna szczególnie przy psach z wrażliwym układem pokarmowym. Jeżeli karmimy zarówno suchym jak i mokrym trzeba pamiętać o przynajmniej kilkugodzinnych odstępach pomiędzy rożnymi posiłkami (nie mieszamy suchego z mokrym). Sucha karma dłużej zalega w żołądku, inaczej jest trawiona.

Link to comment
Share on other sites

A jednak ! Bardzo dziekuje za odpowiedź. Mam 4 miesięcznego shih tzu. Wiem, ze najlepiej by jadł suche, ale on niestety nie bardzo chce ( daje Acanę) a widzę jak się trzęsie jak daje kotu mokre. A gdybym dawała samo mokre? Jak ono wpływa na wrażliwy układ pokarmowy?

Link to comment
Share on other sites

Kociego jedzenia nie dawaj nigdy psu. Zawsze będzie się do niego ślinił, bo kocia karma jest bardziej smakowita, ale niestety na dłuższą metę szkodliwa dla psów.
Teoretycznie możesz karmić mokrą, byle była to karma z wyższej półki, oparta głównie na mięsie wiadomego pochodzenia. A najlepiej, gdybyś zdecydowała się na gotowanie lub BARF (poczytaj o tym w odpowiednich działach).

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie - kociego nie daje. Widzę tylko jak mały się ślini jak podaje kotu ( bardziej jest wtedy zainteresowany miską kota niż swoją), albo jak wylizuje pustą miskę kota. A pisałaś tez, że można by podać w odstępach czasu. Czyli wielkej szkody mu nienarobie podając raz dziennie coś innego niż suche ( myślę o Animondzie lub gotowane)?
Muszę psu zmienić karmę ( Acana) ponieważ robi z 5-6 kup dziennie no i śmierdzące bąki są co chwile. I tak myslę czy na Hillsa nie zmienić?

Edited by agataza
Link to comment
Share on other sites

agataza-to że ktoś polecał acanę nie znaczy że służy ywojemu psiakowi(co z reszta zauważyłaś),miski po kociej mokrej to chyba każdy pies jeśli może to wylizuje,hills może być ale postaraj sie o próbki-mają-nie każdy pies lubi hillsa.ja osobiście jestem przy pieskach z "owłosionymi mocno pyszczkami"zwolennikiem suchej karmy-jest tyle rodz na rynku że na pewno cos znajdziesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

mi weterynarz odradził Acanę dla shih tzu. Ja mojemu daję royala na przemian z Britem. Dawałam mu też puszki z animondy, ale w końcu przestał jeść suche, ale od samych puszek dostał biegunki. Najlepiej wychodzi na tym jak mu ugotuję np ryż z piersią z kurczaka i marchewką, ale też chcę przejść na BARFa.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Choc minął rok od czasu gdy załozyłam wątek my nadal mamy problemy trawienne i ogólnie bez chęci do jedzenia. Po Acanie próbowalismy Orijena, Sam's Field, Royal weterynaryjny gastryczny, Pro Plan. Przy Royalu skończyły sie pryki, wymioty i zaparcia. Ale nadal pozostał problem 2 kup na każdym spacerze. Czyli dziennie 6-8 kup. To chyba nie jest nadal normalne, prawda? Skipi jest bardzo wybredny, nie chce jeśc karmy, są dni, że w ogóle jej nie tknie. Teraz przy Pro Planie odwraca od niej głowę. A ja trace głowę co jeszcze mogłabym mu podać by było dobre dla żołądka a jednocześnie posmakowało. Tracę już głowę.

Link to comment
Share on other sites

Zbadaj psu kał, do badania oddaje się próbki z trzech kolejnych dni. Może ma jakieś pasożyty (np. lamblie), bo takie zaburzenia trawienne i ilość kup rzeczywiście normalna nie jest. Może też jakieś usg by się przydało, podanie leków (probiotyków na przykład) jeżeli badanie kału nic nie wykaże? Porozmawiaj z weterynarzem.
Tym że wybrzydza w tej chwili bym się najmniej przejmowała, trzeba mu ustabilizować to trawienie. Rozwinął się normalnie przez ten rok, w jakiej jest kondycji?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...